Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 01.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трудно пали опел на газнови  
АвторPepi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 21:00



Здравейте колеги,

Питам за проблема по-долу в клуб АГУ, но никой не отговаря там.
Карам опел Астра 1,6 F - 95 год. моноинжекция. Преди 2 год. и половина ми монтираха АГУ с турски изпарител. Изминал съм 37 хил. км. само на газ. От самото началото до миналата седмица колата я палех само на газ, без проблем и при минус 10 градуса. От миналата седмица колата пали много трудно на газ. Щом загрее колата проблем няма, пали си на газ безпроблемно. Но студена много трудно-сипвам топла вода на изпарителя. Няма никакъв друг проблем. Разхода е нисък и оборотите са постоянни.
Възможно ли е проблема да е от мембраните на изпарителя. Ако сменя мембраните дали ще се оправи.


Поздрави



Тема Re: Трудно пали опел на газнови [re: Pepi]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.03.11 13:35



37000 палене и каране на студено само на газ = втвърдени мембрани.

На астрата ми ланди ренцото изкара 80000 км преди смяна на мембраните, но се пали и кара докато постопли на бензин.




Тема Re: Трудно пали опел на газнови [re: Pepi]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано09.03.11 14:52



Изпарителят какъв е? Вакуумен или електрически?



Тема Re: Трудно пали опел на газнови [re: Pepi]  
АвторPepi (Нерегистриран)
Публикувано09.03.11 20:21



Здравейте,

Не знам какъв е изпарителя, марката е Волтран. Един майстор каза, че такъв изпарител струва 60 лв. Колата е 75 к.с моноинжекция. До миналата седмица нямаше никакви проблеми. Сега ако полея 1-2 литра топла вода върху изпарителя и изчакам 10 - 15 минути с повече мъки пали. Смесен разход 10 литра на 100 км.
Дали да сменя мембраните или направо нов изпарител.



Тема Re: Трудно пали опел на газ [re: Pepi]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано09.03.11 21:35



Според мен може и да не е наложително да сменяш мембраните. Но има 2 гумички на клапите за първата и втората камера - те задължително трябва да се сменят. Моят скромен 20 годишен опит с какви ли не изпарители показва, че лошото състояние особено на клапата, която регулира налягането в първата камера, води до преразход на гориво, от порядъка на 20%. За 8 години откакто експлоатирам един и същи изпарител, мембрани още не съм му сменял, но тези 2 гумички ги сменям на всеки 2 години.

PS - въпросния комплект, който съдържа всички о - пръстени и въпросните гумички (българско производство) струва 3 - 4 лв.

Редактирано от ecotronic на 09.03.11 21:39.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.