Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Смисълът на тоя клуб?нови  
Автор Megan (драка)
Публикувано27.10.03 12:09



Да ме извинят онези дето си казаха "Тая па ква е и откъде накъде тоя тон?"

Айде сега да ми обясните. Що пишете тука. М?

Вчера се размислих по тая тема.
Ако идвате да си мерите.. без значение кое точно... и това ви кара да се чувствате страшни пичове, ок. Ама го кажете, че да стане ясно.
Иначе, смисълът е друг. Който каквото знае, да го сподели. Така че и останалите да го знаят, разберат, заинтересуват .. т.н. С други думи, за споделяне на знания става въпрос.
За голямо съжаление обаче, не така стоят нещата.

Защо спряха да влизат онези хора, които наистина имат какво да кажат. Замисляли ли сте се?
Айде замислете се.. пък пак ще говорим.

Рядко пиша, да не кажа никак. Повече чета. И каквото знам, го знам оттук. Поради таз причина ми дреме.
Иначе, всеки може да махне с ръка и да каже майната му...

Мъже.



Тема Нашето е нищо работа....нови [re: Megan]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано25.10.03 18:48



И ние си мислим че правим кой знае какво.
Какви оръжия са туй нашите скромни пищовчета?
А хората ето какво правят:







Тема Re: Смисълът на тоя клуб?нови [re: Megan]  
Автор Гaй Бaньo (прост чук)
Публикувано25.10.03 22:14



Megan, сладурче - що си се подковала така с недоволство? Защо не уточниш, какво те дразни или просто всичко?

Гай Баньо


Тема Ахъм! Май има много истина...нови [re: Megan]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано26.10.03 00:17



в това, което казваш. Не че има нещо лошо приятели да си говорят като на седянка, но аз поспрях и да чета вече... мързи ме да прехвърлям по 50, безсъдържателни мнения на тема, за да намеря малкото, които наистина ми носят някаква информация. Но това, разбира се, е само мое мнение. Щом на повечето им е приятно да празнословят - нека го правят. В крайна сметка всичко това е за забавление.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Смисълът на тоя клуб?нови [re: Гaй Бaньo]  
Автор Slade (...)
Публикувано26.10.03 00:23



Явно всичко. Сигурно не е на кеф жената днеска...
Тук се разискват всевъзможни неща относно оръжия, боеприпаси, екипировка, принадлежности и т.н. и винаги има разнообразие. В почти всяка тема, която не се отнася до състезание, турнир или събиране има какво да се научи (поне аз). Понякога наистина има теми, на които не им е мястото тук, но такива има навсякъде и на никой не трябва да му прави чак такова неприятно впечатление. Според мен не се е загубил нито смисъла на форума, нито са изчерпани оръжейните теми, просто трябва да се върнат всички, които вече не пишат тука и да се активизира малко форума на оръжейна тематика.

I don't how to sleep I gotta eat stay on my toes
Gotta a lot of beef so logically I prey on my foes


Тема Re: Смисълътнови [re: Megan]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано26.10.03 01:18



На мен поначало не ми е ясен и смисълът на живота...
Ама има го - с нас или без нас...(всъщност тогава пак го има, ама не точно нашият, де ;-)
Та и тоя клуб е нещо такова - обективно. И понеже ние сме различни, заема различна част от ежедневието, контактите и времето ни.
За меренето, мога да кажа, че лично аз не си падам по такива неща , не съм забелязал и у другите такъв стремеж... А че сме си страшни пичове - то си личи отдалеко . Ама не говори във второ лице - и вие сте готини мацки!

