Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: така си енови [re: Бoбyзa]  
Автор organizator (една жена)
Публикувано19.03.05 20:17



Мен лично ме стресна това, което пишете - насистина стрелбището е след ремонт и то направено по всички правила!?! Още в понеделник ще огледаме с Чавдар Калоферов каква е ситуацията и ще мислим какво да направим за да не се случват такива неща повече. Колкото до очилата - купихме нови и моля всички, които стрелят да ги ползват \получават се от инструктора\ - няма причина за излишни рискове - редно си е да се стреля и с очила и с антифони



Тема 9 ПМнови [re: Avtobus]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано19.03.05 20:59



Много хора в САЩ стрелят с Макаров.
Ако задната стена на стрелбището допуска рикошети, то това стрелбище трябва да се затвори докато се оправи.
Както каза колегата по-горе, допускането на стрелящи без очна и ушна защита е не само неприемливо, но и криминално.



Тема До организаторанови [re: organizator]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано19.03.05 21:04



"Колкото до очилата - купихме нови и моля всички, които стрелят да ги ползват \получават се от инструктора\"
Не ме разбирайте грешно. Не се бъркам във вашата работа, но "моля всички и т.н." не е приемливо за безопасна стрелба.

Трябва да е "всички са ЗАДЪЛЖЕНИ да ползват очила!"
"Демокрация" в стрелбище не трябва да има
Иначе някой добър ден може цялото управление на стрелбището да цъфне в съда.



Тема Re: Абе хоранови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Poruchik_Rzevski (старо куче)
Публикувано19.03.05 21:14



С риск да изглеждам "несериозен" и "безотговорен" като теб ще кажа:
Абе! Я вижте кво става по автобусните спирки... без рикушети и без градуси - отиват си хората за едното нищо.

П.С. За очилата сте прави, обаче аз понеже тъй или инак съм си с цайси, досега не ми беше направило впечатление....

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема Re: рекушетинови [re: grizi]  
Автор Бoбyзa (Скитник)
Публикувано19.03.05 21:16



Всяко зло за добро, добре че инцидента беше комичен а не трагичен

BIG GUN, BIG FUN


Тема Re: Едно уточнениенови [re: krasimyr]  
Автор Avtobus (непознат )
Публикувано19.03.05 22:29



Можеше и да изпееш песничка вместо да пишеш това, защото то няма слисъл!
"180 градуса" е ПРАВА ЛИНИЯ!
"Рикошет" е ОТСКАЧАНЕ НА КУРШУМ, СНАРЯД ИЛИ ДРУГО ТВЪРДО ТЯЛО УДАРИЛО СЕ В ПРЕГРАДА, ПОД ИЗВЕСТЕН ЪГЪЛ ОТ ПОВЪРХОНСТТА".
Как може нещо да "отскочи" в първоначалната си посока на движевние???



Тема Re: 9 ПМнови [re: Borislav]  
Автор Avtobus (непознат )
Публикувано19.03.05 22:32



Чак пък толкоз много!!!...
При това, като стрелят с макаров, с 9х18 ли стрелят???...
Иначе съм съгласен, че си е нужно сериозно отношение към мерките за безопасност, но ние, в родината, имаме навика "с пръдня боя да правим", с извинение...



Тема Re: 9 ПМнови [re: Avtobus]  
Автор pinhead (лентяй)
Публикувано20.03.05 02:31



Г-н Борислав е прав - повечко дисциплина хич няма да е излишна (не визирам "Герена") - има лумпени, дето не знаят от кой край да хванат оръжието, ама се натискат да пуцат. Пък и профитата - наскоро ми попаднаха едни клипчета, дето разни хора стрелят здраво по бутилки в гьолове.... забавно... Знам, че са добри, ама все пак... Колкото до Макаров отвъд водата - това са спешъл едишън ПМ - в кал. 9ммМАР, с надписи: "год блес америка" и "фък путин".
P.S. Не е ли маааааалко по-добре, вместо да псуваме ония там, българите, да се опитаме да променим нещо в оная там държава, България май и беше името.....



Тема Re: До организаторанови [re: Borislav]  
Автор organizator (една жена)
Публикувано20.03.05 08:26



В текстовете на закона, а и в цялата нормативна уредба, която касае оръжие НИКЪДЕ НЕ СЕ СПОМЕНАВАТ ОЧИЛА ЗА СТРЕЛБА - така че няма как да "цъфнем в съда". Според българското законодателство собственикът на стрелбището е длъжен да го построи според определени стандарти -то не може и да се пусне в действие без подписа на МВР, пожарна и ХЕИ. По отношение на безопасното боравене с оръжие ние носим отговорност само за хора, които не са преминали такъв курс - т.е. нямат разрешително за оръжие. Стрелците, които имат разрешително за оръжие сами носят отговорност за себе си - преминали са курс за боравене с оръжие и са се явили на изпит. Точно за това мога да помоля, а не да наредя Иначе ще се привърна в старшината на ротата, а това не е моята работа



Тема Re: До организаторанови [re: Borislav]  
Автор Бoбyзa (Скитник)
Публикувано20.03.05 15:03



Organizator е права. Ако утре аз блъсна някой с колата, отговорност ще бъде търсена от мене, а не от моя инструктор който не ме е научил да карам, така че дали ще си сложа очила, също си е на моя отговорност (щом не е задължено от закона). Макар че следващия път ще си сложа

BIG GUN, BIG FUN



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.