Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 12.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Omega B  
Авторtodor (Нерегистриран)
Публикувано16.02.11 17:48



Здравейте,
искам да попитам, дали фарове за Omega B /2003год/ с ксенон, могат да се монтират на Omega B /1996год/? Дали пасват или ще трябва нещо да се преработва? Благодаря



Тема Re: Omega Bнови [re: todor]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.02.11 08:24



Пасват, пасват ...

ама само след като смениш калници, маска и прочие карантии, за които се сетиш около фаровете ... че май даже и бронята.

А пръскалките към ксеноните също 'ептен не стават, щото на фаза 2 (1996 е фаза 1 и няма фабрични ксенони, но и няма разлика с фаза 2) са в лайстната под фара, а на фаза 3 са като на "нормална" кола в бронята.

Тъй че ... try again ... ама с ксенони до 1999 год.



Тема Re: Omega Bнови [re: VladoR]  
Авторtodor (Нерегистриран)
Публикувано17.02.11 09:31



Благодаря ти VladoR!
Отказвам се от ксенона и ще търся само лупи до 1999.



Тема Re: Omega Bнови [re: todor]  
Авторtodor (Нерегистриран)
Публикувано17.02.11 10:47



VladoR да те попитам още нещо: ако взема ксенон серия 2, задължително ли трябва да монтирам и пръскалките?



Тема Re: Omega Bнови [re: todor]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.02.11 11:07



Ако ще ходиш с тази кола в белите страни - да, иначе - не.

В Германия например ще ти спрат колата от движение и ще ти лепнат глоба, ако се преоборудваш на ксенон, без да си добавил пръскалки и автоматично ниворегулиране на фаровете.

Не разбрах, какво значи, че се отказваш от ксенона, а ще търсиш лупи: има лупи за обикновени крушки с нажежаема жичка, има и лупи за ксенон. На фаза 2 има и двете, на фаза 1 има само първото. Имай предвид, че лупа на обикновена кушка ще виждаш трагично.

Редактирано от VladoR на 17.02.11 11:12.



Тема Re: Omega Bнови [re: todor]  
Авторtodor (Нерегистриран)
Публикувано17.02.11 11:59



Нещо се обърках вече - ксенони, лупи...
Просто карам една Омега вече 10 години и общо взето съм доволен от колата, но фаровете й са много зле, като карам на къси, все едно съм на габарит.
Решил съм да ги сменям, но не знам с какви: дали лупи с ксенон втора употреба оригинални, дали само лупи пак оригинални втора употреба или да взема един китайски ксенон и да го сложа на мойте оригинални обикновенни фарове Hella?!
За китайския ксенон знам, че много заслепява, понеже ще се монтира на обикновен фар, затова се насоих към оригинален втора употреба.
Дайте акъл какво да правя!



Тема Re: Omega Bнови [re: todor]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.02.11 17:46



Има лупи за ксенони и лупи за обикновени крушки. Външно (ако не свети фара) не можеш да ги различиш -виждаш прозрачно стъкло с лупа зад него. Разликата е само от задната страна на корубата.

Мой приятел има Омега Б с лупи и обикновени крушки - фаровете му са нови и хубави, но ... светлината е като от църковни свещи.

Аз съм с лупи и ксенони и приказката е коренно различна.

Редактирано от VladoR на 17.02.11 17:47.



Тема Re: Omega Bнови [re: VladoR]  
АвторOмera (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 11:21



И аз карам омега 1996г. и като я взех фаровете и бяха ужасни. Купих си на хела лупи. Тогава струваха към 800лв. двата. Сложих си и крушки на филипс с 50% по голяма осветеност, но май резултата не е какъвто очаквах. Вече карам така около 5 години и вече се замислям за някакъв ксенон, дори и китайски - евтин, но да виждам като карам. На много места като питам и всички ми казват че няма проблеми ще ми струва стотина лева, но ще се родя и ще бъде "ден". Какво ще кажете по този въпрос??? А ти какви ксенони си сложил???



Тема Re: Omega Bнови [re: Oмera]  
Авторtodor (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 17:00



Още не съм сложил ксенон, понеже и аз се замислям дали да е оригинален Хела втора употреба или китайски за 120лв с монтажа. Само знам, че ако е китайски и фаровете не са ти кристални, трябва да вземеш крушки с означение "R", а не "S".
Поне така знам, дали наистина е така...



Тема Re: Omega Bнови [re: Oмera]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.03.11 17:27



Моите са си оригинални. А това, дето са ти го казали за китайските, общо взето е вярно. Е, сигурно ще изкарат една идея по-малко от някои по-скъпи, но наистина - поне ще виждаш. За мен подредбата от добро към лошо е такава:
1. ксенон (с лупи естествено, селските изпълнения ксенон в обикновен рефлектор ги пропускаме тактично),
2. обикновен фар с хубава обикновена крушка (с нажежаема жичка)
3. обикновена крушка с нажежаема жичка на фар с лупа (това не че е най-лошо, то напаво си е грешка на природата)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.