Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 23.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Елекронен фиш за глоба-какво правим  
АвторKoлeru (Нерегистриран)
Публикувано08.06.11 00:31



Какво правим. Имам електронен фиш за налагане на глоба за нарушение, установено с АТС - при разрешена скорост 60 кмчас, установена скорост 83 кмчас и снимка на автомобила - вижда се извън населено място няма други коли на пътя.
Явно колеги шофьори, тези от КАТ - Ловеч явно много са я закъсали и глобяват за скорост над 60 км/час извън населяни места по първокласен път - в участъка като този Севлиево- с. Български извор. Тези от КАТ-Ловеч направо се престарават.
Пращат ти фиш-електронен и ...... плащай. Ами няма да плащам .. да има работа и за другите рекетьори - изнудвачи- съдии изпълнители, и други служители и служителки на МВР.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.06.11 06:57



Ако платиш веднага има отстъпка и тя май е сериозна...




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано08.06.11 11:46



Станал си жертва на така наречените "хранилки". Нещо много неприятно, което дразни не един колега. За съжаление освен това да си отваряме очите на 4 и да спазваме ограниченията, колкото и абсурдни да са те понякога, май друго не ни остава.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано08.06.11 14:04



Плащаш, кво друго можеш да направиш? Принципно хранилките са на входовете/изходите на градовете -равни,широки участъци и някъв знак 40/50/60 км/ч.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
Автор Явор (ентусиаст)
Публикувано08.06.11 14:14



Колега, ако не е тайна след колко време ти дойде честитката ?



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано08.06.11 17:18



в тоя участък Севлиево Ловеч има много куки,преди точно две години ме изненадаха но аз не спрях,карах толква бързо че късно ги видях,спрях климатика и мръсна газ,но имаше тирове и ме хванаха.Бяха се обадили и на наще куки в Севлиево да ме чакат на изхода,гадна работа..Добре че имах повече пари в мен за да им помогнем на момчетата и те семейства хранят..Единия се изказа, че колата ми много добре вървяла но лош късмет,е лош добър,платих си като поп на рака и айде по живо по здраво.Но ми написаха фиш уж за неправилно изпреварване за да оправдаят обаждането на полицията в Севлиево,нямаше как..



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано08.06.11 17:19



анти радар,това е лекарството,нямам проблеми вече!!!!



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: alex one]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано08.06.11 17:56



Откакто НЕ ползвам антирадар, не са ме хващали за превишена скорост.
Чукам на дърво





Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Явор]  
АвторKoлeru (Нерегистриран)
Публикувано08.06.11 18:46



Не съм от вчера шофьор и не съм превърженик на високите скорости. Колата ми не е мощна 1800 куб.см.. Просто обичам като набера скорост за дълъг път и да карам 90-110 км дори да изпреварвам в колоната. Честитката е получих за 24 дена учудващо бързо, щото съм от друг град - по други поводи преди години съм получавал след повече от месец.
Думата ми е, че тези от КАТ се престарават - по първокласен път извънграда и скорост 60 км в час.
При тези глоби - над 100 лева за скорост би трябвало тези " юнаци" от КАТ да те спират на пътя и да ти казват къде си превил скоростта.
Нали доста пари от бюджета се наливат в това МВР, а се разбра че имат и много спонсори.
Ако платиш по този фиш - а на него няма подпис и мокър печат- само страскащо Република България и Министерство на вътрешните работи - ОДМВР - Ловеч и снимки на колата- до 14 дни от датата на получаване на писмото с обратна разписка ти опростяват около една трета от глобата



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.06.11 23:13



Не знам дали знаете - КАТ не слага знаци.

Те се слагат от пътна инфраструктура.

Оплачи се в КАТ (с жалба), че знакът не е правилно поставен и ако е така - ще го махнат.




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
Авторeguн (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 00:12



Има и по-гаден номер.
Приятел ми плачеше наскоро, че получил 4 ( четири ) честитки от 4 последователни дни по едно и също време на едно и също място в родния си град. Стандартната ситуация - паркиран бял форд без отличителни знаци. Човекът отива на работа и го снимат. Промишлена зона, но населено място - 800 лева тотал.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 01:39



А бе уж си със стаж,а си ебати новобранеца. На вход/изход от град карай след някой местен който знае хранилките на катаджиите.Примерно на входа на Видин от към София пътя е 4-ри лентов,двупосочен и прав като конец.На сичкото отгоре и платната са по-широки от нормалното. И точно там скрит под едно дърво има знак 50 км/ч.Който е с местна регистрация едвам се влачи псувайки куките - и опааа прелети некой тъпунгер който си мисли,че тия ахмаци карат толкова бавно щото толко си могат и щрак о аре виси цифка по форумите "ох глобиха ме несправедливо".



