Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема имам питане  
Автор CИM ()
Публикувано09.08.04 14:13



Питането ми без да искам да обиждам е към тези които имат по задълбочени познания и опит при ловното оръжие - надявам се скоро да имам честа да стана ловец но още от сега ме мъчи темата за пушка .Каква да е от каква марка магнум ли да е някакъв универсален вариант ли да е абе въпроси които са пред всеки начинаещ .На всякъде всеки разбира и дава акъл та за това реших да подложа този въпрос тук във форума където е явно че има сериозни познавачи та ега ми излезе късмета и стигна до някакво просветление .Освен това ако имам вече разрешително за нарезно късоцевно оръжие това ще ме облекчи ли от към всичката там бюрокрация + страшното психо...
И последно патроните 9 х 19 с кух връх забранени ли са или не и ако са дайте идея за такива с мек връх и с голямо стопиращо действие.

Редактирано от CИM на 09.08.04 14:14.



Тема Re: имам питаненови [re: CИM]  
Автор comingwithpeace (новак)
Публикувано09.08.04 14:54



Purvo kaji kolko si visok i kolko si tejukPosle napishi kakuv lov te interesuvaAko ne hodish za guski ili divi praseta magnum ne ti triabva...''Ritaneto'' na magnuma ne e priatno....Kolko chesto shte hodish na lov...Ne si struva da kupuvash skupa lovna pushka...Az imam Ij 58-16cal....Predimstvata i sa che e mnogo leka i moga da si ja nosia cial den bez da se izmoria...Pulno kopie e na Anson Dilie sistema...Slaba e obache za vodoplavasht divech i divi svine..Vupreki tova padat s po tochen izstrel Nameri nikoi star lovdjia i si kupi ruska pushka ot predi 15-20 godini..Tova e nai praktichniat suvet koito moga da ti dam...Moiata pushka e ot 1958 godina....ne e mrudnala...Po starite ruski pushki obache niamat hromirane na cevite i imat rakovini...to se vijda...
''Merkel'' e sushto mnogo hubava pushka ,no veche i nauchiha cenata i e po skupa ....Izobshto..izbirai....
Nishto ne pomaga pri BG biurokraciata......
Ima si napisano nikude za JHP kurshumite...Mislia che ne sa razresheni za grajdansko polzvane


Редактирано от comingwithpeace на 09.08.04 14:57.



Тема Re: имам питаненови [re: comingwithpeace]  
Автор CИM ()
Публикувано09.08.04 19:02



Благодаря за изчерпателния отговор ,значи варианта който ти предлагаш е наистина първи и аз го знам и познавам достойнството му .Иначе съм доста здраво сложен ,висок съм 182 и никакво ритане няма да ме уплаши ,за съжаление обаче мястото на което ще ловувам основно има прасета и зимата прелета на водоплаващите и тук там нещо по различно . Колкото до достойнствата на руските пушки моята информация съвпада напълно с това което ти споделяш но вече много рядко се намират преди 86 година в добро състяние а и мене ме интересуват и другите варианти за да мога да направя точния избор.Що се отнася до парите съм си сложил граница до 2-3 хиляди лева за цялостно оборудване без дрехи .

Редактирано от CИM на 09.08.04 19:05.



Тема Re: имам питаненови [re: CИM]  
Автор Borislav (анти)
Публикувано09.08.04 21:03



Руско, германско или френско чифте 12 калибър. Става за всичко.
Бренеке за прасетата и съчми за патиците. Няма да имаш никакви проблеми.



Тема Re: имам питаненови [re: Borislav]  
Автор comingwithpeace (новак)
Публикувано10.08.04 10:41



Ami to veche stana jasno kakvo da si vzemesh Samo gledai da e po leka /pushkata/..ne ti preporuchvam pompi ili avtomat..tejat...a puk mnogo se hodi Neznam dali suvremennite dvucevki gi praviat sus smeniaemi shokove,no za vodoplavasht divech ti triabva dobur shok..inache sano gi ''postrigvash'' guskite im nedni....kato che li s bronejiletki furkat...perushinata otdolu e mnogo plutna...i pone az niakolko puti sum gi ''podhvurlial'' kato vuzglavnici otdolu..hvurchi perushina..ama si letiat letiat Ama taka e....Za tiah si ima pushki ''paticharki'' s po dulgi cevi...E ne moje v bg da si imash pushka za vsichkoTo pushkite za politici shte svurshat nai burzo



Тема Re: имам питаненови [re: comingwithpeace]  
Автор CИM (jumbo)
Публикувано10.08.04 15:15



Значи разрешават да притежаваш повече от една пушка , това решава доста от проблемите .Мой приятел има скъпа пушка която обаче за разлика от старите ижета зверски ръждясва буквално ако е лошо времето до края на лова хваща някакъв начален стадий на ръжда а ако не я почисти на другия ден си е ръждива от вътре , та мисълта ми е някой да препоръча определен модел който да е на достатъчно идиотоустойчиво ниво за нашите условия .



http://www.canary-bnccc.com/

Тема Re: имам питаненови [re: CИM]  
Автор Steyr (The Unforgiven)
Публикувано10.08.04 20:56



I kva marka e toia skup bokluk ako ne e taina???



Тема Hollow Pointнови [re: CИM]  
Автор Doctor_Makarov (ЖивотоСпестител)
Публикувано10.08.04 23:13



Za tozi tip kur6umi i predi e stavalo vapros.V ZKVVOOB pi6e,4e e zabranena prodajbata - toest,ako gi ima izlojeni v magazina,kupuvaj.HP na CCI sa dobri po moe nabludenie(govorim specialno za 9x18 mm).I nuikoga ne znae6 kakvo kak i po koi...

JHP - Евтината пластична хирургия


Тема Re: имам питаненови [re: Steyr]  
Автор CИM (jumbo)
Публикувано12.08.04 09:49



Скапаната пушка е Берета надцевка не знам си кой модел за около 1800 $ 1992 г е закупена от София но няма да казвам от къде щото ще е гадно .Моят приятел е от провинцията сами разбирате как се е чувствал когато е разбрал за какво са отишли трудно спечелените му пари .Сега е с много по нисък клас пушка но самочуствието му е на съвсем друго ниво.Всъщност тогава времената бяха толкова смутни че нищо чудно да си е някаква гадна измама и абсолютен фалшификат.Сега се сещам че имаше един период в който масово се предлагаха Турски ментета що някой да не е направил точно това

http://www.canary-bnccc.com/


Тема А не я ли продава?нови [re: CИM]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано12.08.04 14:53



Цевите на някои висококласни марки ловно оръжие не се хромират. Сещам се за старите Меркели. ЧЗ също. Има някаква връзка с еластичността на стоманата при изстрел. Хромирането се прави с цел корозоусточивост, но пък влошава други характеристики...

С радост бих си взел пушка без хромирани цеви, но нещо стотинките ми не стигат... Не би ми пречело да си нося шомпола и смазката с мен на лов и като завали или след стрелба да прекарвам по един мазен парцал през цевите. Най-вече при дъжд и сняг - съвременните ловни патрони са с некорозивни капсули.

За сравнение - руските пушки са винаги с хромирани цеви, а общото мнение е, че не са върхът на сладоледа (едва ли е само от хромирането на цевите, де )

Така че, спокойно можеш да успокоиш приятеля си в провинцията . Ако реши да се "освободи" от това менте за около 800 лева, да речем, с радост бих го оттървал. Но по-добре да се вземе в ръце и да й се радва от сърце.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.