Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 11.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем при палене на бензиннови  
АвторPepi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.11 23:07



Здравейте колеги,

Моят проблем е следният:

Колата е Опел Астра 95 комби, бензин с двигател x16sz. От три год. я карам на газ, и от време на време запалвам на бензин. Миналата седмица се опитах да я запала на бензин, но не се получи. На канал установих, че бензиновата помпа не се чува да работи. Днес извадих буксата от помпата и подадох контакт за да установя, дали идва ток до нея. На мулти. показва че няма ток.
Дали при даден контакт, се подава ток на помпата или трябва да се оптивам да запала и някои да премери тогова.



Тема Re: Проблем при палене на бензиннови [re: Pepi]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.02.11 13:27



Опитай се да запалиш.

И не проверявай с мултицет, а с пробна лампа.




Тема Re: Проблем при палене на бензиннови [re: Pepi]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 16:25



Опитвах, но не може да запали на бензин. На Газ пали веднага. Четох по форумите, не са сигурни дали при подаден контакт трябва да има ток на буксата на бензиновата помпа.



Тема Re: Проблем при палене на бензиннови [re: Пeпи]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.02.11 16:30



При подаване на конакт помпата евентуално завърта за 1-2 секунди и спира.

Започва да се върти постоянно едва когато започнеш да въртиш на стартер или двигателят работи.

Ако имаш реле като част от газовата уредба, което прекъсва работата на бензиновата помпа докато колата е на газ - възможно е и то да ти прави проблеми, или релето за блокировка на паленето на алармата...




Тема Re: Проблем при палене на бензиннови [re: imitev]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 16:50



Имам реле на газовата, алармата е без реле. Трябвя до го вида дали работи.



Тема Re: Проблем при палене на бензин [re: Пeпи]  
Автор filidor ()
Публикувано13.02.11 22:40



Да не си сменил ключа? Аз си направих резервен , ама се оказа , че с него пали само на газ. В оригиналния има чип и без него помпата не работи.



Тема Re: Проблем при палене на бензиннови [re: Пeпи]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано13.02.11 23:32



Сигурен ли си, че когато колата работи на газ, се прекъсва захранването на бензиновата помпа? Така би трябвало да е. Но аз съм виждал много некадърно - монтерини АГУ при които "майсторите" не прекъсват захранването на помпата. В резултат на такова изпълнение се случва човек да си кара на газ а помпата си върти и особено ако има много малко бензин в резервоара гори от прегряване. Така че, както ти казва колегата Митев, закачи една пробна лампа на кабела за помпата и при подаване на контакт или въртене на стартер трябва да свети лампата. Ако светва за известно време ти се очертават 2 варианта:

1 - дефектирала помпа

2 - задръстен горивен филтър



Успех!



Тема Re: Проблем при палене на бензиннови [re: Pepi]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано14.02.11 00:03



Хибрида ти не ще да е би-горивен иска си да е само хомо на газ и се е разбунтувал





Тема Re: Проблем при палене на бензиннови [re: Gocho]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано14.02.11 09:40



Здравейте колеги,

Не съм сменявал ключа. Трябва до го пробвам с пробна кружка.



Тема Re: Проблем при палене на бензиннови [re: Пeпи]  
Автор Явор (ентусиаст)
Публикувано14.02.11 13:43



Въртиш на стартер и гледаш лампата. Трябва да свети. Ако не свети провери бушона. За съжаление, обаче на мен бушона и помпата ми бяха изгоряли заедно.... Дано при теб не е така.... Винаги, когато чуем, че помпата върти по-бързо или вие това никак не е добре !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.