Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 28.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема преоблем в топло временови  
Авторhari (Нерегистриран)
Публикувано04.07.11 11:11



Здравейте на всички.От шест месеца съм притежател на Астра Г 1.6 16 в и от как се стопли времето,някаде над 15 градуса при студен старт двигателя работи доста нестабилно,леко притриса и оборотите са малко повече от нормалното 1400-1500,все едно форсира сама,даже тръгвам без газ,след няколстотин метра каране се оправя но доста придърпва осбено при смяна на скорости,докато се оправи от аспуха все едно изхвърля неизгорял бензин доста мирише но не дими.в студено време или топъл старт проблема го няма.Сених датчика за температура на антифриза,датчика за температура на въздуха,пробвах с други мап сензори,нови свещи NGK бобината е проверена,доколкото разбирам ми прави богата или бедна смес.три пъти ходих на диагностика при различни майстори казват няма проблем,жълтата лампа не светва,дали проблема е в ЕCU то



Тема Re: преоблем в топло временови [re: hari]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано04.07.11 11:40



Аз сам изолиран ЕГР и в топло време ми светва лампата,може да има нещо общо не знам..Когато е студено нямам проблеми,не че като свети имам,но така си карам..



Тема Re: преоблем в топло временови [re: alex one]  
Авторeguн (Нерегистриран)
Публикувано04.07.11 14:10



alex, ти в крайна сметка смени ли свещите? Разлика видя ли?



Тема Re: преоблем в топло временови [re: eguн]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано04.07.11 15:13



Още съм в Германия,като се прибера на 17 ти ще си взема нови,мислех на Бош но се отказах..Нжк лазер иридиум,и ще пусна снимки във форума да покажа оригинални свещи на 145000 като нови..Астрата така стои в Бг не е палена от 29 януари..





Тема Re: преоблем в топло временови [re: hari]  
Автор filidor ()
Публикувано04.07.11 22:49



Моторче за празен ход?



Тема Re: преоблем в топло временови [re: hari]  
Автор gurot (непознат )
Публикувано04.07.11 23:59



EGR не е затапен,зимата го почистиха,миналата седмица почистиха и дроселовата клапа,промяна няма.Само да уточня hari i garot са едно лице,просто сега се регистрирах а въпроса го зададох преди това



Тема Re: преоблем в топло временови [re: gurot]  
Автор gurot (непознат )
Публикувано05.07.11 23:55



никой ли с двигател x16xel не е имал същия проблем,доста ме изтормози този проблем



Тема Re: преоблем в топло временови [re: hari]  
Авторchow (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 10:33



Имам астра със същия мотор и подобен проблем. Частично го реших, като почистих всички маси - на цилиндровата глава има три, които май са за компютъра и бобината. Провери всички кабели, букси, вакуумни маркучета и маркучите за картерните газове. Провери да не засмуква въздух. Не мисля, че затапването на това-онова помага, уверих се от опит. Този мотор, както и повечето немска техника май е много чувствителен към на пръв поглед дребни проблеми.



Тема Re: преоблем в топло временови [re: hari]  
Автор gurot (непознат )
Публикувано24.07.11 21:35



Проблема продължава,ще проверя нещата които си споменал



Тема Re: преоблем в топло временови [re: gurot]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано29.07.11 07:11



Провери си и въздушния филтър, ако е много мърляв може да не му стига въздух на мотора в топло време. Също почистване на МПХ (моторчето за празен ход).
Провери маркуча към МАП сензора дали е добре захванат и дали не е спукан някъде, както и всички маркучи от вакума.

Редактирано от Astra1.8iGT на 29.07.11 07:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.