ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 21.10.14 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Малокалибрени самозарядни карабини  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано09.07.03 18:37

Понеже се разбра, че явно няма да ми разрешат да притежавам повече пистолети, започнах да мисля обходни маневри
По принцип, не си падам по дългото оръжие, ама след като само това остана на мегданя...
Та, уважаеми приятели и съседи, трябва да ми помогнете за кой ли път в трудния избор!
Тръгнах от идеята, че щом се налага да е малокалибрена, трябва да осигурява фън! (Тя моята недостижима любима Хеклерка USC би ми осигурила къде-къде повече фън, но първо - няма да ми разрешат да я имам (ах тази забранена любов!:-) и второ - егати скъпия фън, ама ако успея някога да изкопча и за нея разрешително, ще я имам!) Не мога на стари години да се променя и да стана подреден, внимателен, прецизен, та да се занимавам със снайперска стрелба... Ерго, това означава, че трябва да бъде самозарядна, въпреки, че сигурно ще е капризна към определени патрони, част от енергията на заряда се губи за презареждане и пр. неприятни странични ефекти... А и Борката каза, че патронките летели неусетно с хиляди, само да имало някой да зарежда пълнителите Та това само говори за още повече фън! Отначало исках да е левър-екшън, но не мога да разбера защо са толкова скъпи, по дяволите!
Та стигаме и до конкретния въпрооос: Ругер или Марлин?
На външен вид повече ми допадат Ругерите, включително и пълнителят, който влиза напълно и не стърчи. Но много допълнителни въпроси започват да се гонят из просторното пространство на празната ми глава... например - как се държи пълнителят на Ругера (един такъв охлювиден) спрямо обикновения прав; защо Марлин се хвалят толкова гръмогласно, че техните са със запазена марка - 16 микро-нареза (това не благоприятства ли пооловяването???) - наистина ли е плюс и защо; при коя от двете марки е по-лесна поддръжката, разглобяването; има ли при някоя от тях някакви досадни дефектчета, появяващи се при продължителна употреба и пр. и пр.
Много ми се иска да събера мнения от хора с опит в ползването на такива пушчици... а също и от останалите, които по една или друга причина предпочитат определена марка и модел...
Благодаря!

Тема Re: Малокалибрени самозарядни карабининови [re: ДoнKиkoт]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано09.07.03 20:12

като пърче консултант те въпросвам - искаш групи ли да правиш с винтовката или просто да си я имаш?
За групи от досегашния ми опит по добро от марлин Мод 7000 няма- къса дебела цев - на 25 метра групите са като от Варминта на чехите....
М даммм.....

Si vis pacem,para bellum.

Тема Re: Малокалибрени самозарядни карабининови [re: iosarian]  
Публикувано09.07.03 20:36

Хорошоо!

Абе тия дебелоцевните много ми харесват, ама не ми се занимава с оптики - много туткава работа това за мен - нека си има мерниче, мушчица и бум-бум-бум! Гилзи произвеждаме с хиляди на ишлемеее!!!
Гледам, всички Ругери се продават в комплект с планка за оптика, значи би трябвало да улучват по дефиниция и с оптика... е да улуча дупката от капсула на ловен патрон и с оптика сигурно няма да мога, тъй че предимно фън-ът е важен!
Значи според теб тия многобройни нарези не благоприятстват пооловяването?
Я кажи някой лаф за тия много нарези...

А тва?

Редактирано от ДoнKиkoт на 09.07.03 20:42.

Тема Re: почакай малко ...нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано09.07.03 21:08

сигурно си чел това,

Чл. 58. (1) За граждански цели физическите лица, юридическите лица и търговците могат да придобиват следните видове огнестрелни оръжия и боеприпаси:
1. (изм. - ДВ, бр. 24 от 2003 г.) за самоотбрана - пистолетИ и револверИ с дължина на цевта до 300 мм и до 50 броя боеприпаси за всяко огнестрелно оръжие;
2. за ловни цели - гладкоцевни пушки с дължина на цевта над 510 мм и до 200 броя боеприпаси за всяка пушка, нарезни ловни пушки и до 50 броя боеприпаси за всяка пушка;
3. за спортни цели - всички видове пистолети, револвери, гладкоцевни и нарезни пушки (без автоматично оръжие), както и боеприпаси съгласно нуждите на съответния вид спортна дейност;
4. (изм. и доп. - ДВ, бр. 24 от 2003 г.) за културни цели - всички видове пистолети, револвери, гладкоцевни и нарезни пушки, автоматично оръжие, обезопасени по реда на чл. 55.
(2) Освен боеприпасите по ал. 1 може да бъде разрешено закупуването на допълнителни количества, както следва:
1. за учебни стрелби - до 50 броя за пистолет и револвер и 200 броя за гладкоцевна пушка;
2. за спортносъстезателни нужди, за обучение, за ловен туризъм и за промишлен лов - количества според доказаните потребности.
(3) Юридическите лица и търговците - собственици или ползватели на стрелбища, могат да закупуват боеприпаси в количества не по-големи от утвърдените от органите на МВР нормативи за съхраняване.