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 01:50



Митев , не говори глупости.Как неправилно поставен? На 3 км има разклонение за крайпътен кенеф и може да сгазиш някой със свалени гащи разбийш ли.Просто КАТ до дега (изключваме откровената корупция и изнудване от катаджии) отчиташе дейност по документи.А според мене трее много повече да следи за опасни,малоумни маневри,неспазване на предимство и т.н.И ква по-благодатна почва от това да отчиташ дейност (пак изключваме незаконното изнудване) от знак 50 км/ч на един път, който предполага поне 80 да не кажа 120?



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: eguн]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 08:22



Мноо странно да е местен и да не знае къде може да изяде дръвцето.Обикновенно са толко тъпи,че където преди имаше патрулка с радар сега паркират мобилната камера. И е един вид местен патриотизъм -обикновено дебелия го отнасят коли от други области и чужденци.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: alex one]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 08:29



Искаш да кажеш радар-детектор ?Много полезна джаджа в комбинация от ъпдейтвана карта с вероятните постове и камери на навигацията.Щото който и кво да си говори спазваш ли сички знаци за ограничение за скорост си удължаваш времето поне 2-йно.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 08:34



Мене па преди радар-детектора и карта на навигацията с камери и постове редовно си ме дояха като мръдна извън областта.Сега съм ги съкратил почти до 0 и инвестицията ми се е изплатила няколко пъти





Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано09.06.11 11:06



Като се заговорихме за антиридари и радар детектори, някой знае ли със сигурност там, където е забранена употребата им (примерно в Гърция) кое от двете е забранено или и двете?



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Авторeguн (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 11:47



Хич не е странно.
Аз го знам това място и там последните 5-6 години не е имало засада. Знакът 40, който по принцип пази портала на един завод, който не работи от десетилетие, е ръждясъл и изкривен.
Засадата не е била от местни катаджии, а от командировани от другаде. Мръсното в случая е, че ако те хванат единия ден, ти си имаш вече обица на ухото и на другия ден внимаваш. Със цнимка обаче не знаеш, че са те хванали и след месец ти разпорват задника с 4 глоби едновременно.



Тема я разкажинови [re: alex one]  
Авторeguн (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 18:33



Я разкажи какво стана на гонитбата.
Някакъв екшън имаше ли? Сирени, мирени, пищофи, метнаха ли те разкрачен на предния капак?



Тема Re: я разкажинови [re: eguн]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано09.06.11 19:01



Estestvenno sirena i burkani,biaha se vbesili mnogo i iskaha da obiskirat kolata za droga,tova oznachava che se praska vsichko,dobre che imah pari v men,no predi tova se pazarihme pone 15 minuti.Biah prigotvil 100 no probvah s 50 i kazah che tova sa mi vsichkite pari,ili gi vzemate ili za men akt a za vas nishto i te se saglasiha ...Evala na momchetata dobri izlizoha..Shtiah da se izmakna ama po tia nashte patishta zadrasteni,ako beshe na magistrala,zabravi,karah s 140 te dokato naberat az biah na 180 190 veche..Razminah se samo s tova..



Тема Re: Разказахнови [re: alex one]  
АвторKoлeru (Нерегистриран)
Публикувано09.06.11 20:51



Така и не разбрах къде точно е сложен знака по първокласен път в участъка на МВР-ЛОВЕЧ - Севлиево - с. Български извор. Но едно си остана - в мен. Прецакан съм от системата КАТ по български: Някои сложили знака на пътя извън населените места, друг сложил камерата и трети ти - праща честитката, друт прибира парите и всеки си слага комисионната по глобата. Ефекта от това мероприятие е следния: Прецаканите шофьори са убедени в откровения цинизъм и рекет на властта-МВР: Пътна инфраструктура си слагат знаци по пътя ,без контрол - важно е да има знаци - щото от това получават пари, КАТ пишат глобите и не обръщат внимание къде и как са сложени знаците по пътя, щото работата им е такава да регистират и наказват. Това няма да дисциплинира движението по пътищата. Просто настроива хората срещу МВР



Тема Re: Разказахнови [re: Koлeru]  
Автор filidor ()
Публикувано09.06.11 21:52



Поне 40% от пътните знаци са излишни. В Хаинбоаз има една камара знаци с ограничение 50/Пътя в ремонт. Може и да е бил в ремонт , ама вече не е , а знаците си седят и никой не ги спазва. Или на колко места знаците са обрасли с храсти и дървета , и се виждат в последния момент . А в следващия храст скрит и на сянка чака кой? - строг катаджия , чакащ почерпка.



