Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: А аз си търся....нови [re: eлия]  
Авторлeвckи (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 16:48



Не може да притежаваш огнестрелно оръжие до навършване на 18 години, но газовото и пневматично оръжие не се контролира от МВР и по тази причина можеш да го притежаваш. Купи си един ключодържател "Оса", обаче вместо газов пистолет. Мисля, че това е по-добрият вариант, защото газоовто оръжие много често е едно към едно копие на някои марки огнестрелни оръжия и ако го извадиш да стреляш с газов патрон другият срещу тебе може да реши, че вадиш огнестрелно оръжие и.....става сложно.



Тема Re: А аз си търся....нови [re: лeвckи]  
Автор mireto:) (sladurka)
Публикувано06.04.02 15:03



prav e:))

Мен ако нямаш, значи нямаш нищо...


Тема Re: А аз си търся....нови [re: лeвckи]  
Автор eлия ()
Публикувано07.04.02 00:17



Момент... не мисля така...
Мисля, че в оръжейния магазим при закупуване на газово оръжие ти искат личната карта и си длъжен да носиш фактурата със себе си, за да докажеш при проверка, че е законно закупено... Пре закупуването обаче оръжейния магазин не може да ти продаде газово оръжие, ако нямш пълнолетие



Тема Re: А аз си търся....нови [re: mireto:)]  
Автор eлия ()
Публикувано07.04.02 00:19



Аз мисля, че не е Мире... отиди в един оръжеен магазин и попитай... Кажи - аз съм на 15 години - може ли да ми продадете газово оръжие
Прав е че не се контролира от МВР - тоест не се изисква разрешително... но то и за сервирането на алкохол не се изисква, но е забранено



Тема Re: А аз си търся....нови [re: eлия]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано07.04.02 02:05



Не е баш така. Скоро един пич дет е на 17 ме караше да му купя газов. Отидохме в магазина и той първоначално искаше да го вземе с неговата лична карта и продавачката му вика "на колко си" и той й каза, че е на 17 и тя му даде пистолета. Ако искаш вярвай. Явно МВР не контролира достатъчно оръжейните магазини. Е незнам дали на 15годишно дете ще дадат

БГ Рап

Тема Re: А аз си търся....нови [re: eлия]  
Автор mireto:) (sladurka)
Публикувано07.04.02 11:59



ok no ako me sprat kuki i az sum s gaziv v djoba? kakvo mislish che shte stane?

Мен ако нямаш, значи нямаш нищо...


Тема Re: А аз си търся....нови [re: mireto:)]  
Автор eлия ()
Публикувано08.04.02 17:23



Предполагам ще те задържат... ще извикат родителите ти за да те предадът на тях... ще ти го конфискуват, ще те картотекират и ще те накарат да изпишеш сума листа от къде го имаш точно и как си се сдобила с него... след което ще потърсят този, който те е снабдил с оръжието
Но говоря наизуст...мога да попитам обаче...



Тема Re: А аз си търся....нови [re: Cherniq]  
Автор eлия ()
Публикувано08.04.02 17:25



Ами възможно е... да ти кажа никога не съм се интересувала точно... но имам двама познати с оръжейни магазини... наистина ще ги попитам и ще напиша какво са ми казали



Тема Re: А аз си търся....нови [re: eлия]  
Авторлeвckи (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 23:08



Ей, ама четете бе деца, ама вярно нищо не четете. Има Закон за контрол на взривните вещества, огнестрелните оръжия и правилник за неговото приложение - там ясно е описано какво може и какво не. Отиваш на една добра търсачка примерно google.com пишеш закон...... и четеш. Колкото до алкохола - това е Наредба на Столичната община....... Въобще четете законите за да знаете какви права имате, е, и задължения де.....



Тема Re: А аз си търся....нови [re: лeвckи]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано08.04.02 23:13



Закона е врата в полето
Ти говориш за някакъв закон в някаква търсачка, а аз говоря за действителен случай. Усещаш ли разликата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.