Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 02.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колко трябва да върти при студен старт?нови  
Автор Aлoпeция (Toтaлиc)
Публикувано02.03.11 14:43



Имам Астра Ф 1997г X16SZR. Пали всеки път от едно въртене без изключение. Само че ми прави впечатление, че всеки път на студен старт трябват поне 2-3 секунди въртене, докато бръмне, докато съседа ми със C16NZ (осезаемо по-стар) докато чукне и пали. И други астри съм забелязвал, които палят студени без никакво въртене, само с чукване. Трябва ли да ме тревожи това, и ако нормалното положение е палене само от чукване, какво да направя/сменя/ремонтирам?

Забележка: споменатият съсед с Ц16НЗ е с АГУ и вероятно пали на газ, аз паля и карам само на бензин (нямам изобщо АГУ). Също така, моят двигател като е топъл, също пали от чукване, в поне 50% от случаите.



Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: Aлoпeция]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.03.11 15:19



Моята Г е със същия мотор и пали от 2-3 оборота.




Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: Aлoпeция]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано02.03.11 19:12



Не е нормално да пали чатмак след като не е палена дълго време.Причината е,че бензина се е изпарил от смукатела и трее се запълни от моното,а тва не става мигновено.Напраи си опит-сипи 50 грама бензин през дросела и върти-ако ти е в ред мотора трее запали чатмак.



Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: imitev]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано02.03.11 19:45



I moiata pali s chukvaneto,dosega vse shto e opel det sam karal pali ot raz..no samo na benz,na gaz ne karam..



Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: alex one]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано02.03.11 22:51



Всичките постове по темата породиха яка завист в мен



Само Гошо малко ме успокои

Редактирано от ecotronic на 02.03.11 22:56.



Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано03.03.11 00:26



Ти нали беше ц20не хибрид газ-бензин? Тва е пълна инжекция и трее пали от раз понеже пръска близо до клапана и не трее запълва смукател като моното ,но ти се радвай,че се пак изобщо пали предвид,че тва е нискобюджетен мотор и е почти изключително с обикновенна газова та дюзите му са запушени и е трагедия при по-голям студ когато трее пали на бензин.Върти-суче откине на два цилиндъра и гасне под 3000 оборота- наскоро гледах едно комби с такива изпълнения пред блока:-)



Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: Gocho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано03.03.11 11:52



Нямам запушени инжектори. Но не пали така както говорят колегите. Обикновено върти на стартер 2 пъти за по 5 секунди и на третото пали, без да кюфка на 1, 2 цилиндъра. Странното е че при -5 градуса пали по-лесно отколкото при +5. Едно и също е на бензин и на газ. Дори и на загрял двигател никога не пали на четвърт оборот.



Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано04.03.11 03:48



Е как го търпиш тва? Обикновенно е прелюдия към въобще да не запали.



Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: Gocho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано04.03.11 13:08



Ужасно досадно е. Направо ми къса нервите. Ще търся читав диагностик да закачи апаратурата и в момент на палене да каже аджеба какъв е проблема. Иначе трябва да почна на сляпо да сменям наред и да пробвам.



Тема Re: Колко трябва да върти при студен старт?нови [re: Gocho]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано04.03.11 14:29



Като начало можеш да провериш, за запушен бензинов филтър, налягане и дебит на бензиновата помпа, дали ти светят високоволтовите кабели в тъмно, износване на дистрибутрона капачка и палец (най-вероятна причина), състояние на свещите(втора по вероятност причина), измерване първична, вторична намотка и изолация на бобината.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.