Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 23.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема светна ми лампата проблем с двигателянови  
Автор sasotg (фен на opel)
Публикувано02.08.11 20:10



Светна ми лампата проблем с двигателя,мислех че е на хидравликата щото съм невежа в тези работи даже пуснах тема за това за което се извинявам.Направиго няколко пъти при изкачване навърха на немного големи баири.Колата се държи стабилно върви добре,не губи обороти ,набира а лампата светва за около15 секунди и огасва.Казахами хора които неса големи разбирачи ,че съм имал проблеми със смесообразуването.Даите някаква идея и ако не съм оточнил нещо питаите кокво.Колата е астра 1,4 инжекция/c 1.4 se/ .Предварително благодаря.



Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателянови [re: sasotg]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано03.08.11 08:47



"Идеята" е да се поровиш в нета по ключови думи самодиагностика, опел, метод на кламера, да си изчетеш грешките и ако и тогава имаш въпроси, вече има на базата на какво да ти се даде конструктивен съвет. Сега възможни прични - колкото искаш, че даже и повече.



Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателя [re: sasotg]  
Автор sasotg (фен на opel)
Публикувано05.08.11 19:07



Самодиагностиката с кламера ми показа грешка 44 и 34 даите савет какво да предприема





Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателянови [re: sasotg]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано07.08.11 10:14



34 - "Датчик на налягането в смукателния колектор - понижено напрежение"
44 - "Ламбда сонда - бедна гориво-въздушна смес"

За грешка "34" според мен трябва да прегледаш, вакумните маркучи с огъване, дали няма спукан или откачен някой от тях.
Ако не е това, най добре да отидеш на диагностика за ламбда сондата, някъде където я правят с осцилоскоп и вероятно е тръгнала да заминава - в начален стадии т.е. смяна.

PS: Не си писал имаш ли АГУ, защото подобни симптоми има и при работа на газ?



Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателянови [re: Astra1.8iGT]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.08.11 09:41



Всъщност ... като се позамисля (не бях прочел, че на колегата лампата му светва и после гасне - това за гасненето го бях пропуснал

) ... Омегата Х20ХЕV с газов инжекцион ми го прави това всеки път, когато започне да й се свършва газта - общо-взето лампата ми светва сигурно километрър-два преди от недостиг на гориво моторът да почне да се замисля.



Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателянови [re: VladoR]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано12.08.11 07:31



Трябва да разбереш от къде смуче въздух. На работещ двигател се пръска по всички снадки за постъпващ въздух със спрей WD40, ако си увеличи оборотите значи от там дърпа въздух.
PS: Примерно, гофрирания маркуч между възд. филтър и инжекцията се цепи на гънките, което трудно се вижда. Ако е това се жертват 30лв за нов, защото с лепене не си е работа за дълго (тествано).

Редактирано от Astra1.8iGT на 12.08.11 07:36.



Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателянови [re: Astra1.8iGT]  
Автор sasotg (фен на opel)
Публикувано13.08.11 11:04



Гуменото съединение между филтара и двигателя съм го сменял два пъти веднъж от 30 лева което изкара 30 дена и сега съм с оригинално за 82 лева.Газова уредба нямам и немисля да слагам





Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателянови [re: Astra1.8iGT]  
Автор sasotg (фен на opel)
Публикувано15.08.11 22:58



Може наистина да е ламбда сондата защото след изчистване на грешиките с откачане на акумолатора днес ми даде грешка 13.Изчистих отново с откачане на акумолатора сега ще покарам и ще видя какво ще стане.Ако е ламбда сондата помогнете каква да е(като марка)и от каде,а също дали мога сам да я сменя.Мисля че сигорно е сменяна някога защото от нея излиза чер кабел а на буксата е лилав след проследяване видях че е снаден някаде в средата.Отново предварително благодаря за савети и очаквам и imitev да се намеси(ако иска ,все пак сме от брега на една и съща река

)



Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателянови [re: sasotg]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано16.08.11 06:55



Провери си електрически дали контактува добре, маса и снадка. Препоръчвам ти сонда Бош (от вносител) с букса, без снадки. (Снадката показва, че вече е сменяна веднъж) Можеш да си я смениш сам, загряваш малко, пръскаш сондата със спрей wd40 да се охлади и с ключ 22, ако не се лъжа. При монажа не махай фабричната грес от новата, тя е със съставки да не се завари метал в метал след време (че няма отвиване). Успех.

PS: В маг.Косер има сонди по около 50лв едножилни, карат между половин-една година и здават. С Бош съм от 3-4год. няма проблем.



Тема Re: светна ми лампата проблем с двигателянови [re: sasotg]  
Авторkolin (Нерегистриран)
Публикувано31.08.11 21:23



Здравей колега!И при мен беше същото-лампата светваше за кратко когато двигатела се натовари 4000-5000 об. После за по-дълго време. Оправи се като смених сондата.Развива се на горещо исе затяга на студено.Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.