Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Полигоналната Цевнови  
Автор Fiat CR-42 (Генерал)
Публикувано11.10.03 22:25



Виждам ви, че знаете,можете и умеете да боравите с оръжието.Та въпросът ми е следният:

За или против сте за полигоналната цев.На колко души от вас оръжията са с полигон?
Макаров+полигонална цев?Има ли такова животно?По добро ли е от обикновенният Макаров?

Ex Oriente Lux


Тема Re: Полигоналната Цевнови [re: Fiat CR-42]  
Автор Slade (...)
Публикувано12.10.03 00:08



Скаран съм с физиката, механиката, математиката и т.н. и за това ще питам:
Какво представлява полигоналната цев и какви други видове цеви има?

I don't how to sleep I gotta eat stay on my toes
Gotta a lot of beef so logically I prey on my foes


Тема Re: Полигоналната Цевнови [re: Slade]  
Автор marlex (Advocate)
Публикувано12.10.03 01:15



- tuka e obiasneno nakratko razlikata mejdu poligonalna i konvecionalna cev - s dve dumi ne e taka riazka granicata mejdu brazdite i poletata...dokolkoto razbrah
polygonalnata cev uplatniava po-dobre kurshuma vutre v cevta po vreme na izstrel.
vsi4ki modeli Glock sa s polygonalna cev sus 6 poleta i brazdi a v kalibur .45 ACP sus 8



- mnogo polezen site

"Do or Do not!There is no Try!"
"От трън та на Glock"

Тема Re: Полигоналната Цевнови [re: marlex]  
Автор AC (Лош)
Публикувано12.10.03 14:22



ia sega niakoi i na bg da obiasni che me murzi da cheta
kva e razlikata
az si misleh oshte predi da pitam ma i tova me murzeshe
samo da cheta ne me murzi

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Re: Полигоналната Цевнови [re: marlex]  
Автор Slade (...)
Публикувано12.10.03 15:58



Общо взето нищо не разбрах. Май нещо с нарезите е свързано.

I don't how to sleep I gotta eat stay on my toes
Gotta a lot of beef so logically I prey on my foes


Тема Re: Полигоналната Цевнови [re: Fiat CR-42]  
Автор Doctor_Makarov (9mmТПЗ)
Публикувано12.10.03 23:17



Доколкото знам полигоналната цев е не само кована,но и усукана по някакъв специален начин...
Ама и аз толкова знам...
По-важното е,че има с около 10 000 изстрела повече ресурс от конвенционалната...

Макаров с полигонална цев още никой не е направил (мамка му)В този калибър с полигонална цев е ЧЗ 83.
Пък и евтиничък....

Важните неща са винаги прости,простите неща са винаги трудни


Тема Re: Полигоналната Цев [re: Doctor_Makarov]  
Автор Fiat CR-42 (Генерал)
Публикувано13.10.03 00:09



Така,пологоналната цев ,казано на прост наш език е осукана и изтеглена по метода на студеното коване.Тя няма т.нар. класически нарези и според статистиката издържа до 150 000 - 200 000 изстрела.Аз предполагам, че тя може да издържи и повече, но кому е нужно това?Както й да е.

попитах ви за Макаров с полигонална цев дали съществува,защото наистина съществува в България и аз имах удоволствието да стрелям с него.Цевта му буквално стърчи с около 50мм напред от стандартната.Началната скорост на куршума достигна фантастичните 330м/с.За сведение,със същият патрон изстрелян от обикновенната класическа цев показа на стенда 295м/с.Патроните са български .Всичко това за което ви разказвам се случи през 1998-ма година.През 2000 година един полковник защити докторантура на тема Макаров с Полигонална цев,като накрая твърдеше, че може да се направи такъв пистолет.Ние доста му се смяхме, защото вече втора година стреляхме с такова оръжие.

Цевта на пистолета е правена от Български майстор в български завод.Преди да тръгна за САЩ,моите приятели обсъждаха да се направи Полигонална цев за ТТ.Скоро не съм ги питал до къде са стигнали, но нищо чудно вече в България да има такова "Животно"

Ex Oriente Lux


Тема Re: Полигоналната Цевнови [re: Fiat CR-42]  
Автор AC (Лош)
Публикувано13.10.03 09:36



moia komentar e samo: Iako!

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Може би... [re: Fiat CR-42]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано13.10.03 09:56



в посоченият от теб случай, по-голямата начална скорост на куршума се дължи основно на по-дългата цев. Все пак 50мм са повече от 50% удължаване на цевта на Макаровия.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Полигоналната Цев [re: Fiat CR-42]  
Автор firehand (ex freehand)
Публикувано13.10.03 18:29



Ами "за" сме та, нали за тва зех Глок17 щото има сертификат че изкарва 348 000 изстрела без проблем и понеже не е ясно кога точно ще има проблем, го взех та да пробвам.

Е сега съм запретнал ръкави и само чакам да пристигне кораба с патроните и почвам тестовете

Само да отметна първите 348 000 и навлизам в областта на неизвестното. :-))))))))))))

"IN GLOCK WE TRUST"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.