Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Пак за въздухаркитенови  
Автор Гaй Бaньo (irreproachable)
Публикувано11.09.02 21:39



Прочетох мнението на Борислав при “кинетичните енергии” за групирането при пушките, та реших да помоля него и всеки от вас, който знае да ми помогне по един въпрос, на който аз нямам ясен отговор
Та въпроса ми е пак за пушка, но въздухарка. Чудя се вече да се гордея ли с Марвик Голда си или да взема да си го строша от главата?
Днес след обяд, вампирясах и като грабнах въздушния Макаровец и Марвика та по чукарите да си пострелям!
Всичко добре, ама Първо Макаровеца се прецака на втората бутилка, започна да изпуска някое от уплътненията и го зарязах!
Грабнах Нориката, слагам мишената на грубо 35м и започвам с плоските съчми Eagle gold/nominal/, 4.5. От 5 съчми, 2 десетки, другите осмици, седмици, викам си – добре е!
Да ама почвам с Hallow pointa /немски на H&N/ - баси, едва влезнаха в листа на мишената/А4-формат/, горе в дясно! После пробвах с Champion Polaris magnum/остри някакви/ и те гледам добра изработка – и те в дясно, но по малко от Hallow pointa. Връщам се на първите – пак добре.
Е бива да дава разлика, ама чак пък толкова ми се струва, че не е нормално?
Та молбата ми е – нормално ли е да има толкова големи разлики и то явно систематични в една и съща посока? Лошото е, че не мога без аналитична везна да преценя разликите и в теглото на чашките или всичко идва просто от формата?



Гай Баньо


Тема Re: Пак за въздухаркитенови [re: Гaй Бaньo]  
Автор GSG_9 ((...))
Публикувано12.09.02 00:42



За макаровеца ти ако това ще те успокои и други се оплакват от уплътненията му.
Това за марвик голда не знам може твоята да е капризна към чашките ама аз съм стрелял с такава(но 5,5) и ми направи впечатление за доста точно оръжие . Един път бях излязал с роднини да постреляме за кеф с една диана 48 (5,5) добре же взехме няколко вида чашки не хареса гамо мач някакви англииски и тях не ги хареса наи накрая пробвахме гамо про магнум-идеалнаи групи ???
Така че пробваи различни чашки все някой вид ще пасне.
btw:Може да провелиш дали цевта се захваща добре и няма ли разместване на затварящия механизам м-у цевта и блока .
Успих ако разбереш какъв е проблема пиши ще бъде интерестно



Тема Re: Пак за въздухаркитенови [re: GSG_9]  
Автор Гaй Бaньo (irreproachable)
Публикувано12.09.02 12:37



Имам усещането или така ми се ще, но по-добрите пушки май са по-претенциозни към чашките, а още по-вероятно е повече да им личи
Имам в момента пред себе си осем вида. Изстрелял съм от всичките минимум по една кутия/500бр./ и просто, като ги гледам си спомням - коя къде отива по мишената. Искам да уточня, че не става въпрос за по-малки разстояния от 25-30 метра. Жалко, че нямам цифров фотоапарат, за да ги покажа.
1. JET на milbro/nominal/, остри - започвам с тях, защото горе-долу резултатите с тях са в средата на останалите, при положение, че съм прострелял пушката за тях, а после стрелям с останалите.
2. Плоски Eagle gold-финно изработени, изглеждат ми леки и бият в дясно долу на мишената. При положение, че прострелям пушката за тях, дават по-добри групи от горните.
3. Плоски на Gamo, малко по високи и с по тясна шийка под главата - бият горе в дясно
4. Firebal, със стоманена съчма в предния край, доста високи/дълги/ - много лоша групираност, бият горе в дясно.
5. Champion polaris magnum/High velocity/, видимо по тежки от първите три вида - и те бият високо в дясно, но по-малко от fireballa
6. Gamo Hunter/обла глава - най-близо в средата, но леко горе в дясно
7. H&N Hallow Point , ниски/къси/, видимо леки/много тъпо звучи "видимо леки, ама.../ - здраво горе в дясно, повечето извън мишената
В Шах съм, мама му стара. Струва ми се нормално тези които дават най-усреднените резултати да са най за тази пушка. Успокоение е донякъде, че доста се оплакват от капризи към чашките и притежателите на Диана.
Ясно ми е и, че много хора тук гледат с пренебрежение на въздушното оръжие, но да ме извинят, ако може Аз лично го харесвам за спортни цели

Гай Баньо


Тема Re: Пак за въздухаркитенови [re: Гaй Бaньo]  
Автор Witman (hauptsturmfuhre)
Публикувано12.09.02 14:38



Аз се разнообразявам с Heinel. Да ти кажа честно, "хапва" всичко с което съм я пробвал. Вярно е че някои типове чашки дават отклонения, но не са толкова крупни, както ти ги описваш.

Черен, мазен, леко пийнал що ли е това? Туй танкист е казал Господ клатейки глава...


