Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 09.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Що не ми пали?  
Авторcorsa (Нерегистриран)
Публикувано29.07.11 15:16



Корсичката? Върти кат луда, бензин има.(



Тема Re: Що не ми пали?нови [re: corsa]  
Авторвecko (Нерегистриран)
Публикувано29.07.11 15:56



ами ток значи няма



Тема Re: Що не ми пали?нови [re: вecko]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано30.07.11 12:33



Напиши вида на мотора, година на производство, модел!



Тема Re: Що не ми пали?нови [re: Tarbox]  
Авторkopca (Нерегистриран)
Публикувано31.07.11 20:26



Ами тя е пълен инжекцион като гледам, трябва ли й ток?



Тема Re: Що не ми пали?нови [re: kopca]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано01.08.11 08:39



не, трябва й само вода





Тема Re: Що не ми пали?нови [re: VladoR]  
Автор potr1 (пристрастен)
Публикувано01.08.11 18:01



..хе хее, много смешно. Зимата палеше без проблем и сега изведнъж- уй( Де да знам къв мотор е, 1000 кубика с 3 цилиндъра.



Тема Re: Що не ми пали?нови [re: potr1]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано02.08.11 08:48



С толкова съдействие от твоя страна - толкова. И за да си калибрираш малко представите - причините, поради които може да не ти пали, не са едноцифрено число. Тъй че с толкова контекст - бягай на сервиз.

За да имаш горивен процес в мотора, ти трябват гориво и искра в цилиндрите (демек ток, както някой вече ти подсказа). Двете (и особено тока) може да са се изгубили на безброй места. А може и да си ги има, но да не са синхронизирани по време. Както виждаш - без твоя помощ - дизгноза йок





Тема инфонови [re: VladoR]  
Авторлoмo (Нерегистриран)
Публикувано02.08.11 18:32



potr1 е известен форумен зевзек, така че най-вероятно е поредния му бъзик.



Тема Re: инфонови [re: лoмo]  
Автор potir1 (пристрастен)
Публикувано02.08.11 20:04



Не се бъзикам бе хора!

Пълния инжекцион има ли свещи бе? Къв ток за запалване?



Тема Re: Що не ми пали?нови [re: corsa]  
АвторДpyr nuтaщ (Нерегистриран)
Публикувано02.08.11 21:19



При мен проблема е от тази година - сутрин като паля мотора на бензин. Моторът завърта, но..... веднага гасне. Повтарям, потретвам и .... накрая се отказвам да паля на бензин. Превключвам на газ - и от първия път веднага мотора заработва и не гасне. Карам Опел Астра Ф, 1995 г, мотор Х16 SZ. Не съм ходил на Елкон поне от 3 години. Ака някой е имал този проблем - моля да сподели опита си.



Тема бензин имаш линови [re: Дpyr nuтaщ]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано02.08.11 21:35



Да не би да си сипвал бензин за последно малко преди да идеш на елкона?
Ако след като запалиш на газ, превключиш на бензин какво става?



Тема Re: бензин имаш линови [re: ce]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано03.08.11 08:38



Е тук май вариантите не са толкова много. Той колегата може и да е сипвал бензин и по-скоро, но пък може бензиновата помпа на тая възраст да е поела по пътя към вечните ловни полета - аз първо това бих проверил.



Тема Re: инфонови [re: potir1]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано03.08.11 08:43



И какво според теб значи "пълен инжекцион"?

Но наистина - ако тия въпроси не са бъзик - зарежи опитите да се оправиш по консултация от форум - с тая предварителна подготовка няма как да стане - абониран си за посещение в сервиз.

П.С. Аз лично за ДВГ без свещи не се сещам. Даже и дизелите имат, макар и не запалителни, а подгревни.



Тема Re: бензин имаш линови [re: VladoR]  
АвторДpyr nuтaщ (Нерегистриран)
Публикувано03.08.11 17:16



Аз редовно имам минимум 5 л бензин в резервоара. Сутрин задължително запалвам мотора на бензин и минавам поне 1 км и тогава ръчно превключвам на газ. И през целия ден ... запалвам мотора само на газ. Бензиновата помпа на Астрата е вътре в резервоара и знам че се охлажда от бензина. Ако превключа от газ на бензин мотора не гасне. Сега ме "светна", че проблема може да идва от бензиновия филтър - не е сменян около 50 хил.км и може да е задръстен и да не подава бензин по маркуча.



Тема Re: инфонови [re: VladoR]  
Авторkopca (Нерегистриран)
Публикувано03.08.11 23:44



еми не е ли същото? Само че на бензина едва ли му трябват подгревни свещи. Предполагам че е датчика за запалване дето го смених само преди 2-3 години.



