Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 28.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема опелджия  
Автор lime6O (непознат )
Публикувано08.06.13 15:54



Здравейте на всички опелци.Баба ВЕКТРА от 1989г.със двиг.C16NZ (моно)мотор нещо ми се опъва.На студено пали от раз след като загрее пали трудно.Имам в предвид върти стартера за поне 2-3-4-5-6-7-8 сек.Не съм засичал с хронометър но е ненормално дълго спорд мен.Това се случва без значение дали е на газ или на бензин.т.е.с. на студено пали лесно на топло трудно.Иначе работи перфектно гори малко.Ще се радвам на идей каво може да тормози бабата?Благодаря предварително.



Тема Re: опелджиянови [re: lime6O]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.06.13 18:41



Обикновено има проблем с комутатора в делкото.




Тема Re: опелджиянови [re: imitev]  
Автор lime6O (непознат )
Публикувано11.06.13 16:39



Благодаря за идеята.За щастие имам резервен комутатор.Когато имам време ще го сменя и ще пиша какъв е ефекта.



Тема Re: Тудно пали топланови [re: lime6O]  
Автор lime6O (непознат )
Публикувано15.06.13 10:45



Смених комутатора с новр,но ефекта е нулев.



Тема Re: Тудно пали топланови [re: lime6O]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.06.13 10:56



Възможно е да ти се дави от газта.

Покарай докато загрее на бензин и пак пробвай дали ти прави същия номер...




Тема Re: Тудно пали топланови [re: imitev]  
Автор lime6O (непознат )
Публикувано20.06.13 13:23



Не те разбирам как да се дави от газта.Винаги я пала на бензин и след като позагрее я прехвърлям на газ.Дори преди да я загаса да я прехвърла на бензин след това пак трудно пали.Горивата сякаш нямат значение.
Пробвах и друго.Гаса я и веднага след това врътвам стартера пали от четварт дето се казва без значение на горивото нито на което я гаса нито на което я пала. Поседи ли повече от 5-10минути загасена пали трудно.Нелогична работа но факт.



Тема Re: Тудно пали топланови [re: lime6O]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.06.13 15:54



Имам съмнения, че не ти държи клапана за ниското налягане в изпарителя. Съответно когато стои колата от изпарителя се изпуска газ и пълни всмукателния колектор и после пали трудно, защото въртиш на стартер докато изтика газта през ауспуха.

Съответно няма значение дали на газ или бензин я палиш - щом е удавена си е удавена.

Затова пробвай да я покараш само на бензин сутринта и след като преседи 10 минути я пробвай дали ще запали...




Тема Re: Тудно пали топланови [re: imitev]  
Автор lime6O (непознат )
Публикувано21.06.13 20:55



Прав си.Само че се оказа че клапана преди изпарителя не затваря напълно.На всичкото отгоре аз имам и клапан на бутилката.Т.е.с от два клапана нито един не затваря напълно.И двата щракат но не затварят.Ще трябва да я покарам така докато свърши газта и тогава ще ги разфасовам и да вида какво мога да направа.



Тема Re: Тудно пали топланови [re: lime6O]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.06.13 12:39



Имаш спирателен кран на арматурата на бутилката...

Понеже имаш течна фаза в тръбите като тръгнеш да развиваш връзката на газовия клапан изпуска доста газ...




Тема Re: Тудно пали топланови [re: imitev]  
Автор lime6O (непознат )
Публикувано23.06.13 19:02



Да така е.За това смятам да карам на газ докато угасне.Трябват ми около 300км.Тогава да отвора клапаните.Много си мисля за причината да откажат и двата клапана.Освен буклуци друго не ми идва на ум за сега.
ЗА ДАВЕНЕТО НАПЪЛНО СИ ПРАВ.ДНЕС Я ПОКАРАХ НА БЕНЗИН КАТО ПРЕДВАРИТЕЛНО МАХНАХ МАРКУЧА ОТ ИЗПАРИТЕЛЯ.СЛЕД КАТО НЯМА КОИ ДА Я ДАВИ ПАЛИ ОТ РАЗ.Сега се чудя как да пробвам клапаните дали работят след разфасоването разбира се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.