Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема свещинови  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано10.06.11 12:17



Колко километра издържат свещите ако се кара само на бензин?Моите са оригиналните на 140000км. няма проблеми абсолютно!!!! и като ги гледах,електрода е като нов!!!какво да правя,дайте ми съвет?Да ги сменям ли при това положение или да ги карам още?Чета по форумите че се сменят на 20000 други викат на 30000 трети на 60000????и още нещо,какви да взема ако изобщо ги сменям?мнение за Иридиум?има на НЖК и на Дензо,кои точно модел са на нашите коли..благодаря ви



Тема Re: свещинови [re: alex one]  
Авторeguн (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 13:17



Има хора дето изпитват някаква вътрешна удовлетвореност, когато сменят консумативите на колата и се самозаблуждават, че има някаква разлика между свещи на 10000 км и чисто нови. Лошо няма, щом ги кефи.
Гледал съм по сайтовете на средната ръка свещи ( по цена ) масово си им дават гаранция 100000 километра.
Аз лично в момента карам свещи "втора" ръка - един колега маниак му се сторило, че колата му не върви като хората, набеди свещите и смени НГК за 25 лева бройката с поръчка от щатите, на 12 хилядния километър. Като даде нови 100 лева за свещи даже и почерпи и се кълнеше, че колата вдигнала мощността, а разхода паднал чувствително. Аз прибрах старите "изхабени" свещи и от тогава 30000км си ги карам.
Шарен свят, хора всякакви.

Иначе по принцип профилактично свещи се сменят наесен, като почва студения сезон, сега в началото на лятото няма смисъл.



Тема Re: свещинови [re: alex one]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 13:55



Кво значи "нашите коли"? Аз от къде да знам ква е твойта кочина?Свещи се сменят по две технологии -едната е пробег,а другата отказ.При втората евентуално може да се избуши,я кабел,а бобина и т.н. така,че аз лично предпочитам да не си отварям на гъза рана и ги менкам на 20 000 при две смени на масло.Но моите са Бош по 20 лева комплекта.Другото което е при дълги години несменяване има риск така да клеясат и особенно тия с по-малката резба нерядко се чупят при опит за развиване.



Тема Re: свещинови [re: alex one]  
Автор pintoopel (минаващ)
Публикувано10.06.11 15:17



Колега кажи какви са тези свещи дето си изкарал с тчх 140 хкм. Искам и аз да си купя такива. Аз до сега не знаех и си ги сменям между 20 и 30 хкм. Ама ползвам обикновени за 20 лева - Шампион или Беру.



Тема Re: свещинови [re: pintoopel]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано10.06.11 15:44



оригиналните на ГМ,и не са мръднали изобщо но не знам дали видимо ако са здрави могат да работят добре,аз не мога да намеря разлика в работата на мотора от преди 45000км и сега,толкoва карам колата вече..като сам сигурен че преди мен не са бутани..
мойта ниама кабели а е с едно дето влиза отгоре,като куплунг,как му се вика незнам..



Тема Re: свещи [re: pintoopel]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано10.06.11 15:50



на 100000км като беше сложих бош само да пробвам,оригинален бош от авто+ с Гм на 100000 дето биаха работеше по добре,поне така ми се стори и ги сложих пак Гм-а.всашност купих астрата на 95 сега е на 145хил. значи аз карам с тях вече 50000 и нищо,разлика не намирам...



Тема Re: свещинови [re: alex one]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 16:06



От къде си толко сигурен,че не са пипани преди тебе?А GM свещи не произвежда -само дават на производител примерно Бош да им сложи щампа GM.Така и не написа с къв мотор си.



Тема Re: свещинови [re: Gocho]  
Авторeguн (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 19:58



Балиго кой ги произвежда тия свещи ГМ.
Аз на старата астраФ бях пробвал и бях сложил такива, но още на 30000 км взе при рязко подаване на газ при ниски обороти да гърми. При горе-долу такива километри гърмеше и с някакви френски от олимпия по 2.50 бройката. С всички други дето съм пробвал, съм карал поне по 50000 без проблем.



Тема Re: свещинови [re: eguн]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано10.06.11 20:06



Мотора е екотек 1.6..Имам приятел със същата Астра като мойта той пак кара вече 60000км а преди това на колко са не се знае,колата му е на около 200000 и чак сега едната започна да сдава багажа като се има в предвид че той кара на газ..Не знам кой ги дава тя предписания и къде пише на колко се сменят..Просто ме интересува наистина!По другите форуми всеки плещи каквото му хрумне,но лично аз мисля че оригиналните могат да изкарат поне 200000км. без проблеми..



Тема Re: свещинови [re: alex one]  
Автор pintoopel (минаващ)
Публикувано10.06.11 22:29



Добре, де в Аутодата дават за Бош, Беру и Шампион да се сменят на 18000 мили или 24 месеца. Това, ако не се лъжа са 28 хкм. Дори и да има някаква презастраховка как може свещи над 100 хкм да работят нормално. Като знаем на какво натоварване са поставени не им ли се променят параметрите. Говоря за 8-клапана двигател и обикновени свещи,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.