От мнението ти чак се почувствах виновен, че заради мен не влизат хората, които имат какво да кажат... Замислял съм се по въпроса и преди твоя апел
Както знаеш, в тоя клуб, от доста време сме нещо като затворена общност, контактите са доста близки (много повече от стандартните интернет-познанства). Голяма част от въпросите (и отговорите) вече сме ги разчепкали. Затова си позволяваме понякога да се шегуваме и говорим за странични неща. Иначе трябва да стоим втренчени в мониторите и да чакаме да се появи нещо особено важно и сериозно...
Не е гот да се поставят стоманени рамки (повечето от нас не ги обичаме) и да се вземаме чак толкова насериозно...естествено, без да преминаваме разумните граници.
А хората които имат какво да кажат не са спрели да влизат, тук са си - просто отговарят стойностно на точните и сериозни въпроси.
Та все още има смисъл в "тоя клуб" мисля аз и място за всички... а хубавото му е, че Клубът като такъв продължава и извън Интернет...

Това е моето лично и неангажиращо никого мнение. Имам чувството обаче, че ти знаеш по-добре правилния отговор и само ни караш да се мъчим тука да мислим в този и бездруго тежък предизборен ден за размисъл. Помагай!
А ти защо пишеш рядко? Аз лично, много се радвам, че ти дреме.

Извини безпочвения ми оптимизъм и това, че се разфилософствах...(доста време се чудих дали да или не натисна бутончето "продължи" (и в двата смисъла))



Тема Re: Смисълът на тоя клуб?нови [re: Megan]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано26.10.03 02:06



Ами Megan... аз съм сравнително отскоро в този клуб. И не пиша много често...
(и сигурно е по-добре да си трая ама... сърце юнашко не трае :о) и сега ще е дълго писанието на сичкото отгоре)
Не познавам тези които са били преди това, не познавам директно (офлайн) и всички които са в него в момента.....и не всяка информация ме засяга пряко(макар че чета всичко, дори и това което е ме засяга - просто ми е приятно), но един клуб е преди всичко място за комуникация м/у хората.... ако не беше клуба , нямаше да познавам Йосарян, Иво3, Сет-а, Шерифа, Дон-а, Ручо, Змията и други тоже... теб също в това число макар и само в интернет. Та мислълта ми е, че един клуб е преди всичко място на съмишленници... Ако не беше клуба, сигурно голяма част от нас нямаше да се знаем помежду си....
Не знам какво е провокирало темата ти....
Но няма лошо да споменем и пиене и ядене някой път - хора сме. Ако сме тука само за чистата информация - има си справочници, енциклопедии и интернет адреси в изобилие.
Идеята по моему, е да комуникират хора които имат еднакви интереси в дадена област. И да им е приятно, че имат и други съмишленници.
Аз примерно бих могъл да напиша много неща на тема "Самолети от последната голяма война - сравнителни характеристики" или "Най-нови постижения в областта на лазерните и ядрените оръжия", или "Електронните и криптиращите средства и техните противодействия", включвайки не само (всъщност най-малко) стрелковите оръжия. Съмнявам се обаче, че на повечето тук ще им е интересно да го прочетат, нищо, че темата на клуба е "Оръжия", а не "Лични Пистолети (и тук таме пушки)".
Та.... лично аз мисля , че е добре ако в клуба се говори не само за стрелково оръжие и пистолети. Ако въпросът е само с какво да стреляме или с какво да чистим след това.... просто няма смисъл - има си каталози и всеки би могъл да пробва туй-онуй.
Интересното са хората, не дивайсите. А колкото повече са различните хора - толкова по-добре. Някой се интересувал от ризници и мечове - много добре. Друг от собственния си пистолет - уелкъм. Трети от нещо различно (без белезници и камшици ) - пак няма лошо.
(Впрочем и за белезниците нема лошо , ама вече хептен не е за тоя клуб:о))
Лично на мен ми допада разнообразието.
Благодарен съм на Змията, която май срещнах първа в този клуб на Герена. И на всички които са ми помагали там.
Почти организирам от интересните и подробни писания на Иосарян.
Кефи ме ентусиазма на Иво - пише като Смирненски/Майковски с тия кратки редове да му се незнае :о)
Интересни са ми постингите на АС зад океана
Харесва ми хумора на Сет-а и Дон-а....
Радвам се на познанството си с Шерифа (нищо че не можахме да гръмнем във Варна септември)
Научавам нещо и от адвокатските редици...
Радвам се на младите ентусиасти..... (сигурно от даскаллъка дет ми се е набил, станал ми е втора природа и ми оказва влияние - приятно е маамустара да видиш някой 16 годишен който се интересува поне от нещо)
Гот е , че в клуба няма дрязги и противопоставяне кой е най-велик , или чий пищов е по-по-най (или ако има е на майтап). В голяма част от другите клубове не е така.
Всъщност, ако имаше само специализирана информация на високо ниво и всеки ме гледаше от високо като "заек" дошъл при "специалистите" сигурно нямаше да съм тук. И сигурно нямаше да има клуб, а просто 4-5 оръжейни "графомана" изтъкващи знанията си.
.....................................
Мога да напиша и още....

