Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Тема Зенитни въпросинови  
Автор octagon ()
Публикувано30.01.03 21:59



Може ли ракетчиците да ми отговорят на няколко въпроса за нашите ЗРК:
1. Окончателно ли е свален от въоръжение С-200 и къде точно е бил той?
2. Защо Куб (или Квадрат) е предаден от ПВО на СВ на Корпус ПВО на ВВС?
3. Нашите С-125 как се водят - Нева или Печора? Доколкото знам, Печора е наименование на експортния вариант, но не съм сигурен.
4. Кой точно е бил номерът на бригадата с Круг и защо се е водела "фронтова"?
Предварително благодаря.

The Sky Is Not The Limit


Тема Re: C-200нови [re: octagon]  
Автор (непознат )
Публикувано31.01.03 00:15



Бе аз като служих, много-много не ни обясняваха какви са тия ракети, наричаха се просто "изделия", ама май си беше баш С-200. Единствено поделение в BG, с обсег май 35км на височина и 250 на далечина, "супер секретно" за заблуда на противника се водеше радарна станция, и за камуфлаж носехме вевесарски околожки и вензели, а не артилерийски.

И понеже навремето обещах да пазя "военната тайна", макар че пет-годишния срок отдаааавна изтече, сега няма да ти кажа точно къде бяхме. Но беше на Балкана, и София се виждаше добре.

Дали е свален от въоръжение не знам, но не бих се учудил - докато аз бях там, нивото на боеспособност ми се струваше направо плачевно. Перестройката тъкмо почваше, парите свършваха - в поделението имахме и стадо юници - пасяха цяло лято между двете огради, а наесен - в месокомбината - допълнителен доход.

Тъй, начи пак на казарма го отпочнахме, малейййй!



Тема Re: Зенитни въпроси [re: octagon]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано31.01.03 13:59



такаа:) дали С 200е свален от въоръжение немога да кажа....имаше такива идеи.....дислокациятааа ще ти напиша:)
За Куб - а не квадрат! при осъществяването на риформата:)) кубовските полкове и Круговската бригада решиха да ги предадат на ПВО на страната та по безболезнено да ги унищожат.... фактите са налице..Бригадата я съкратиха, повечето от станциите и пусковете имаха ресурс по за 10 години още..а прекрасно можеше да се използва за охрана на Козлодуй например..уви:)) там нищо повече не може да се направи..комплекса не се изучаваше в Шумен..кадрите ги няма.. Двата полка ги събраха/това което остана/..това е
Нашите С 125 са чиста Нева
бригадата беше 31 фронтова зрбр..

Пътят за ада винаги е постлан с добри намерения


Тема Re: Зенитни въпросинови [re: MG42]  
Автор octagon ()
Публикувано31.01.03 22:31



Благодаря за инфото. Някъде бях видял друг номер на бригадата. Защо Фронтова - планирало се е обединение на армии ли?
Виждам такива експортни наименования:
Нева - Печора
Куб - Квадрат
Оса - Ромб
Вторите за арабски и прочее страни ли са?
Да разбирам ли, че и Куб ще тръгне по пътя на Кръга?

The Sky Is Not The Limit


Тема Re: Зенитни въпросинови [re: octagon]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано01.02.03 13:45



Oswen Печората всичко останало от експортите варианти..се различава доста по ТТХ с отрицателен знак:)
фронтова ли? ами по време на война освен нас тук по идея се дислоцираше по голямата част от ОВО (одеския военен окръг) за това..
по документи бригадата охранява такива обекти

Пътят за ада винаги е постлан с добри намерения


Тема Re: Зенитни въпросинови [re: MG42]  
Автор King_Rat (спокоен тип)
Публикувано01.02.03 14:34



А Печора?
И я ако обичаш напиши какви ракети използва тая система. Чета за 5В24 и 5В27. Ама коя за какво е....

Майката природа е ку4ка!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.