Тема Re: Разказахнови [re: filidor]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано09.06.11 23:49



ако не е почрпка ще е акт,така че нека си има почерпки,и те деца гледат и сметки плащат..по добре на тях отколкото на мрасната управа,да им палним гушите само





Тема Re: Разказахнови [re: alex one]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано10.06.11 00:52



Най добре е да няма поводи нито за едното нито за другото. Аз нямам нищо против да си плащам когато съм съгрешил с нещо като неправилно изпреварване, минаване на червено и изобщо за всичко онова, което реално застрашава сигурността на пътя. Но да ми слагат на магистрала ограничения 50 само за да се събират средства - това ме дразни. Когато в час пик откажат сфетофарите на възлово кръстовище, полицаите се крият като п......ки, вместо да помогнат с това за което им плащаме. Нещо повече - виждал съм в развити страни как в час пик нарочно застава регулировчик, защото това си остава най-рационалния начин за пропускане и борба със задръстванията. Изобщо огромната разлика между нашите полицаи и тези в нормалните държави е това, че в една Германия хората гледат на полицая с респект и уважение като на нещо полезно и ценно за хората. А у нас полицаят се е превърнал в един мизерен тюфлек, който само търси на баницата мекото и така основателно си печели омразата на хората. Разбира се има и много свестни момчета измежду тях. Но има и много измет.

Редактирано от ecotronic на 10.06.11 00:57.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: eguн]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 07:58



Кой град е тва,светни колегите

Иначе на влизане у Видин съм ви предупредил - щом видите надписа "добре дошли във Видин" и пътя изведнъж се разшири (де факто това е няколко километра бивша промишлена зона) -лазите с 50 км/ч.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 08:02



Антирадара е забранен и в Гърция и тука и понеже изпраща сигнал може да бъде засечен.Радар-детектора е на принципа на радиото и не могат да го фанат по никой начин освен чрез разкостване на цялата кола така,че ме боли шланга дали е забранен в Гърция.Там обаче са забранени стърчащите извън колата тегличи и когато ходих махах моя иначе си е благинка срещу неграмотни откъм паркиране шофьори.



Тема Re: Разказахнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 08:14



От една страна е манталитета и морала, от друга мизерните заплати,но и нормативната им уредба предразполага,че се отчитат по брой актове така,че дори куката да е честна пак напълно законно е стимулирана да дири под вола теле место да следи,предотвратява (примерно чрез регулировчици) ПТП-та и задръствания.То е ясно,че ченге няма да се радва на всенародна любов, но за съжаление сега или виждаме в тях едни корумпирани обирджии по пътищата или едни обирджии, които се заяждат за дреболии и бумаги.Даже ги опревърнаха и в копои на мутрите да следят дали им се плаща"данъка" разбирай гражданската.



Тема Re: Разказахнови [re: filidor]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 08:17



Кофтито е,че МПС-тата са различни,а знаците общи.Повечето ограничения преди завои и т.н. имам чувството,че са съобразявани с камази и тирове.Освен това крайпътен кенеф да има и айде 60км/ч на първокласен или друг предразполагащ към по-бързо придвижване път.Да не говорим за каруците и тракторите.



Тема Re: Разказахнови [re: alex one]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 08:24



Е ти откри топлата вода.Когато е некой друг-да му скинват гъза от глоби,когато си ти-аре ена почерпка.Тва иде да рече,че вината не е само на куките ми си е ориенталски манталитет.Аз лично с мотора на катаджии не спирам откак преди години с едно симсонче ми написаха акт за 500 лева само по документи,без да съм извършил никво пътно нарушение и карайки с 20 км/ч.Номера ми е замазан с тиня,не могат да ме фанат с двe думи е..л съм им п...ката лелина.