никъде не е записано, че броя на оръжията е ограничен отгоре,
както и че, за спортни цели трябва да е малокалибрена пушката :)

"Не мога на стари години да се променя и да стана подреден, внимателен, прецизен, та да се занимавам със снайперска стрелба... "
ако питаш мен по-подреден, внимателен и прецизен от теб между нас няма :)

не мога да разбера, ти искаш пушка твърдо без оптика ли?

за самозарядните,
познавам вече няколко човека които имат такива,
(нали яко обикалям по стрелбищата за дълги пушки)
и след като стрелят с хубав "болт" започват да се чудят за какво са си взели самозарядна

но ... всеки си има свои изисквания и предпочитания

всички със самозарядни се оплакват от подръжката,
много яко се цапат, докато болта само с едно парцалче минаваш цевта
и забърсваш леко челото на затвора и си готов

за мен болта има някаква особена тръпка ...
никога не бих си взел полуавтоматична,
но виж автоматична 22LR - веднага си взимам :)

p.s. malko se zabawih dokato go pusna,
dano e wse oshte aktualno towa koeto pisha :)

Редактирано от lvo lll на 09.07.03 21:12.

Автор Borislav (анти)
Публикувано09.07.03 22:16

Абе Кикотски, заради теб ще ме уволнят, че си пъхам носа тук и там през работно време.
Както Йосето ти каза - взимай Марлина и направо отивай на стрелбището, но с поне 500 патрона в джоба
Ругеровият 10/22 е също много добра, но за да достигне марлиновите се нуждае от доста работа по нея.
И хвани някое циганче за 2-3 лева да седи до теб и да зарежда пълнителите

Тема Re: почакай малко ...нови [re: lvo lll]  
Публикувано09.07.03 23:35

Благодаря ти за отговора!
Оооох, колко хубаво е написано в Закона.... ама кво четат в нашия КОС не знам...
Пак общо взето трябва да съм им благодарен, щото в другите градове сигурно и толкова не дават... Наистина едно е по закон, съвсем друго на практика... нямало къде вече да ми ги вписват, имал съм пистолети вече повече от незнам си кого... абе изобщо като ида дам и ги втриса
Иначе мисля и една ловна за стрелба по панички да поискам - сега и в такъв клуб се записах, ама си чакат лиценза още
Благодаря ти за добрите думи, ама наистина съм разхвърлян доста и не притежавам твоята концентрация и прецизност, като се захванеш с нещо да го изпипаш в детайли...
Оптиката е нещо много фино, изисква разни настройки, корекции при различни разстояния и пр. сложни операции. Аз си представям стрелбата - вдигаш и бум-бум-бум разни шишенца, кутийки и пр. То всъщност и с пистолет става... Ако си взема малокалибрена сигурно ще й сложа един аймпойнт най-много (нещо като фльонга за разкош)
Обаче това с поддръжката на полуавтоматичната е кофтии... Абсолютно си прав, че презареждането на болтов затвор си е кеф, ама по-кеф ще е лично за мен да излиза оттам някоя тлъста гилза (от рода на тия на Мосинката, горката, запечатаната ми). Много са малки тия 22-ки, въпреки, че са точни и безпогрешни... при тях наблягам предимно на количеството
Иначе автоматче ако продават някъде .22 и аз бих си взел, ама ония ще изпищят кански, че не може!
Ааа, актуално е, актуално! Още не съм написал искането, после Те ще излязат в отпуск... време бол... И все се чудя, ако ги финтирам и напиша просто "нарезна пушка за спортни цели" и после гушна Хеклерката ама май адски скъпа беше, да й се не види...

Тема Re: почакай малко ...нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано09.07.03 23:55

аз бих ги финтирал да ти каза чесно,
то и нали с моята, като я видеха без мерни прибори подскочиха,
ама аз им цитирах закона и някои други неща за стрелкови клуб Левски
и те не можаха да ми отговорят с нищо смислено

само им остана да я запишат :)

така че смело ...
стискам ти палци

а за оптиката не си прав
много по-сложно изглежда отстрани

виж ако е стрелба на 1000м да
ама то в БГ стрелбишата са предимно на 100м
така че ...

абе ела някои ден по светло да пробваш моята
и пак ще говорим :)

Тема Re: почакай малко ...нови [re: lvo lll]  
Публикувано09.07.03 23:59

Аааа, нищъ!
Всеки който я пипне и се разболява от любов по нея и почва да иска такава! Ще вземе и на мен да ми хареса...
Добре де, как коригираш, като искаш да стреляш на най-различни дистанции?
Не е ли бавен и сложен процес?

Тема Re: Малокалибрени самозарядни карабининови [re: Borislav]  
Публикувано10.07.03 00:15

Охааа, че примамливо звучи (хахаха, а циганчето става и за подвижна мишена, бягаща на зиг-заг!)
Учителю, когато съм те послушал (и Йоската, разбира се) (а то е общо взето винаги), не съм сбъркал!
Може би и тоя път ще стане така ама има още време, де...

Автор Slade (...)
Публикувано10.07.03 00:42

Харесват ми тия Рюгери. Както ги гледах в сайта, който си дал, така и си поръчах един каталог. Дано пристигне някога де...

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.