Тема Re: mnienie ... ili Vesela Lecheva da kaze ... :)нови [re: Гaй Бaньo]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано12.09.02 14:39



Moeto mnenie e che e wazno grupiranosta, a kydeto "bie" se korigira lesno.
Spored men strelqj ednoobrazno sys wsichkite widowe sachni, i izberi tezi koito sa s naj dobre gtupa i izpolzwaj tqh.

ako se zatrudnish shte pitame Vesela Lecheva, na nqkoq sbirka :)



Тема Re: Пак за въздухаркитенови [re: Гaй Бaньo]  
Автор Hunter (човеколюбец:))
Публикувано12.09.02 17:09



Абе, не разбирам много от пневматично оръжие, ама балистиката ми е от любимите теми, та във тази връзка си позволявам да се обадя.
Ето какво ми прави впечатление на първо четене:
-1. JET на milbro/nominal/, остри - започвам с тях, защото горе-долу резултатите с тях са в средата на останалите, при положение, че съм прострелял пушката за тях, а после стрелям с останалите.
Всички изброени след това чашки 'бият' все горе вдясно /само номер 2 са долу вдясно/, т.е. сигурно има друг вид, който да използваш като "златна среда" при сравненията. Но това не е толкова важно.

Това повтарящо се "горе вдясно" най-вероятно е свързано с деривацията /drift дето му викат англоговорящите/ поради въртеливото движение на чашката, тъй като нарезите и оттам ъгловата скорост при пневматичните пушки е висока, особенно при тези с висока начална скорост. Доста можеш да почетеш за това тук:
http://www.ada.ru/Guns/ballistic/twist/

Обърни особено внимание на това:
Вывод 1: Главную роль в стабилизации пули в играет ее длина, а не вес.
Вывод 2: Более длинные пули для стабилизации требуют более быстрых нарезов (меньшего шага нарезов)

Вывод 3: Шаг нарезов в изготавливаемоей винтовке выбирается по самой длинной (тяжелой) пуле, которая будет применяться в данном калибре.

Вывод 4: Можно стрелять из ствола более легкими пулями, чем теми, на которые он рассчитан, без ущерба траекторной устойчивости и кучности. Если стрелять более тяжелыми, чем расчетные - пуля будет недостабилизирована, если можно так выразиться, что скажется на ее баллистике.

Loving both your neighbour and guns is not incompatibility.
God bless You and safe shooting!


Тема Re: Пак за въздухаркитенови [re: Hunter]  
АвторProfesora (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 13:17



Wsi4ko koeto kazwa Huntera e wiarno, no ima i oste nesto. Zawisi i ot towa kak sa oformeni wodestite 4asti na 4askata (glawata i zadnata 4ast i po to4no tehnite diametri). 4aska na koiato diametyra na prednata wodesta 4ast e okolo 4,2 mm prawi grupi po4ti winagi gore w diasno (ili liawo zawisi w kakwa posoka sa narezite). Tozi efekt po4ti napylno otsystwa pri 4ashike s diametyr na prednata wodesta 4ast 4,45-4,48mm, poradi newyzmovnostta na 4askata da se zawyrti oste w na4alnia etap ot dwivenieto si w cewta.



Тема Re: Пак за въздухаркитенови [re: Profesora]  
Автор Гaй Бaньo (прост чук)
Публикувано13.09.02 18:07



За да сме точни, веднага взех шублера и ги измерих. Всичките са отпред 4,3-4,4. Задния край е 4,5-4,6 - това е. Явно формата и теглото са определящи.
Ей ги чашките, Сатанчо и Йоската ме светнаха, че могло да се сканират направо в скенера. И билo вярно!


Човек се учи докато е жив!


Гай Баньо


Тема Re: Пак за въздухаркитенови [re: Гaй Бaньo]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано16.09.02 11:07



Estestweno, 4e formata i tegloto sa opredeliasti.Pri wodesta 4ast otpred 4,3 - 4,4 wse oste ne e na lice dobro wodene i 4askata trygwa na kriwo. Oswen towa zadnata wodesta 4ast systo e s maluk diametyr i ne uspiawa da se syzdade dostaty4na kompresia ot koeto strada i skorostta. Towa e w obsti linii

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Пак за въздухаркитенови [re: Бaтko]  
Автор Hunter (човеколюбец:))
Публикувано16.09.02 18:17



Разликите в размера, лошото зацепване, приплъзването по нарезите и тем подобни не могат да доведат до повтарящо се, закономерно отклонение / в сучая горе в дясно/ а само и единствено до лоша групираност. Споменатият ефект, както казах, се дължи на несъответствие /несъобразеност/ на формата и теглото на чашката с конкретната начална скорост и стръмност на нарезите на даденото оръжие. Затова много класни оръжия просто "не харесват" някои също толкова класни боеприпаси. Споменатото намира добро потвърждение във факта, че всички споменати чашки са практически с еднакви диаметри на водещата и задната част и се различават само по форма и тегло.

Loving both your neighbour and guns is not incompatibility.
God bless You and safe shooting!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.