Тема Re: Разказахнови [re: ecotronic]  
АвторKoлeru (Нерегистриран)
Публикувано10.06.11 20:40



Мисля че в по-голямата част от форума ме разбраха. Че съм с по-висока скорост съм съгласен, щото аз не съм тръгнал по извънградския път ......... да се любувям на пейзажите - аз съм тръгнал на дълъг път ....... по семейни причини. И тогава се замислих, какво е на професионалните шофьори на ТИР и автобуси , ........тръгнали на път и тези знаци им налагат ограничения да карат с 60 км в час. В населените села и градове е ясно, но извън населените места ... да ги дакаре да карат с 60 км в час е меко казано .....издевателство над тях. Ако тези от КАТ - МВР мислят...... деиствително за безопасното движение по пътя, ами изведете пътя извън населяните места. Които шофьори имат маршрут да влизат в населяните места и да спазват ограниченията на скороста, а тези които пътувят за друг град .... да си минават по околовръстния път. Това ще спести нервите им и парите за глоби за КАТ. За мен е ясно че тези камери по пътя Севлиево - село Български извор са "хранилки"за КАТ - халал да им са ... на тарикатите от МВР и КАТ щото за тях работят тези камери –хранилки



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано12.06.11 21:08



Съществува техника "на въоръжение", която е способна да установи от десетки метри това, дали в даден автомобил се ползва радар-детектор (пасивен приемник). Преди повече от десет години ползвах един модел радар-детектор на Кобра, който дори имаше такава функционалност. А именно да се изключва автоматично, когато усети въпросното полицейско устройство.
Накратко - човек трябва да внимава в страни, където е забранена употребата на радар-детектори.
А знам и за един доста по-прост и сигурен начин, който полицията ползва за да да разбере това, че се ползва радар-детектор.
Караш си ти спокойно с радар детектор. Зад теб кара цивилен полицейски автомобил, снабден с обикновен радар. Изчакват те някъде да превишиш позволената скорост и в този момент включват радара. Ти естествено стъпваш на спирачките...............и така всичко става ясно.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
Автор filidor ()
Публикувано12.06.11 21:51



Съществува много прост начин да се решат всички проблеми - всички да спазваме правилника и знаците. Обаче за да стане това , трябва много хора да си свършат съвестно работата. Като се започне от нашите "велики" законотворци и се свърши с последния бараба от пътното.
Един приятел ми разправя как, някъде в дълбоката германска провинция , при смяна на сезоните , тяхното пътно сменя знаците. И като сложат на завоя знак 60 то наистина завоя можеш да го вземеш с 60 , не и повече.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: filidor]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано12.06.11 22:17



100% процента съм "ЗА" спазването на правилника. Убеден съм, че и повечето от хората са на същото мнение. Ужасно се дразня обаче, когато виждам, че ограниченията не се налагат с цел повишаването на сигурността а с цел максимално събиране на средства.
Ако примерно аз трябваше да решавам, къде да се поставят снимачки за превишена скорост, щях да извадя данни за изминалите 20 години относно това, къде са станали най-много произшествия заради превишена скорост и именно там бих инсталирал въпросните съоръжения.
У нас подходът обаче е съвсем друг.
Такива съоръжения се слагат на равни, открити, широки участъци, в населени места. Т. e. участъци в които всеки шофьор естествено леко се отпуска и дори несъзнателно увеличава скоростта.
Ето това е великата простотия, на която не зная как и кога ще и дойде краят.

Редактирано от ecotronic на 12.06.11 22:20.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: imitev]  
Автор3aщ ga nлaщa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 21:06



Ако платиш - значи да поддържаш и подхранваш функционирането на една рекетираща шофьорите система ........ каквато е КАТ, МВР и др.. Те това и целят дребните и редовните данъкоплатци българи постоянно да бъдат под ... натиск.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: 3aщ ga nлaщa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.06.11 21:27



Да беееее... как пропуснах...

Всички тук са примерни водачи и видиш ли само на "хранилките" ги хващат...

Нема нужда.

Тояга ни трябва на нас. Яка тояга.



Всички сме големи шофьори, разбираме яко и от коли и от футбол и от жени... И затва и катастрофите са зверски много, колите ни са бангии, футбола ни е в 5та глуха а жените ходят неоправени




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 21:27



Много филми гледаш,специално моя радар-детектор куките нема го открият без да разкостат колата.А проблемите по нашите пътища почват от това,че не са мислени в перспектива,а откъдето минава волския път,айде отгоре асфалта.Като следствие-много и ненужни завои.Освен това тия ограничения за секи разклон,разклонче и крайпътен кенеф.А знаците ако важат за сички няма как да са оптимални-примерно аз мога да зема даден завой със 120,а тир с ремарке и 60 му е много без да навлезе ремаркето в насрещното.Отделно и преобезопасяването с ограничения по широки прави улици и булеварди.
И трее и друго да се земе в предвид -прекалено многото ограничения имат обратен ефект - и като екология и икономия и като спазване.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.06.11 23:08



И какво - ако направят макс. скорост извън населените места на 100 км, вдигнат всички ограничения с 20 км и сложат надлези и подлези - ще се спазват ли и няма да има пешеходци, пресичащи където не трябва, шофери каращи със 200 извънграда (бог ми е навигатор) и пак с 20 над новите ограничения (баш на мен ли ще ми се случи) ???

