Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: поручик,нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано29.10.03 16:21



естествено че не си..това е мой извод :)
Мисълта ми е, че бихме могли да се постараем да разширим тематиката на клуба извън обичайната до тук - лично оръжие и боеприпаси и турнири .....



Тема Re: "да разширим тематиката на клуба .."нови [re: MG42]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано29.10.03 19:44



"да разширим тематиката на клуба извън обичайната до тук - лично оръжие и боеприпаси и турнири ...."

то много хубаво това ...
но как да говорим за нещя дето нито ги нямама нито сме ги пипали

като си купя тежка картечница - ще искам да пиша за нея
интересувам се и от танкове, самолети, вертолети ...
искам едно МИ24 да си купа ...
и ще пиша ... и то много

а сега какво да пиша
като ме интересува .. пускам си вълшебната търсячка

... и си чета ...

не мога да ви разбера ... да си призная

аз не искам да чета някои дето си фантазира или спори за нещо
дето не го е и виждал с очите си

вие искате ли да четете подобни дискусии ?





Тема Re: Евалааа!нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор Fiat CR-42 (Генерал)
Публикувано29.10.03 21:39



Аз и затова го написах.Просто думите са излишни за да се обясни тази Магия наречена Оръжие

Ex Oriente Lux


Тема Re: "да разширим тематиката на клуба .."нови [re: lvo lll]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано30.10.03 14:50



ок има хора които са пипали такива неща Иво:)
ако не ти е интересно да научиш нещо ново /вълшебната пръчица не дава толкова много неща:)/ прав си за себе си.
Прав си и за фантазиите за съжаление.
Това е причината и аз да не пиша тук.



Тема Re: "да разширим тематиката на клуба .."нови [re: MG42]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано30.10.03 16:38



напротив .. много неща са ми интересни
не само да пиша а и да чета ..

но за да стане интересна дискусия
трябва да има много хора които са ги пипали тези неща ...
иначе ... ще е почти като монолиг
никаква дискусия, никакъв живот ... в темите

има много такива примери
погледни в архива
някои започне нещо .. и темата му потъва с бързи крачки в архива

верно е че говорим за малко неща
но тези неща ги/ни интересуват и търсим отговори
какъв пистолет/пушка да си купим
каква смазка, как да си чистим цевта
какви патрони, къде да стреляме ... цени

това е ... положението за сега ...

надявам се след време
да се променят нещата :)



Тема Re: "да разширим тематиката на клуба .."нови [re: lvo lll]  
Автор T.RexМодератор (свестен луд)
Публикувано02.11.03 04:19



1. няма как да разширим току тъй тематиката, ако няма хора които да са подготвени да коментират други теми... и танкове сме коментирали, и ракети и българско ядрено оръжие (ако помните)... ама кат не име интересно на хората пълнят темата със спам и се отти4а в архива недовършена...

2. щото клуба е виртуален - в смисъл клуба е това, каквито са хората в него...
едно време (да кажем 2000-та г.) клуба беше съвсем друг, ама тогава влизаха съвсем други хора, ентусиазма беше по-голям, малко "по-див" беше клуба, пак имаше караници и простотии...
е и БатБорко и Йоската... и други... да кажат - тогава беше по-интересно...
щото беше ново... и хората (кой разбира, кой - не толкоз) пишеха с по-голям мерак...
ама хората ве4е не са същите...

3. и започна деленето...
чудите се защо няма добра атмосфера в клуба...
аз пък се чудя защо винаги трябва да се делим...?
едни огромни теми се изписаха за това, че някои си купил глок, видите ли...
не 4е се коментира оръжието, въпроса е защо е минал в "другия отбор"...
докога ще се делим на глокаджии и намсикви...? на софиянци и намсиквидруги...? на наши (дет си пием бирата заедно) и ваши (другинякакви)...?
докога ще се повтаря, 4е е голям проблем дето някой бил експерт, а другите били лаици (псевдоексперти) и нямат право на глас...?

4. преди година и половина написахме едни хубави правила (най-горната тема)... бързо ги забравихме обаче...
за съжаление ве4е нямам възможност да следя за спазването им...
може би когато се контролира по-изкъсо (то българина само тогава влиза в пътя), въпреки, 4е ме обвиняваха 4е съм "Пиночет", клуба може да се освободи от спама и безсмислието, което го залива...
та... за спама има решение - модератора Дон4о, дето откак стана модератор, ве4е не ми е приятел 8), да си наточи секирката, щото (да ме извиняват "новобранците") постинг от сорта "тва е много интересно, ама аз нищо не знам по темата" не помага, а пречи...
ина4е детската бърборилня не ни мърда...

5. та модератора може донякъде да контролира дърдорковците, "вечнонедоволните", критикарите и тънъ... виж за това колко "компетентни" ще са мненията и темите, модератора не може да помогне... там вече квото е тва е...

6. няма да коментирам безкрайните теми, в които се обсъждаха емблемата на клуба и името на сайта му... и колко пара отиде във свирката...
загърбихме съдържанието, за да мислим за формата...

7. пък в крайна сметка е нормално клуба да се промени... тои и Дира не е същия... и обществото в България е друго... (много умни главички заминаха... е, и някои се върнаха...)



8. та... да припомня някои от правилата...
Първо Правило: Не критикувай пушката (оръжието) и колата на клубаря! (интересно защо сме изтървали " и жената"... 8)
Основно правило: Всеки има право на мнение, но мнението на всеки тежи според аргументите!
Обикновено правило (може би трето?): Не се вземай прекалено насериозно!

