Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 04.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.12.10 18:00



С кой те бъркам бе? Както си тръгнал на 800 кубика направо бодвай педалите и върти сучи,икономисвай

А тва за картите направо ме разби от хумор.Пускали повевче дюзите -ми пускат ма то е според натиска на педала -за едно и също вървене големия мотор изисква по-малко натискане на педала и от там и по-малък разход ако купетата са еднакво тежки, примерно астра г



Тема Re: Разходнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.12.10 18:10



Що си боднал 2 пъти 3 та точка -не сте ли учили и 4?


Иначе за икономията и мизерията не си прав -мизерия е да си набия газово и колата да ми не върви и постоянно да я човъркам като филидор.Аз съм инвестирал в бутала от 16v, дросел от 1.8,вал от 1.3s ,регулатор за горивото,външна помпа,маслен радиатор и ремап на компа.Колата ми е над 100 коня щот бия 1.6 хел и дори ц20не в купе от вектра.Разхода ми е с литър,литър и половина по-малък от стандартно 1.6 моно до 120 и с 2-3-4 литра нагоре.С две думи имам една много по-добре вървяща кола с по-нисък разход.Обаче смятам да сложа ц20хе не щот ми е малка тая мощност,а щото почти съм стигнал тавана на човъркането и искам нова база



Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.12.10 18:14



Забрайх смукатели от 1.3с и изпускатели от ц16се двуцевка и генерация на 55 след двуцевката с резонатор и крайно гърне.



Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор filidor ()
Публикувано22.12.10 19:36



Аз съм бил човъркал! Пък ти като гледам хич не си я бутнал.


Мина ми времето за изпълнения като твоите.
Желая ти успех в начинанията!



Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано22.12.10 19:41



Такива работи като енергия, маса, сила, работа!!!
разглеждаш ги и коментираме!
Детска работа, да не би слуайно да признае е искла мощна кола за да му е кеф, ама иска и да се заблуждава е му хари по малко


С намаляването на обема на двигателя просто увелиаваме времето за достигане на целта примерно 60км/ч..но това става с по-малко разход на енергия, с увелиаване на мощността времезакъснението ни е много по-малко..но и разхода на енергия е по-голям.
С по маломощен двигател винаги ще имаме по-нисък разход!!!



Тема Re: Разходнови [re: filidor]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.12.10 22:49



Мойто човъркане е за кеф докат твойто е по неволя





Тема Re: Разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.12.10 22:51



Не винаги.Ако имаш тежко купе и слаб за него мотор и го гърчиш гаранция ще имаш и по-висок разход.





Тема Re: Разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано22.12.10 23:45



понеже въвеждаш теоретични понятия но май не ги ползваш много правилно, ще ти припомня от уроците по физика, че по дефиниция:

1 - извършена работа за единица време = мощност

2 - мощност умножена по време = енергия

следователно работа и енергия са едно и също нещо

От тук за примера който си дал следва че и двата автомобила извършват една и съща работа, но по-мощният я извършва за по-кратко време. А и двата изразходват за целта една и съща енергия.



Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано22.12.10 23:50



Ти май само от тел сегменти не си огъвал да и слагаш..........и някоя турбина от Боинг.


И аз по едно време се бях запалил да я правя двувалка, но от много места чух че тези глави били много хилави.



Тема Re: Разходнови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано23.12.10 09:20



Брей кви недоучили физици се навъдиха

Извършената работа е право пропорционална на КПД-то на машината при една и съща изразходена енергия (количество гориво).Следователно когато се гърчи маялкия мотор за да извърши една и съща работа с големия той харчи и повече гориво




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.