Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 24.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Тема Таню Киряков и ген. Борисов - за спортното оръжиенови  
Автор womanfree (новак)
Публикувано23.08.04 20:42



Таню Киряков и Бойко Борисов се срещат утре за начина на ползване на базите на МВР

София, 22 август (БТА).
По инициатива на старши треньора на националния отбор по
спортна стрелба Таню Киряков във вторник, 24-ти август, ще се
проведе работна среща с главния секретар на МВР
генерал-лейтенант Бойко Борисов, съобщиха от Българска федерация
по спортна стрелба.

На нея ще бъдат обсъдени начините и реда за ползване на
стрелковата спортна база, стопанисвана от Министерството, както
и конкретни предложения за промени в Правилника за приложение на
Закона за контрол на взривните вещества, огнестрелните оръжия и
боеприпасите, с цел повишаване ефективността в работата на
федерацията по спортна стрелба във връзка с режима за
съхранение, ползване и пренасяне на спортното оръжие.

На срещата ще присъстват двукратната олимпийска шампионка Мария
Гроздева, личният й треньор Валери Григоров и изпълнителният
директор на стрелкови клуб "Нове" Бранимира Цветанова.

The sky is the limit!

Редактирано от womanfree на 23.08.04 21:14.



Тема Re: Таню Киряков и Бойко Борисов се срещат утренови [re: womanfree]  
Автор marlex (Advocate)
Публикувано23.08.04 21:03



Дано да е успешна срещата!
Медалите от Олимп наистина са базценни...

"More Guns,Less Crime"
"От трън та на Glock"


Тема Малко ме е страх!нови [re: marlex]  
Автор hitman47 (maniak)
Публикувано28.08.04 00:12



Защото само Бранимира знае всъщност за какво става въпрос. И Мария и Таньо са съзтезатели и всичко им е идвало на готово. Те не са се занимавали с бюрокрация , такси и разрешителни. Дано да се реши в положителна посока всичко. Спортните стрелци не са престъпници и досегашното отношение към тях не е оправдано. Не говоря само за картотекираните съзтезатели , а и за тия като нас дето трошат не по-малко време и пари за хобито си и отношението им към оръжието дори е по-отговорно, отколкото на редица органи призовани да ни контролират и регламентират.

Според мен трябва да отпадне задължителното членство в "лицензирана" федерация. Нима ИПСЦ не е спорт, или организираните турнири от стрелковите клубове по места, с регламенти по-различни от стандартните.

Притеснението ми е , че всичко ще се завърти около спортната федерация и такива отцепници като нас с големия калибър пак ше ядат таратора.

В крайна сметка всеки тегли чергата към себе си.

one shot, one kill !!!!


Тема Re: Малко ме е страх! [re: hitman47]  
Автор organizator (една жена)
Публикувано29.08.04 13:11



Няма страшно, аз бях там естествено На срещата се разбрахме, че разговорът трябва да продължи с юристите, това ме поуспокои, защото щеше да е несериозно да се решава въпроса на минутата там в кабинета на главния секретар - това са проблеми, които трябва да се обсъждат. В петък имах среща с Ивайло Стоянов - началник отдел "Правна защита" на МВР. Тъкмо започнах да му обяснявам като на поредния чиновник що е спортно оръжие и спортна дейност, той ме прекъсна, че е тренирал спортна стрелба /треньорът му още работи при нас/ - голям късмет!!!! Едно е на някой, който е тренирал и е ходил на състезания с оръжие да разказваш проблемите, друго е на някой който хабер си няма и те гледа с подозрение. Разказах и за IPSC и стигнахме до общо становище, че предложенията по промяна в Правилника трябва сериозно да се обмислят от двете страни, да се покани и служба КОС и на такава среща, всеки, подготвен и изчистил детайлите наистина има някакъв шанс да се решат, ако не всички то поне част от проблемите. Лично аз съм доволна от срещата и дори противно на обичайното съм умерено оптимистично настроена - мислете, пишете и се обадете в клуба - революция няма да направим, но поне част от проблемите биха могли да отпаднат



Тема Ква революция - то за черпня е работатанови [re: organizator]  
Автор hitman47 (maniak)
Публикувано03.09.04 03:09



Щом човека е държал пищов значи имаме шансове.
По отношение на предложенията , за себе си изготвих алтернативен вариант за ППЗКВВООБ, за частта касаеща спортната дейност. Така че, като му дойде времето ще го представя и в тази връзка си мисля дали да не се организира нарочна среща на клубовете, които наистина имат желание за някаква промяна, и тази среща да изпревари другата, за да не изпаднем в тъпата ситуация да спорим пред МВР. Така ще имаме позиция която да отстояваме, пък и ще се види наистина кои са клубовете имащи желание за спорт (без значение от калибъра) и тия създадени, за да узаконят разни пушки и пищови.
Поне аз мога да гарантирам участието на три клуба, а ако броя и Михти от В.Търново - 4бр.

ДАЙТЕ ДА ОПРЕДЕЛИМ ДАТА !!! само с драскане в нета - не става. На събранието ще изготвим официална покана до МВР от всички присъствали клубове и няма как да откажат. Че може и някои и друг вестник да понаучи за цялата история и да си напише статията - не плюйте журналистите - хранете ги

Брей забравих - в МВР има идеята в турнирите им да се вкара и ИПСЦ, която да замести бързата стрелба, поради по -приложния характер. Дори през април в Плевен имаше такъв турнир. Познайте кой го спечели - Така че, дайте да се събираме и обединяваме.


one shot, one kill !!!!

Редактирано от hitman47 на 03.09.04 03:15.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.