тва последното е мноо важно... щото няма как да се гледа прекалено насериозно на клубове като нашия, ако не търсим обединение и не си изясним кои сме, какви цели имаме и как ще ги постигнем...




Тема Пореден (последен) опит да оправим отношенията....нови [re: T.Rex]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано02.11.03 12:05



1. Много от темите сме ги коментирали вече по 2-3 пъти. За това лееееко полеко става безинтересно....
Има доста теми за които смятам, че не е нужно да се коментира...
Например мога да говоря със дни за производството и ползването на взривни вещества... Забавените и контролираните взривове са едно мощно средство в съвременната технология, но и доста опасно в ръцете на деца...
По подобен начин секнах ентусиазма в клуб "Химия". Който иска - да провери:




2. Клуба е виртуален, а не хората...
Иначе думите ти звучат като обида...
Апропо по-здравото ядро от хора се познават лично и за това незнайни лица на снимка (особено опитващи се да налагат "модериращи" мнения) са дразнещи...

4. Делене няма (или по-голямата част от клуба които стреляме заедно) го знаят. Темата за покупката на глок от страна на Йоска Висарьонич беше един прекрасен бъзик и който не харесва хумора на мен, Дончо и СекТийма просто не я е разбрал. Апропо всички се забавлявахме чудесно, включително и Калинич...

Не е лошо да има и Пиночет, но на теб лоша шега ти изигра поддръжката на един хулител непознат на никой тук (Джордан). За това се бях разбеснял...

Пък стоеше и на трон та дори не сметна за необходимо да си дадеш труд да ми отговаряш...

Надявам се да заровим томахавката, както каза и Меганката... ;-)

5. Имаш и нямаш право. За съжаление в един интернетски клуб всеки може да пише... А критикарите по някога са много полезни, защото свалят на земята идеалистите...

6. Ако има нужда от емблема - ще я направим много бързо... Просто не е припарило под лапите...

7. Както казва Хераклит: Всичко тече, всичко се променя ...

8. И да и не...
Няма съвършенни хора...
Няма съвършенни оръжия...
За сериозните дето много се връзват - ами стават смешни...

____________________________________

Memento mori

Редактирано от Set на 02.11.03 13:55.



Тема До ТиРекснови [re: T.Rex]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано02.11.03 13:07



Най-ми хареса снимката на маймунката с пищова - съвсем на място е

Прав си, както обикновено, изключение на това, че откак съм станал модератор не съм ти приятел... Отде го измисли тва?

И онова с лагерите Зиг и Глок си е бъзик... също като Никон и Канон в клуб Фотография и пр. и пр.

В правилата онова за жената е пропуснато, заради жените в клуба, да не бъде сметнато за дискриминация, един вид

А последното правило наистина си е на мястото - не може от виртуален клуб да се иска да промени политическата система - всички го видяхме, пробвахме - не става (или не му е дошло още времето). Дори напротив, когато започнем да се вземаме прекалено насериозно почват сръдните.

А за контрола на модератора... разни хора - разни идеали. Аз смятам, че във виртуален клуб трябва да има и елемент на забавление. Прекалената дисциплина лично мен ме отблъсква.
Не съм привърженик на желязната ръка, защото не смятам, че съм с нещо повече от останалите, за да им казвам кога какво да правят...

Апропо, ти си пълноправен модератор тук! Просто сме двама!Всички го знаем! Имаш правомощията да коригираш, където, както и когато сметнеш за добре! Да разделим отговорността, един вид!

Та това е - надявам се по-често да се появяваш насам! Малко по малко ще напаснем чарковете, както в добрите стари времена, че тия огромни паузи гледай как пораждат разни недоразумения!


Редактирано от ДoнKиkoт на 02.11.03 13:13.



Тема 2Дончо, 2Сетнови [re: ДoнKиkoт]  
Автор T.RexМодератор (свестен луд)
Публикувано02.11.03 22:57



аз съм о.з.модератор Дончо, не го забравяй, ти си действащия тук и не се опитвай да се измъкнеш от задълженията си и да прехвърляш отговорността другиму... 8)

относно паузите приятелю Дончо...
след като се изля толкова помия по мен, останах с впечетлението, че аз съм причината (с прекалено многото време, което отделях на клуба) за проблемите тук...
така че докато ме нямаше, се надявах клуба да цъфне и да върже...
вместо това се налага да коментираме тази тема...

___________________________________
2 Set

не виждам защо приятелю Сетка, се чувстваш задължен да критикуваш задължително всяка моя дума, дори и да нямаш нищо напротив...
не бих искал някой да си помисли, че влизаш в ролята на озни, дето "гузен негонен бягал"... 8)
мисли позитивно, приятелю... 8)

относно "непознатия хулител" прочети вестник "Труд" от предния четвъртък (30.окт.03)...
8)
___________________________________

та Дончо...
мислех да давам съвети какво може да се направи оттука нататък, но за да не предизвиквам нова критикарска вълна, ще се въздържа...




Тема Re: Евалааа!нови [re: Borislav]  
Автор T.RexМодератор (свестен луд)
Публикувано02.11.03 23:50



предполагам, че първото е когато се обере мекия спусък и тръгне да се задейства цялото УСМ (много тихо), второто - когато зъба отдолу подпре барабана (не е щракане а само "цък") и третото когато удари 4ук4ето... 8)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.