Да бе да... Кънтри държава... Където започва баклавата и бозата - свършва културата...

Яко санкции и репресии си трябват, ние от друго не разбираме!

Ще ме прощавате...




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 00:16



За всичко са виновни неадекватните реакции съобразно ситуацията. Аз съм сигурен,че дори сички МПС-та да им монтират ограничител на 80км/ч ПТП-тата може и да нараснат.Справка броя жертви от 70-те и 80-те години когато колите конструктувно си джиткаха 80-90 щот нямаха 5-та и мотора се форсираше прекалено за повече.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.06.11 00:23



Дай я тази справка де




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 00:44







Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.06.11 07:26



Интересна статистика.

Явно си прав.

Ако се кандидатираш за президент - ще те подкрепя!




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано17.06.11 09:40



За президент не знам, но министър на транспорта или благоустройството ще стане от теб

.
Напълно съм съгласен затова, че прекаленото много знаци имат обратен ефект.
Аз например ако трябва да карам с 40 вместо с 60 се чувствам по несигурен, по неестествено на пътя, изнервям се и това рефлектира върху сигурността в шофирането. Не искам да кажа, че трябва да се махнат ограниченията. Твърдя, че на добрия шофьор не му е нужно знаците да му съобщават с каква скорост да кара зиме или лете. Той усеща най добре, кое е най-доброто за сигурността.


.......А това за радар детекторчетата.......Вервай ми!

Не съм гледал много филми, а просто с този занаят си вадя хляба от 30 години.
Ако те интересува, мога да ти обясня защо и как е възможно да бъде засечен такъв приемник.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано17.06.11 11:17



Мен ме интересува,понеже използвам?кажи как таи като само приема и няма излъчване?



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: alex one]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано17.06.11 11:53



Във всеки радио приемник се извършва най-малко едно преобразуване на приеманата честота (носещата). Това преобразуване става като се смесва въпросната носеща със синусоидален сигнал, който се генерира от самия приемник.
Т.е. във всеки приемник работи поне един такъв генератор (нарича се осцилатор или хетеродин). Това е сигнал с малка мощност, но с достатъчно чувствителен приемник и насочена антена може да бъде уловен от десетки метри.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 18:12



Може,ако приемника е с дървена или пластмасова кутия и хетеродина не е достатъчно екраниран.А купето на колата е идеална защита и освен това се и движи.Така,че практически е неоткриваем.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 18:17



Мен не ме радва това,че съм прав.Просто исках да ти покажа,че не разсъждаваш правилно.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 18:27



Аз за ограниченията казах и по-горе.докато са за сички МПС-та накуп ще са поне 20-30, че и 40 км/ч в ущърб на леките коли и в полза на камионите.А без знаци трудна работа,освен ако не караш по познат и то наскоро изследван участък.Така,че ако няма индикации за радари или камери (по навигацията) едно 20-30 над знака е добро практическо правило от една страна да не се влачиш (щото това е не по-малко опасно отколкото да караш като състезател) и от друга да не изпуснеш някой завой.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
АвторKoлeru (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 18:48



Поздрав. Браво за статистиката - хубаво да я видят днешните катаджии и разни други началници на пътищата в България. И да направят изводите си на тази база - къде да минават пътищата, защото и европеиците ни показват че с тези пътища сме ....... Да ме извинява Митев, но доста бъклава ще ядем докъто настигнем .... комшиите от юг ..



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано17.06.11 21:20



Е, аз само казвам, че там където е забранена употребата на радар детектори, контролните органи разполагат и със съответната техника за установяване на съответните нарушения на въпросната забрана.

А иначе..... да не дава Господ на никой колега да си спомня със съжаление за това предупреждение.





Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 22:42



Не съм имал проблеми с детектора в чужбина,което значи,че не са го открили.А не е да не ми е влизал в употреба





Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Koлeru]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 22:46



То да бяха само пътищата -имам познати машинисти и казват,че не могат и 30% от мощността на локомотива да използват заради завои.Говоря за северозападна България -справка Видин-София около 250 км по релсите и 4-5 часа бърз влак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.