Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Минало недавно ...нови  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано29.11.04 17:37



Преди 14-15 г.

Един мразовит следобед (в началото на декември) 1989-90г. след лекции във ВИАС, се разходих по "Славейков".

Мой любим площад.

Не заради архитектурата любим.

Любим заради книгите.

И там видях НЕЯ...

КНИГАТА.


Скромната сума от 200$...

"Револвери и Пистолети" на Жук.

Черно-бели илюстрации (дори не и снимки).

Но огъня бушуваше.


Купих си я за нова година.

Влязох в ролята на Дедо Мразчо...


И света ми се преобърна....

Не че преди не съм ГИ обичал.

Но сега всичко придоби реалност.

КОЛКО СЪМ ГИ ГЛЕДАЛ,

КОЛКО СЪМ ГИ МИСЛИЛ,

КОЛКО СЪМ ГИ МЕЧТАЛ.


Не съм предполагал тогава, че ще имам възможността (законова) да притежавам такова оръжие.

Не съм си представял, че прекрасната рисунка на ЗИГ-ЗАУЕР Р226, ще се претвори реално в касата ми.


Но,

Мечтите стават реалност драги клубари и клубарки.

Иска ми се с този постинг да благодаря на всички хора, които са участвали в либерализирането на законовите норми по въпроса.

Иска ми се да благодаря и на Държавните правоохранителни органи, които малко или много с доверие се отнасят към хора като нас...


Все им се сърдим за мудност и спънки, но без тяхната работа, нямаше да сме това.

Щяхме да сме роби...

P.S. Не лижа задници...
Просто изказвам чувства. (може би малко закъснели)

____________________________

Memento mori.

Редактирано от Set на 29.11.04 17:41.



Тема Re: Минало недавно ...нови [re: Set]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано29.11.04 20:21



Мдааа..... вчера се разхождах по руските форуми и направо се кефех колко по-напред сме от тях по законодателство.. дето казал оптимиста: "Може , можеее (да бъде по-зле)"
Та кво исках да кажа... ами разбирам те , долу-горе и аз мисля така

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема преди около 14 години ...нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано29.11.04 22:18



Аз бях един от членовете основатели на клуб Традиция - тогава за пръв път имах шанса да се докосна до истинско оръжие - да хвана колт , рюгер , смит и уесън- да видя как изглежда не на картинка Томпсън..... Тогава от ръка на ръка си предавахме лъскавите Гънс и Амо и въздишахме по недостиживмите за нас Глогове и Зигове. Ако дори преди 7-8 години някой ми бе казал че ще имам лично оръжие и то не едно а четири при това не Макаров а Зиг и прочие щях да му се изсмея с глас и да го пратя да се лекува.......
Е разбира се ако преди 7 години някой ми бе казал че в склада на фирмата ще имам МП 5 или пушка калибър 12.7 БМГ също щях да го пратя за надлежно диспансеризиране .... Спомням си как преди около 8 години получих първото си лично оръжие - макаров и цяла вечер го лъсках и чистих ....Как да гръмнеш повече от 50 патрона месечно беше някакво чудо и как се радвах когато закупих първото си лично оръжие и го разнасях почти месец в кутията докато ми излезне разрешителното за носене.....За някой от пишещите в клуба това хоби е от вчера - за други - ами май от както се помня не съм имал друго хоби ........

Si vis pacem,para bellum.


Тема Re: Минало недавно ...нови [re: Set]  
Автор spiro23 (непознат )
Публикувано29.11.04 23:13



Здравейте да им благодарим за правото на лично оръжие добре но ако измислят и закон за неговото пълноцено използване .Например ако хвана наглия крадец в дома си и го гръмна да съм защитен от закона.



Тема Само миналонови [re: Set]  
Автор Yank1911 (ентусиаст)
Публикувано30.11.04 03:28



Реалността надмина многократно мечтите..

В онова време дори не бяхме способни дори да мечтаем .

Сега е друго (цитирам oт този форум - The sky is the limit).



Тема Стори ми се страннонови [re: spiro23]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано30.11.04 11:37



Не следя новините, не чета ежедневници, пълни с кървища и хорски несгоди, така че до мен подобни приумици достигат рядко, но ми се стори странно когато научих, че не можеш да се защитиш при нападение ...



Тема Re: Само миналонови [re: Yank1911]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано30.11.04 13:10



Аааа, не си прав, мечтите никой не може да ми ги отнеме

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема Re: преди около 14 години ...нови [re: iosarian]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано30.11.04 13:19



Ахъ - нещо таквоз имах предвид и аз. Знам го усещането за първото(и засега единственно) лично оръжие. Първата китара, първият фотоапарат, първият поялник, първото момиче...
Хобита и мечти имам доста
Пък и съм попаднал тия дни на един руски автор, морски капитан пишещ за морета и океани, ама много готин (няма да кажа маринист, щото самият той не обича тази дума).Пише човека по човешки някак си, ту тъжно, ту смешно, та съм настроен добродушно , мечтателно, неконфликтно... даже на моменти и на законотворците съм готов да простя, и на адвокатите и на журналистите (за да не ма подфанат марлекса, змията и уоманфрито ща кажя : - Шутка!)... Та и Сетя сега ме вкарва още повече навътре... добричък ставам нещо, размеквам се..... ехххх, ако хората повечко четяха худ. литература , колко по-добър щеше да е света
Абе хубаво е човек да има мечти. Иначе не живееш а живуркаш.

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Редактирано от Poruchik_Rzevski на 30.11.04 13:28.



Тема Разбирасе, че може да се защитаваме...нови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано30.11.04 14:01



С пищофите.

Нали за това са ни дадени.


Има си определени разпоредби в закона.

Колегата явно не се е изразил правилно...

____________________________

Memento mori.


Тема Re: преди около 14 години ...нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано30.11.04 18:03



Хващам се на бас че си подбрал Витя Конецки .....Аз съм го изчел от кила до клотика още преди години хихихихи

Si vis pacem,para bellum.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.