Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 16.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Студена не тръгва на първа,а на втора и задна е ОКнови  
Автор Makcим (книжен плъх)
Публикувано08.04.11 14:06



Рано сутрин през много студените зимни месеци (темпертурата навън е под нулата, до към минус 10) Астрата ми (бензинова 1,4) не ще да тръгва на първа предавка, освен ако не загрявам двигателя 10-12 мин. Когато бързам и нямам време за загряване, включвам на задна, качвам се на един баир, пускам колата по инерция и потеглям на втора предавка. Чудя се, защо първа не зацепва, а с останалите предавки нямам проблем.

След като съм изминал 20-30 км вече нямам проблеми с потеглянето на първа предавка.

Като се стопли времето (през пролетта, лятто и есента) също нямам този проблем с първата предавка?

Моля ви за съвет! Как бихте обяснили това поведение на колата? Струва ли си да ходя на майстор или просто да се въоръжа с търпение и когато е много студено да загрявам продължително двигателя преди да потегля?

Благодаря преварително за всички мнения и съвети!



Тема Re: Студена не тръгва на първа,а на втора и задна е ОКнови [re: Makcим]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано08.04.11 20:06



Да не ти е сменено маслото на скоростите с по-дебело? Тва оригиналното е доста рядко именно по тая причина.



Тема При +2 градуса външна температура пак проблеминови [re: Gocho]  
Автор Makcим (книжен плъх)
Публикувано14.04.11 15:38



Гошо, благодаря за съвета.
Не знам, дали е сменяно маслото на скоростната кутия. Купих колата преди година и половина от един голям тертиплия (монтирал е даже дъно на двигателя), та може и да е пипал. Не ми се иска да "ходя" да го питам, защото е в друг град и е все на път.

Днес, при +2 градуса навън, но с навалял сняг (във Велико Търново), колата пак ми направи проблем при тръгване на първа скорост. Преди месец питах майстора, да ми бутне съединителя, но той ми обясни, че няма нужда. И така си оставам с този проблем. Днес се справих, като напомпах няколко пъти педала на съединителя и зацепи с малко приплъзване.

ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ ЛЯТОТО1



Тема Re: При +2 градуса външна температура пак проблеминови [re: Makcим]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано14.04.11 16:01



Е аз съм си напрайл пробка на картера на скоростите и зимата съм с оргинално ГМ ,че е по-редичко ,но лятото пък почва много да вие и за тва май-месец го сменявам с по-гъсто.Т.е. менкам си маслата да не си помисли някой,че фъргам старото:-)Та кат застудее, с гъстото почват да влизат по-трудно и тва ми е сигнала да преточа маслата за 10-на минути.Просто не ми се занимава да сменям скоростите,а вече съм си купил ем по-убави ф-15 и си седат в един чувал в гаража.



Тема Re: При +2 градуса външна температура пак проблеминови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.04.11 00:34



Да уточним - какво има предвид под "не тръгва"?

1. Не влизат скоростите

2. Пуска съединителя, но колата не тръгва
2а - колата изгасва
2б - колата си работи и вдига оборотите, но не тръгва

Аз на кадета 12 години не съм му сменял маслото на кутията - още се движи без да ми прави проблеми.

Реално погледнато скоростите трябва да влизат на място даже без масло в кутията, да не говорим че колата трябва и да тръгва без такова...

Да не говорим че трябва да можеш без проблем да тръгнеш и на втора с повечко газ.

Да не би на мястото на първа да влиза трета - ако са износени втулките на люлката и изметнат тампона на кутията е напълно възможно.


Редактирано от imitev на 15.04.11 00:35.



Тема Re: При +2 градуса външна температура пак проблеминови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано15.04.11 01:18



Тва към мене ли е? Май не ма да си кажа


Начи както нема идеални всесезонни гуми които да са ем по-добри от летните,ем по-добри от зимните така и едно масло не е еднакво добро зиме и лете.Кво би трябвало не знам ама е факт,че кат не сложа по-редкото и застудее почват да влизат осезаемо по-трудно.Аз го сменявам обикновено около октомври,но ако го задържа до минусови температури гаранция,че може и да не включа понеже тва масло вече не е масло а доста твърд маргарин.Зимата виене почти не чувам и кат се постопли и си се чува.Кат сменя с по-гъстото и почти изчезва.Иначе за тръгването -тръгвам и на трета ма съм малко далечко от стока щом пукам астри 1.6 16v i вектри 115 коня



Тема Re: При +2 градуса външна температура пак проблеминови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.04.11 07:43



Нямам против да сменяш маслото си както и когато пожелаеш.

Нека колегата да уточни какво има предвид "колата не тръгва на първа".




Тема Re: При +2 градуса външна температура пак проблеминови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано15.04.11 13:48



Аз го разбирам,че не може да я включи, но не ми е ясно що репликата е към мене -да не си зел да недовиждаш нещо?





Тема Описание на "не тръгва"нови [re: imitev]  
Автор Makcим (книжен плъх)
Публикувано15.04.11 15:50



Зравей imitev!

Ето описание на първия път, когато ми се появи този проблем. Беше в началото на януари при минусова външна температура. Запалих двигателя, бързах, та не чаках много за загрее. Тъй като паркирам под ъгъл и с предница към тротоара, направих на задна маневра за да ориентирам предницата на колата нагоре по баира. Натискам педала на съединителя, включих с лоста първа, плавно отпускам педала на съединителя и подавам газ. Колата не мърда. При махнат крак от педала на съединителя, подавам още газ, и още - не мърда. Замириса ми на феродо и виждам как се издига пушек от двигателя. Много се притесних. Викам си "Е, сега й и**х м****та!". Угасих двигателя. Отворих капака - нищо няма. Запалих пак, изчаках 12 минути за да загрее добре - и хоп тръгнах успешно нагоре по баира.

От тогава насам, когато бързам тръгвам на втора, след като съм пунал колата надолу по баира на напречната улица и на завоя, завимам нагоре по другия баир.

Е-е-е-е-е, от мен може да стане писател, но автомонтьор - не!

Послепис: Един познат ми говореше за износени втулки на първа предавка или нещо подобно!



Тема Re: Описание на "не тръгва"нови [re: Makcим]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано15.04.11 22:56



За другото не знам, но след това описание си за смяна на феродов диск. Като я караш на висока предавка по нанагорнище като подаваш газ усещаш ли двигателят да вдига обороти а пък скоростта да не се променя съществено?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.