Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема пак питамнови  
Авторcokela (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 18:10



Уважаеми колеги, преди време питах за револвери 22кал., но никой не ми отговори. Предстои ми да закупя лично оръжие и за това пак търся вашето мнение. Максималната сума, която мога да отделя е около 500 лв. Ограничил съм избора си до Макаров, чешки револвер или немски Arminius 22кал., пистолет Walter P22 , като всички оръжия 22кал. са във вариянти 22 с обикновен патрон и / или 22 Магнум. 22 .LR ме привлича с ниската си цена и възможността да стрелям ежедневно за удоволствиено, но не знам дали е достатъчно мощен патрон за самозащита. Има ли смисъл да бъде комбиниран и с барабан за Магнум, понеже разликата е над 100 лв. Walter-а е много удобен и лек, направо съм хлътнал по него, но той е пистолет и не може да комбинира двата вида патрони. За Макаров няма какво да говорим, в него съм сигурен абсолютно, но мие писнало от него (имам служебен) и искам нещо друго за разнообразие.



Тема Eeej, ne svyr6iha 4engetata, be!нови [re: cokela]  
Авторtypi4 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 18:39



kupi si valter ako iska6 pistolet - malko sa po-soleni patron4etata;)

a na makarova pyk ne znam koe mu e dobroto, osven eftini patroni - no s LR ne moat da se sravnat po cena

i za kvo ti e mo6ten pishtov - ako nasre6ta ti e po-dobyr i iska da te svitne, i s RPG nema da se opravish :)))



Тема Re: пак питамнови [re: cokela]  
Авторфeт (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 20:07



Горещо ти препоръчвам Р22. Има си предпазител и открито чукче. Тежък затвор. Много е хубав и струва 545 лева!



Тема Re: пак питамнови [re: cokela]  
Автор [ T.Rex ] (Mad)
Публикувано29.01.02 21:46



Mqsto za kolebanie njama - P22 e prawilniq izbor w slu4aq:
- polimerna rama
- reguliruem mernik
- indikator za patron w patronnika
- blokiran spusyk pri izwaden pylnitel
- zaklju4wane na spusyka
- za wyn6niq predpazitel ti kazaha we4e
...
Nakratko, otgowarq na iziskwaniqta za sywremenno oryzhie.
(Kak ne te e sram da go srawnjawa6 s Mararow.)

'не знам дали е достатъчно мощен патрон за самозащита' - towa we4e e drug wypros. Za da ima dostaty4no wyzpira6to dejstwie kalibyra na oryzhieto trjabwa da e ot 7.62 mm nagore. Za predpo4itane e 9 mm. Malkiq kalibyr e powe4e za kef. Pistoleti .25 (6.35 mm) i .22 (5.6 mm) njakoi dori ne gi priznawat za oryzhiq. (Ako grumne6 nqkogo w glawata ne e sigurno dali .22-kur6um 6te mu probie 4erepa - ne e mnogo krasiwo za goworene, no e fakt)
.22 Magnum (sys sy6tiq ku6um) e no po-silen, no e po-dylyg (nad 30 mm), iziskwa po-dylga cew i mislq, 4e stawa samo za rewolweri. Ima wyzpira6t efekt samo, ako ku6uma e zamba.

Izbora e twoj: Lada, Skoda ili Mercedes.

T.Rex



Тема Re: пак питамнови [re: cokela]  
Авторmotkasht se (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 05:35



moje i da ti prozvuchi stranno , no se sreshtnah s policai tuk, v shtatite, koito kato razbra che sum ot BG izvadi edin makarov i mi obiasni che go nosi kato rezervno orujie kato e na slujba( osven Glock-a). ta za samootbrana makarov ti e dostatuchen. a s 22-kata triabva da izpraznish edin pulnitel v glavata na niakoi, za da go spresh, osobenno ako e namotan s neshto. no puk cenata na patronite e smeshna, zatova si polzvai za hora slujebnia makarov, a za trenirovka niakoi avtomatik 22-ka. revolverite mi sa malko smeshni, ne mojesh da streliash burzo i tochno s tiah, edinstvenoto im predimstvo e nadejdnostta, no za trenirovka ne ti triabva.



