Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 04.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано12.06.11 21:08



Съществува техника "на въоръжение", която е способна да установи от десетки метри това, дали в даден автомобил се ползва радар-детектор (пасивен приемник). Преди повече от десет години ползвах един модел радар-детектор на Кобра, който дори имаше такава функционалност. А именно да се изключва автоматично, когато усети въпросното полицейско устройство.
Накратко - човек трябва да внимава в страни, където е забранена употребата на радар-детектори.
А знам и за един доста по-прост и сигурен начин, който полицията ползва за да да разбере това, че се ползва радар-детектор.
Караш си ти спокойно с радар детектор. Зад теб кара цивилен полицейски автомобил, снабден с обикновен радар. Изчакват те някъде да превишиш позволената скорост и в този момент включват радара. Ти естествено стъпваш на спирачките...............и така всичко става ясно.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
Автор filidor ()
Публикувано12.06.11 21:51



Съществува много прост начин да се решат всички проблеми - всички да спазваме правилника и знаците. Обаче за да стане това , трябва много хора да си свършат съвестно работата. Като се започне от нашите "велики" законотворци и се свърши с последния бараба от пътното.
Един приятел ми разправя как, някъде в дълбоката германска провинция , при смяна на сезоните , тяхното пътно сменя знаците. И като сложат на завоя знак 60 то наистина завоя можеш да го вземеш с 60 , не и повече.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: filidor]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано12.06.11 22:17



100% процента съм "ЗА" спазването на правилника. Убеден съм, че и повечето от хората са на същото мнение. Ужасно се дразня обаче, когато виждам, че ограниченията не се налагат с цел повишаването на сигурността а с цел максимално събиране на средства.
Ако примерно аз трябваше да решавам, къде да се поставят снимачки за превишена скорост, щях да извадя данни за изминалите 20 години относно това, къде са станали най-много произшествия заради превишена скорост и именно там бих инсталирал въпросните съоръжения.
У нас подходът обаче е съвсем друг.
Такива съоръжения се слагат на равни, открити, широки участъци, в населени места. Т. e. участъци в които всеки шофьор естествено леко се отпуска и дори несъзнателно увеличава скоростта.
Ето това е великата простотия, на която не зная как и кога ще и дойде краят.

Редактирано от ecotronic на 12.06.11 22:20.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: imitev]  
Автор3aщ ga nлaщa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 21:06



Ако платиш - значи да поддържаш и подхранваш функционирането на една рекетираща шофьорите система ........ каквато е КАТ, МВР и др.. Те това и целят дребните и редовните данъкоплатци българи постоянно да бъдат под ... натиск.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: 3aщ ga nлaщa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.06.11 21:27



Да беееее... как пропуснах...

Всички тук са примерни водачи и видиш ли само на "хранилките" ги хващат...

Нема нужда.

Тояга ни трябва на нас. Яка тояга.



Всички сме големи шофьори, разбираме яко и от коли и от футбол и от жени... И затва и катастрофите са зверски много, колите ни са бангии, футбола ни е в 5та глуха а жените ходят неоправени




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 21:27



Много филми гледаш,специално моя радар-детектор куките нема го открият без да разкостат колата.А проблемите по нашите пътища почват от това,че не са мислени в перспектива,а откъдето минава волския път,айде отгоре асфалта.Като следствие-много и ненужни завои.Освен това тия ограничения за секи разклон,разклонче и крайпътен кенеф.А знаците ако важат за сички няма как да са оптимални-примерно аз мога да зема даден завой със 120,а тир с ремарке и 60 му е много без да навлезе ремаркето в насрещното.Отделно и преобезопасяването с ограничения по широки прави улици и булеварди.
И трее и друго да се земе в предвид -прекалено многото ограничения имат обратен ефект - и като екология и икономия и като спазване.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.06.11 23:08



И какво - ако направят макс. скорост извън населените места на 100 км, вдигнат всички ограничения с 20 км и сложат надлези и подлези - ще се спазват ли и няма да има пешеходци, пресичащи където не трябва, шофери каращи със 200 извънграда (бог ми е навигатор) и пак с 20 над новите ограничения (баш на мен ли ще ми се случи) ???

Да бе да... Кънтри държава... Където започва баклавата и бозата - свършва културата...

Яко санкции и репресии си трябват, ние от друго не разбираме!

Ще ме прощавате...




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 00:16



За всичко са виновни неадекватните реакции съобразно ситуацията. Аз съм сигурен,че дори сички МПС-та да им монтират ограничител на 80км/ч ПТП-тата може и да нараснат.Справка броя жертви от 70-те и 80-те години когато колите конструктувно си джиткаха 80-90 щот нямаха 5-та и мотора се форсираше прекалено за повече.



Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.06.11 00:23



Дай я тази справка де




Тема Re: Елекронен фиш за глоба-какво правимнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 00:44








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.