Тема Re: бензин имаш линови [re: Дpyr nuтaщ]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 10:08



Щом след преминаване от газ на бензин не гасне ( Провери пак ), значи не е от помпата.
5 литра бензин не са достатъчни. Ако вечер паркираш на криво място ( колата наклонена ) може на сутринта, бензина да е в единия край на резервоара и помпата да не е потопена. После като тръгнеш, колата се хоризонтира и вече си смучи нормално.



Тема Re: бензин имаш линови [re: ce]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.08.11 12:19



Ако си отварял резервоар ще знаеш че не е точно така работата.

Помпата стои в една касета, дето се пълни с бензин и стои пълна даже и под наклон.




Тема Re: бензин имаш линови [re: imitev]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано05.08.11 07:38



Провери си датчика за температура на двигателя (или го смени 15лв е), почисти МПХ и също свещите в какво състояние са.



Тема Re: инфонови [re: kopca]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано05.08.11 08:40



Еми не е същото. На бензина му трябва искра, а на дизела - тепература за да има запалване на сместа в цилиндъра. Та въпросната искра, дето най-вероятно я няма, може да я няма по много причини - кеф ти в слаботоковия кръг, кеф ти в силнотоковия.

Тук можем само да гадаем. Ако все пак искаш нещо що-годе конструктивно, то тогава е хубаво да ни поразкажеш малко какво си правил напоследък в последните 2-3 години, а не така на час по лъжичка да се сещаш да 'изплюеш' по нещо, като сега за датчика. Още повече, ако не се лъжа, на тоя жаргон отговарят 2 датчика, а не само един, ама айде - за 3 цилиндровия1 мотор не го твърдя със сигурност.

Всъщност, който и да е датчика, ако не си го сменил с някой no-name-заместител, аз по-скоро ще заложа, че няма да е той



Тема Re: бензин имаш линови [re: Astra1.8iGT]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано05.08.11 16:15



В момента, в който опиташ да палиш с натиснат педал на газта, и пак не успееш да запалиш, точно в същия момент МПХ вече не е сред заподозрените. Но инче естествено, че една профилактика на МПХ няма да навреди, може само да помогне.

Датчика също обикновено не се разваля от днес за вчера, т.е. би трябвало бая време да е имало симптоми, преди въобще да откаже да пали.

То същото се отнася и до свещите (и кабели/лули и т.н).

Изобщо - без колегата да се позпОти малко с описание, какво е правил напоследък и какви съпътстващо по-дребни мизерии е имал ... аз не го виждам, как ще стане да му кажем нещо сериозно.



Тема Re: инфонови [re: VladoR]  
Авторkopca (Нерегистриран)
Публикувано17.08.11 15:12



Ето го двигатела, къде са му свещите? http://prikachi.com/images/855/3703855w.jpg



Тема Re: инфонови [re: kopca]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано17.08.11 16:30



Дори и да не познава човек конкретния двигател, с малко размисъл ще разбере къде са свещите:

1 вижда се, че има карбуратор. Това означава, че не е пълна инжекция. А това означава, че черният продълговат детайл посредата на двигатела не е инжекторната рейка. И щом влизат кабели в него не остава друго освен това свещите да са под него.

PS: Като се замисля, може и да е пълна инжекция. Т. е. онова, което нарекох карбуратор може и да не е обикновен карбуратор. Между него и главата от страната на смукателния колектор се забелязва продълговат детайл, който може и да е инжекторна рейка.
Това предположение не променя предположението ми за местоположението на свещите.

Явно този двигател е с 2 разпределителни вала като единият задвижва само изпускателните клапани (капака с жълтата капачка за маслото) а другият - разположения симетрично спрямо него - всмукателните.

Редактирано от ecotronic на 17.08.11 16:41.



Тема Re: инфонови [re: ecotronic]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.08.11 16:51



Само за протокола: не е карбуратор, пълна инжекция е, даже е двувалка, 3 цилиндрова. Както и да е.

По-важното е, че който не може да намери свещите на тоя мотор, не е сериозно да си мисли, че трайно ще избегне посещението на сервиз.

Ама нейсе: онова черното пластмасово "нещо" отгоре на главата по средата не е декоративна капачка, а е блок бобина, под която са разположени свещите.



Тема Re: инфонови [re: VladoR]  
Авторkopca (Нерегистриран)
Публикувано18.08.11 14:11



Аре са, нали бензина пълна инжекция няма свещи. Даже и да има подгряващи, сега е лято.





Тема Re: инфонови [re: kopca]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано18.08.11 15:37



Твоята може да е правена за другото полукълбо - там сега е зима





Тема Re: инфонови [re: ecotronic]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано30.08.11 18:27



Ей тва не е като таблата бе електроник!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.