Тема Re: пак питамнови [re: cokela]  
АвторPe6o Gorskija (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 23:48



Parvo, tova ne e preporaka samo mnenie ot lichen opit.
Ta da ti kaga ako shte e 22lr. spored men po-dobre da e revolver i vednaga shte ti kaga zashto: -predpolagam, che shte iskash da streljash s bulgarski boepripasi(te sa nay-evtini), no za sagalenie te sa sleko ponigena moshtnost i povesheto savremenni pistoleti chesto davat zasechki s tjah, shtoto vazvrarnite im prugini sa izchisleni za po-moshtnite zapadni boepripasi. S revolvera tozi spored men osnoven problem otpada. Ne bih te posavetval da si vzemash Arminius, nito puk cheshki az lichno imam losh opit stjah. Taurus sa mnogo dobri, no puk skupi, predi vreme v edin magazin mi popadna edin amerikanski Harinson&Richardson -6" tegka cev, ventileruema planka, dvoinodeistvasht spusak, stomanena rama i reguleruemi merni pribori, cenata beshe ok 550lv. Spored men si zaslugava ima mnogo tochen boi. Shto se otnasja do samootbrana, samo shte ti kaga che s boepripas Winchester SuperX 22lr. zasreljah tochno v glavata praseto na selo ot ok. 5 -6m. umrja na mjasto. Na pazara se namirat dostatachno moshtni boepripasi ot toja kalibar, vseki istinski orageinik znae tova i ne gi podcenjava.



Тема Re: пак питам [re: Pe6o Gorskija]  
Авторcokela (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 17:46



Със какъв пистолет гръмна прасето и какви проблеми си имал с Арминиуса и чешките.



Тема Re: пак питамнови [re: [ T.Rex ]]  
Автор ДoнKиkoт (непознат )
Публикувано16.02.02 14:18



Еее, пич, не обиждай Макаров :-)
Много свестен пистолет си е - никога няма да те подведе! С подходящи боеприпаси - напр. gold dot hollow point на CCI е повече от идеален - прави дупки по една педя :-)
Изстрелял съм около 3 хил. патрона с него - не ми е засякъл нито веднъж. Наскоро пробвах Валтер Р 99 - от 100-тния до 150-тия изстрел засече два пъти!!! Вярно, че беше чисто нов и може да е нещо от смазките, но съгласи се, че важен фактор за безотказността на един механизъм е простото устройство и малкият брой части. От Макаров по-просто - здраве му кажи :-) Освен това си е плосък, без стърчащи части - лесно си излиза и влиза в кобура, лек е, а предпазителят му е 1000%. А напоследък взеха да ги правят и с много добър дизайн... не говоря за масовия и евтин боеприпас...
Честно казано, аз не бих се разхождал с Р22 като оръжие за самоотбрана - са спортна стрелба си е супер, особено спортния му модел.



Тема Re: пак питамнови [re: cokela]  
Автор ДoнKиkoт (непознат )
Публикувано16.02.02 14:38



Мой човек, вземай един револвер Арминиус 357 магнум и не му се чуди изобщо!!!
Това с дребните калибри си е ташак работа - почти няма разлика от това да стреляш с въздушен пистолет! Никакво усещане, никакъв адреналин!
Арминиус .38 спешъл е под 500 лв, а този .357 магнум е около 500.
Имам такъв - с два и половина инчова цев. На около 1000 изстрела е - без абсолютно никакви забележки! Дръжката е много добра, има ги в черно или никелирани, а точността за такава къса цев е чудесна. Стреля с .357 магнум или с .38 спешъл - в зависимост от това колко стотинки в момента имаш в джоба :-) Боеприпасите са много разнообразни по мощност, форма и вид на куршума и пр.
Стрелбата с магнум е супер изживяване - мани ги тия пльокала .22!
Освен това е лек и относително малък - идеален за ежедневно носене!
Ако няма да го носиш постоянно - вземи си с 3 или 4 инчова цев - точността опасно нараства :-)
Успех!



Тема Re: пак питамнови [re: cokela]  
Авторn (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 16:48



ако искаш нещо ново от макаров ще плащаш, пич. ако искаш да стреляш магнуми с револвер ще ти трябва нов барабан- задължително. .22 за самоотбрана? трябва да е за скрито носене- за изненада ,а иначе еби им майката на валтерите специално .22




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.