Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 25.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема От време на време ми светва "Reichweise"  
АвторOmega (Нерегистриран)
Публикувано08.03.12 19:50



Карам "Омега" 1998 г. с 2-литров мотор.

Понякога ми светва съобщение "Reichweise" придружено с километри - когато свети са между 40 и 100.

Търсих в речника (с другите съобщения така се справям), но не намирам смислен превод.

Ако някой може да каже какъв е случаят, много ще съм благодарен.



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: Omega]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.03.12 09:50



Проблемът не е в речника, а в грешния прочит - дума на немски "Reichweise" няма, има "Reichweite". Второто означава колко теоретичен пробег ти остава още с наличното в резервоара гориво, осреднено по най-актуалния ти разход на гориво.

А това, че караш понякога на изпарения, само може да ти донесе бонус нова горивна помпа (40 км остатъчен пробег ~ 4 литра).

Редактирано от VladoR на 09.03.12 09:54.



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: VladoR]  
АвторOmega (Нерегистриран)
Публикувано15.03.12 07:39



Благодаря за отговора.

Вярно е, че ми липсват няколко точки на дисплея и вероятно думата е, както пишете "Reichweite".
Колата има и газов инжекцион. По препоръка на автомонтьора, който я поддържа зареждам около 10-тина литра бензин, когато ми светне лампата за влизане в резерва.
В началото пълнех с бензин резервоара до горе, но при дългото престояване самия бензин ставал летлив, утаявал се , ... - т.е. ставал некачествен.

Ако в резервоара има постоянно около 5-15, това достатъчно ли е да не получа "бонус нова горивна помпа" или да увелича постоянното количество?



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: Omega]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано15.03.12 15:28



Здравей,

тази работа с влошаването качеството на бензина по-скоро е в графа "тинтири-минтири" при газаджии, дето не могат да ти направят настройките. На практика по-голямо е въздействието на самообучението на 2-та компютъра (бензинов и газов) при неоптимална газова настройка. Поне аз имам няколко приятели, при които след изфинване на газовите настройки бензинът "престана да старее" - надявам се се сещаш, какво имам предвид (как пък при обикновените газови уредби бензинът не старееше едно време?!). При мен настройките съм си ги правил аз сам и смея да твърдя, че са близки до оптималните за моя автомобил.

Нямам идея нито какъв ти е характерът на пробега (преобладаващо къси, преобладаващо дълги отсечки и т.н.), нито какъв ти е газовият инжекцион.

Аз съм с Омега 2.0 16в и с ГИ Фобос от 2007 год (т.е. от времето, в което Фобос май още не бяха окалпазанили качеството). Нямам бордкомпютъра, който имаш Ти, при мен е само дисплея за радиото, дата, часа и т.н., но до сега надали има повече от 2 пъти, в които да съм чакал да ми светне лампата за резервата. Досипвам бензин, когато в резервоара ми останат 10-на литра, а понякога и по-рано.

Вече споменах, че не Ти познавам пробега, но постоянно 5-15 литра в резервоара на този автомобил трябва да означава, че или не го караш често, или досипваш бензин честичко, защото с ГИ си абониран за палене на бензин, а тая Омега с тоя мотор не загрява (в смисъла да подгрее достатъчно редуктора, че ГИ да превключи на газ) много охотно и бая време си караш на бензин с разход на студен мотор - това "оплакване" съм го чел и в немски Опелов форум, иначе в началото малко бях изненадан от "бавното" минаване на газ и мислех, че при мен нещо не е в ред.



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: VladoR]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано16.03.12 10:20



Моята стои в гаража по 4-5 месеца пълна с бензин без да се пали,и да ти кажа няма разлика,нито е остарял върви си перфектно,след това.То май беше бенза като върти помпата и става някаква реакция,топло студено,нещо такова..Ако някой знае нещо да пише..



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: VladoR]  
АвторOmega (Нерегистриран)
Публикувано19.03.12 10:58



Здравейте,

Омега-та я имам от началото на 2010 г. и е също с ГИ "Фобос".

Около една година я карах средно месечно 2 пъти по около 500 км извънградско и десетина пъти по около 25 км смесено.
Следващата година - средно месечно по десетина пъти по около 25 км предимно градско.
До преди няколко месеца, като ми светне резерва си пълнех резервоара с бензин догоре, а след това (следвайки препоръката на монтьора) доливах вече само десетина литра.
Не се оплаквам от настройките (може би не разбирам много), защото разхода ми на газ при извънградско е около 9,5-10 литра, а на чисто градско тази зима в София - 14 (първо я паля, после - чистя и чак тогава - карам).



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: Omega]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано19.03.12 12:33



Относно "влошаването качеството на бензина":
Моята Омега B е с ГИ Фобос от 2007-ма. Не я карам особено интензивно, защото имам и дизелова Омега А, която карам с 'адска смес' от нафта и филтрирано старо олио, та бензинът в резервоара на по-новата си престоява бая време, като от това не му се влошават качествата, не му се променят свойствата и т.н.

Разходът ми на градско е 12.5 +/- 0.5 л, на извънградско е като твоя, но аз съм на покрива със "спирачен парашут", т.е. кутия-багажник с не най-обтекаемата форма. Да правим сравнения обаче е твърде относително, по-важно е поведението на колата.

Поздрави

В.



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: VladoR]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано19.03.12 13:14



от това което знам е че бензина се влошава като го върти помпата,и се загрява и охлажда постоянно,ставала реакция и придобивал киселинни свойства.от 2 години половина астара е в гаража и стои минимум от 3 до 5 месеца без да се кара,винаги почти пълна,не съм забелязял промяна в поведвнието.но се налива само 98 или 100 октана..



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: alex one]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано19.03.12 17:26



Не знам, как е с немския бензин, но нашенския ... или ми се поизгубила паметта, или ми се струва, че сегашният бензин смърди в много по-голяма степен на примерно кореселин от едновремешния.

Друго: аз карам бензиновата Омега на газ, като бензиновата ми помпа не е изключена, значи за единица разход на гориво (бензин) този бензин е направил незнайно колко оборота из гориводподаващата система. Не съм забелязал бензинът ми да си променя свойствата, нито колата (моторът) - поведението си - нито тази ми кола с ГИ, нито предишната пълна инжекция Рено с АГУ, нито още по-предишното ми карбураторно Поло с АГУ.

Не съм и чул някой с АГУ да се оплаква, че му се е развалил бензина от "стоене". Чувал съм това само от хора с ГИ.

Още по-интересно е това, че имам 2-ма близки приятели с ГИ, при които бензинът "спря да се разваля от стоене" при изфинване на настройките на ГИ (единият с Лагуна, другият с Пежо 306) - това са фактите.

Друг факт е, че при ГИ обикновено 2-та компютъра (оригинален бензинов и газовият) се адаптират всеки за себе си към промените в горивото. И когато режимите на газ не копират добре бензиновите режими, тогава и бензиновият компютър постепенно си "намира нови настройки". Това последното си е моя хипотеза за казуса с "развалящия се от стоене бензин".

Поздрави

В.



Тема Re: От време на време ми светва "Reichweise"нови [re: VladoR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.03.12 21:48



На новите коли байпаса на помпата е направо в резервоара. До мотора не циркулира гориво, ако дюзите не пръскат.

На всичките ми коли бенз. помпи са спрени.

Винаги карам с не повече от 10-15 литра в резервоара. Лятото зареждам на 2 месеца веднъж по за 20 лв.

Нищо не се е скапало от това.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.