И моля ти се - не ме взимай на сериозно, не го разбирай като противопоставяне на темата ти, пиша по-скоро на шега (след деня за размисъл:о)) - не искам да кажа нищо на въпреки... просто ... хубаво е да е по-шарено .
В интерес на истината и аз като Дон-а, от един час се чудя дали да натисна "продължи"

П.С. Абе наистина ли сме толкова кофти това мъжете? Лично аз никога не съм си го мерил щот ми е малък (9х18), ама за сметка на това ми е мек (захват-а на дръжката де)

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 26.10.03 02:09.



Тема Re: Смисълът на тоя клуб?нови [re: Slade]  
Автор Megan (драка)
Публикувано26.10.03 08:33



"просто трябва да се върнат всички, които вече не пишат тука и да се активизира малко форума на оръжейна тематика"
Slade, батко, ето това изречение е ключово.


PS: обяснението с това как днес не съм на кеф, и сигурно затова .. е смешно. мнението ми за нещо не се определя от това дали съм станала със или без настроение.



Тема Re: Смисълътнови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Megan (драка)
Публикувано26.10.03 08:38



Виж, не ме разбирай погрешно. Нямам против да си говорите за каквото ви се говори. Дори да не касае пряко темата на клуба. В крайна сметка, почти всички тук се познават и в голямата част от случаите са дори приятели. Нямам против празнословията, и разговорите по други теми. Това да има 2 активни теми по супер специализирани теми, също не ми е мечтата..
Това, което имах предвид беше по-скоро атмосферата на клуба. И тона. И причините, поради които това е така. Дано го усещам само аз, и дано е само илюзия..

А с това - А хората които имат какво да кажат не са спрели да влизат, тук са си - просто отговарят стойностно на точните и сериозни въпроси. - никак не съм съгласна.



Тема Re: Смисълът на тоя клуб?нови [re: Megan]  
Автор BlaDeR (Хаби патрони)
Публикувано26.10.03 10:59



Значи... аз влизам тук сравнително от скоро - няколко месеца. И, без да критикувам, не съм очарован. Бил съм в не един западен (че и източен) оръжеен форум, и с малки изключения, положението навсякъде е различно. Хората задават и теоритични въпроси, обсъждат всякакви видове огнестрелни оръжия, и относително по-рядко задават въпроси от типа "как да си изчистя цевта". Това последното без никакво съмнение е много полезна информация, и е хубаво да се знае от обща култура, но в края на краищата - колкото от хората в действителност се интересуват от това ?
Добре де, да кажем, че тук и без това общността е доста малка. Но не това е причината. Форумът на http://world.guns.ru също е относително малък, но темите, разисквани там, са доста по-сериозни и разнообразни.
А друг е проблемът, че в България дори хората, които минават за експерти не са такива, и в много от случаите, като ги питаш нещо конкретно, и те започват да хъкат и да мъкат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.