Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема смисълът на оръжието....нови  
Автор ScarefacE (the Explorer)
Публикувано10.09.03 09:10



Мислех си.....как може да помогне един пистолет в случай на нападение.....нещо не ми хареса какво измъдрих накрая,та се надявам вие да кажете по-добри причини.Според мен,ако ще те нападат с цел,едва ли ще имате шанс да си извадите оръжието,нали все пак е подготвено нападението....Ако пък стане случайно,то трябва да си носите пистолета и пак да се надявате,че ще можете да го изкарте и да го заредите.Обаче кога може да носите оръжието си.....в дискотеки,където най-голяма опастност има-има охрана-не става.На работата-няма смиъл,а и е неудобно,а и посред бял ден едва ли ще искат да ви оберат примерно...Остава като се разхождате вечер с приателката/съпругата си примерно.Но на жените май не им се нрави мн мн идеята да има оръжия около тях,обстановката някак си става изнервяща.Остава случаят,когато сте в дома си и някой нещастник вдига мн шум в опита си да ви ообере....Как мислите,дали съм прав?Поздрави

My pleasure becomes my poweR


Тема Re: смисълът на оръжието....нови [re: ScarefacE]  
Автор Lot (припознат)
Публикувано10.09.03 13:01



Защо изкючваш работното място? Има работни места, на които задължително трябва да си въоръжен.
Въпросите, които задаваш трябва сам да им отговориш, защото това е личен избор, човек да си купи ли оръжие, да го носи ли и ако да, къде и кога да го носи.
Ако го носиш едно е сигурно е - изкараш ли го, трябва да стреляш, а стреляш ли, трябва да улучиш.

Най-същественото е невидимо за очите


Тема Re: смисълът на оръжието....нови [re: Lot]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано10.09.03 13:09



а като улучиш се готви за дълги съдебни разправии
и морални .. че си оставил някое дете без татко/мама ...





Тема Re: смисълът на оръжието....нови [re: lvo lll]  
Автор ScarefacE (the Explorer)
Публикувано10.09.03 13:33



много точно го каза:) а между другото работните местата ,където трябва да ходиш въоражен ги изкл'чвам.А вас ви питам щото аз за себе си не откривам достатъчно добро оправдание да ходя въоражен,засгеа никога не ми се е сллучвало нищо опасно,но като се замислиа че масово се купуват оръжиаа,значи има защо и много по-умни и опитни от мен са стигнали до извода ,че трябва да си въоражен.Та кажете причините де:)Изобщо не искам да ви разубедя,не ,че ще мога де:)

My pleasure becomes my poweR


Тема Re: смисълът на оръжието....нови [re: ScarefacE]  
Автор Lot (припознат)
Публикувано10.09.03 13:42



Когато си купувах автомобила, държах да има допълнителен AirBag. Това е една екстра, която всеки иска да има, но и всеки се надява да не му се наложи да я ползва. Не, че като караш със 180 се чувстваш по-спокоен.
Нещо подобно е.
А има и друго. Първото нещо, което е излязло, като изделие от ръцете на някой хомоеректус е било оръжие. Това е станало преди доста стотици хиляди години. От тогава насам където има мъже, винаги има и някакво оръжие наоколо

Най-същественото е невидимо за очите


Тема Re: смисълът на оръжието....нови [re: ScarefacE]  
Автор COMMANDO ()
Публикувано10.09.03 13:42



Има една такава поговорка за оръжието:
"По-добре да го имаш и да не ти трябва, отколкото да ти потрябва и да го нямаш".



Тема Re: смисълът на оръжието....нови [re: ScarefacE]  
Автор ScarefacE (the Explorer)
Публикувано10.09.03 15:42



А мислите ли ,ч е оръжието прави човек по-неразумен,защото когато го притежава,той не търси алтернативи,напрво го ползва ,ако се налага ...

My pleasure becomes my poweR


Тема Стига крокодилски сълзинови [re: lvo lll]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано10.09.03 16:36



Които се бои от мечки не ходи в гората. На когото не му трябва оръжие не си купува. А ако лошия няма морал и не му пука да остави моето дете без татко? Да съм го канил (молил, принудил) да си го проси? Съд, не съд - живият си е жив. Винаги съм казвал, че вероятността да се наложи да употребиш огнестрелно оръжие е безкрайно малка, но струва ли си толкова да плачем за лошите!
Всеки сам си носи отговорностите...
Апропо, оръжието има и други измерения, стойност и пр. но то е друга тема....



Тема Re: смисълът на оръжието....нови [re: ScarefacE]  
Автор Poruchik_Rzevski (минаващ)
Публикувано10.09.03 16:55



Не е така.
Носенето (освен ако не е без разрешително и прочие) те кара да внимаваш ама много много повече в какви ситуации се забъркваш , защото както някой вече каза - "Извадиш ли - стреляш. Стреляш ли - трябва да улучиш (и после да ти разкатаят фамилията по устав).
Та затуй - ВНИМАВАШ... ЯКО!
А и мисля, че по-голямата част от тук присъстващите не са си купили оръжието с основна цел самозащита, а защото ХАРЕСВАТ оръжието. Не убийствата - оръжието и стрелбата. Може и да не е пистолет - може да е нож примерно.
Аз затова си го нося - кеф ми е!
П.С. А ако някой ми посегне (досега за 32 години живот не ми се е случвало ни веднъж) - ЩЕ БЯГАМ (нека да съм страхлив).... е докат мога поне..... Това с ваденето и стрелянето "от хълбок" го има май само в произведенията на Карл Май и по американските екшъни.

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 10.09.03 16:58.



Тема Re: смисълът на оръжието.... [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор lvan ABC (новак)
Публикувано10.09.03 23:22



Да погледнем нещата от друг по-забавен ъгъл. Кой от вас вярва в прераждането или го намира за достоверно? Както казват индийците човек носи своя житейски опит, нрав и предпочитания след смъртта от старото тяло в ново. Значи влечението към оръжията на всички нас тука има някакви корени в миналото... Достатъчно е нещо да провокира семето за да поникне - било то списание, приятели или нещо друго за да излезе на бял свят и да се отприщи хобито към оръжията, за лов, самозащита, спорт, колекционерство или каквото е там... Да похарчим много парички за оръжия и да сотделим много от времето си за стрелба. Хареса ли ви това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.