Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 27.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Акумолатора-презареджане-и като го слагах...нови  
АвторOneл (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 14:22



Днес имам проблем с акомулатора-беше паднал.купих си зарядно.18 часа го презареждах..като го слагах...замириса на изгоряло....и нямам никакво електричество в колата.Дали е изгорял акумолатора,или по колата нешт е изгоряло ???/



Тема Re: Акумолатора-презареджане-и като го слагах...нови [re: Oneл]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано03.02.12 15:56



Докато зареждаше акумулатора, той беше ли свален от колата?
В момента в който е закачен на колата мерил ли си напрежението между клемите?
Има ли някаква вероятност при свързването на заредения акумулатор да си обърнал клемите?



Тема Re: Акумолатора-презареджане-и като го слагах...нови [re: ecotronic]  
АвторOpel (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 21:14



Да,оказа се че,това съм направил-сменил съм местата на плюса и минуса. Простотия съм голяма...Клемата за плюс я включих на минуса и обратно...



Тема Re: Акумолатора-презареджане-и като го слагах...нови [re: Opel]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано04.02.12 00:22




Ами то нямате свършване - ще си отворя сервиз за малоумници !!!




Тема Re: Акумолатора-презареджане-и като го слагах...нови [re: Opel]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано04.02.12 11:15



Не казваш каква е колата, но при такова погрешно свързване първият, който страда от това е алтернаторът. Има един дебел (вероятно червен) кабел, което отива от клемата + на акумулатора до алтернатора. Откачи този кабел, така че да се прекъсне връзката с алтернатора. Сложи зареден акумулатор и пробвай как са тоците на колата и евентуално може ли да запали. Ако пали успешно, сваляш алтернатора и му сменяш изправителната плочка.



Тема Re: Акумолатора-презареджане-и като го слагах...нови [re: ecotronic]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано04.02.12 11:21



Като се надяваме че не е опитал да пали на обърнати клеми...



Тема Re: Акумолатора-презареджане-и като го слагах...нови [re: ecotronic]  
АвторOpel (Нерегистриран)
Публикувано05.02.12 11:29



Искам да уточня,че не става въпрос за Опел,/аз идвам на този форум,понеже до скоро карах Опел/в момента карам Деу Нубира -Deawoo Nubira-намерих на добра цена,запазен,нямаша и грам ръжда...и затова го взех. При теи автомобили .корейците са направили обратна свръзка на кабелите,сменили им са местата кабелите.Аз досега поставях акомулатора на Опела- Кадет имах-и клемите си падат върху плюса и минуса...без назорване.Обаче корейците го направили обратно.
Слава Богу-нямам поражения.Колата си работи,пали нормално...
Не знам дали да търся някакви поражения-понеже когато направих грешката,малко ми замириса на изгоряло вътре в колата.Не съм я карал,понеже има много сняг,но пали нормално,не чувам ралика в звученето...какво да проверя за увредено нещо от обратната връзка ?



Тема Re: Акумолатора-презареджане-и като го слагах... [re: Opel]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано05.02.12 14:07



Обърни внимание на това дали алтернаторът сега зарежда нормално. За целта премери напрежението на клемите на акумулатора при работещ двигател (обороти 2000 - 3000) и включени консуматори (фарове, нагревател на стъклото, вентилатор....) напрежението трябва да е в границите 13,5 - 14,5 В.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.