Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 24.09.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Задна чистачканови  
Автор mar4o71 (непознат )
Публикувано25.12.10 18:50



Колеги помогнете:от къде минава маркучето за задната чистачка на Опел Астра 1,4;90к.с.;1996г. Комби



Тема Re: Задна чистачка [re: mar4o71]  
Автор sasotg (фен на opel)
Публикувано25.12.10 18:56



като отвориш багажника погледни около дясната панта има едно гумено оплатнение вътре е маркучето и обикновенно там се вади щото се свива от студа иначе върви по дясната горна греда поне при мен е така УСПЕХ и дано съм помогнал





Тема Re: Задна чистачканови [re: sasotg]  
Автор mar4o71 (непознат )
Публикувано25.12.10 20:56



Благодаря колега,но при мен маркучето липсва и се оказа,че като включа задната чистачка за чистене с вода си пълня купето.Проблема ми е от къде и до къде е възможно да е скъсано или извадено маркучето.Колата ми е нова т.е. от автокъща и е на 1 месец и лесно ли се свързва с казанчето за вода.



Тема Re: Задна чистачканови [re: mar4o71]  
Автор v5rov (новак)
Публикувано26.12.10 09:54



Трудна работа. Аз моята я купих така и така я продадох след шест години. Беше прекъснат маркуча някъде в средата на купето и като пробвам да я пусна ми капеше вутре от дясната страна. На никой не му се заимаваше да я прави. Даже като ми изгоря помпичката на стъкломиещото, от моргата си купих такава с един извод само за предното стъкло. Така, че по-добре да отделиш време и енергия за нещо по-важно по колата.
Весели празнници на всички!



Тема Re: Задна чистачканови [re: v5rov]  
Автор Aлoпeция (Toтaлиc)
Публикувано27.12.10 10:46



Достъпа до това маркуче става през малки отвори, намиращи се зад дръжките над десните врати. Пак такива отвори има зад декоративната пластмаска вдясно от челното стъкло. Не е толкова сложно да се намери маркучето, но е доста пипкава работа. Друго място, където можеш да го търсиш е зад жабката - там влиза в купето.

Аз за да докопам моето, трябваше през маншона откъм купето за инсталацията на дясната врата да го напипам и извадя - беше се събрало цялото там, и после да го изтикам нагоре по пътя му.



Тема Re: Задна чистачканови [re: Aлoпeция]  
Автор mar4o71 (непознат )
Публикувано27.12.10 21:31



Благодаря момчета за полезните съвети.Открих къде е проблема и е момента го отстранявам,наистина е пипкава работа.Имам още питанки,но за момента е това.Весели празници на всички!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.