Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 20.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Водна помпа за Астранови  
Автор pintoopel (минаващ)
Публикувано22.03.11 15:48



Знам, че е много относително, но препоръчайте добра марка водна помпа за Опел Астра Ф. До сега не съм сменял, но при смяна на агренажния ремък и ролката мисля да сменя и водната помпа. Гледам има много голямо предлагане с цени от 35 до 65 лева. Става въпрос за читава помпа, която да изкара поне до следващата смяна на ремъка. Ако пък ме насочите и към магазин от където да закупя проблемът ми ще е решен на 100%.



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: pintoopel]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано22.03.11 19:44



Hepu



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: alex one]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано22.03.11 20:34



Ruville, немска също.



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: Tarbox]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано22.03.11 23:55



Ruvile da,ima gi v Koser ama malko sam razocharovan ot tehnite chasti..Imashe edna neznam dali pravilno shte go napisha KOBLENZ SCHMITZ..Mnogo dobri nemski,praviat spetsialno za Opel...Az sam s Hepu i antifriza mi e Hepu pei sasrdse,no ia smeniam na vseki adgrenaj...



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: alex one]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано23.03.11 08:32



Помпата е практически вечна,особенно оригиналната.Само малко да се пренатегне ангренажа и заминава лагера в съкратени срокове.



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: Gocho]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано23.03.11 10:47



Само че на Астра Г не се натяга,и дават на ,,вечната,, помпа смяна на всеки ремък.Помпа се сменя!!!!Ей такива с вечни помпи дато сменят клапани бутала колкото щеш,мерси за саваета :):):)Най много през ремък,което ще рече 100000км. но е рисковано,особенно ако обичаш големите обороти..



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: alex one]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано23.03.11 11:34



Тя астра г не е кола за мене и акъли не давам-просто споделям опит,че здрава помпа е безсмислено да се сменя.То иначе може с ангренажа и гарнитурата на главата да сменяш и да шлайфаш блока- не е като да не е полезно ама е леко безсмислено и струва пари.



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: Gocho]  
Автор pintoopel (минаващ)
Публикувано23.03.11 13:40



Цената на HEPU е почти двойно по-висока от другите марки. Дали е така и при качеството? Помпата ми не е протекла, но мисля, че е оригиналната на незнайни километри. Според майстора е хубаво да се смени. Аз не съм я виждал на живо, но ми каза да търся с метални перки, тъй като на пластмасовите ментета често се чупели. Дали има някаква истина в това, не знам. Ако действително има водни помпи с пластмасови и метални перки то кажете марки от вторите.



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: pintoopel]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано23.03.11 14:43



Ако мислиш да я караш тази кола вземи Хепу,моята е Хепу и е с пластмасова перка,това изобщо няма значение..Предната беше оригинална сменена на 67000км. на ГМ пак с пластмасова перка..Евтиното излиза доста скъпо понякога,не е така със всичко но почти винаги..А относно коментара на Гочо за Астра Г,да със сигурнсот това много ама много здрава кола,освен ако не попаднеш на боклук съсипан от накои мундар...



Тема Re: Водна помпа за Астранови [re: alex one]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.03.11 14:58



Окачването на Гката е наистина много здраво. Познати бакшиши на 400000 смениха шарнири.

Иначе и моето мнение е че здрава водна помпа, която се върти плавно, без вибрации и луфтове, не трябва да се сменя.

На кадета ми е на 22 години и на над 500000 км и е оригиналната.

На Гката ми е на 240000 км и пак е оригиналната.

Важно е да се кара с приличен антифриз, ако караш с вода фибъра си заминава, след него и лагерите.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.