Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 27.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема счупена тръбичканови  
Автор stinks (непознат )
Публикувано16.12.14 19:02



Здравейте ! Имам Опел Вектра А Ц16НЗ. Днес сутринта не можах да запаля нито на газ нито на бензин. Видях че една тръбичка е счупена и излиза бял дим от нея. Не знам за какво е и за това ви изпращам линк към една снимка в нета която се доближава до моя случай ( черното кръгче). За какво служи тази тръбичка? Дали може да се ремонтира или да си купя нова? Единият край на тръбичката е завит там е ясно, но другия не знам как се свързва. Има и датчик май на него. Благодаря Ви предварително. Лека и безаварийна !

http://stinks.snimka.bg/automobiles/star-gaz.379678.34533996



Тема Re: счупена тръбичканови [re: stinks]  
Автор stinks (непознат )
Публикувано18.12.14 20:42



Здравейте! Аз направих байпас на тръбичката, но колата пали само студена(само на бензин на газ не иска). Като я държа на обороти си е о.к.Оставя ли я на празен ход( празния ход си е добре равномерен работи си спокойно) известно време и после форсирам - заглъхва и гасне. После няма палене. На следващия ден пак си пали. Някой ако има идея от какво може да е. Благодаря
П.П.
По метода на кламера има само грешка 45 (ламбда сонда богата смес, но то и преди си я имаше като работеше нормално заедно с 44- бедна смес)
Имам два комутатора и сложих другия, но си е все тая.

Редактирано от stinks на 18.12.14 21:16.



Тема Re: счупена тръбичканови [re: stinks]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.12.14 19:28



От там се взема разреждане за сервоусилвателя спирачките.

Ако смуче въздух ще имаш проблем с празния ход и работата на двигателя като цяло.

Освен това няма да имаш спирачки.




Тема Re: счупена тръбичка [re: stinks]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано28.12.14 21:30



I moita e Vectra A ma pri mene e kabel vmesto trubi4ka. Ave stinks tvoita ima li dat4ik za kolianov val, 6toto edin mi kaza 4e tia Vectri niamat/

Весела и ползотворна година!


Тема Re: счупена тръбичканови [re: stinks]  
Автор stinks (непознат )
Публикувано02.01.15 20:03



Здравейте и Честита Нова Година! Колата от самосебеси се оправи до 30дек. когато трябваше да пътувам. Не искаше да запали нито на газ нито на бензин. До свещите не идва искра. Сменен комутатор, дистр. капачка, палец, свещи, кабели, черен елемент на метална плочка (казват че бил кондензатор, но няма обичайния вид на кондензатор а и с тази охлаждаща плочка но беше със счупен крак) Не знам защо тази искра се губи и после пак си работи известно време (една седмица). Дайте някакъв съвет. Може ли някакво замасяване да се бъзика? Благодаря.



Тема Re: счупена тръбичканови [re: stinks]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано03.01.15 12:16



Дай да я вида!) Къде се намира?

Весела и ползотворна година!


Тема Re: счупена тръбичканови [re: potr]  
Автор stinks (непознат )
Публикувано03.01.15 16:11



Пред блока potr :)
Днес колата си пали, но до кога ...

Редактирано от stinks на 03.01.15 16:15.



Тема Re: счупена тръбичканови [re: stinks]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано04.01.15 10:56



..До утре)

Весела и ползотворна година!


Тема Спирачни тръбички Ем Комплект Дружба 0884333265нови [re: stinks]  
Автор m01@abv.bg (непознат )
Публикувано22.07.15 19:15



Всякакви спирачни тръбички и ремонт на спирачни системи Ем Комплект Дружба






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.