Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 29.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Само че...нови [re: ecotronic]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано21.12.10 17:45



115 коня са също пълна инжекция и са по-добри за каране градско от 150-те щот на хе-то силата му иде след 3500 оборота докато на 115-те коня макс въртящия момент е от 2300 ако се не лъжа.Но просто хе-то си е уникат и мотор с много високо за бензин КПД около 34% така,че не го сравнявай, той е отделна писта.Ако вземем екотеците боклуци нито горят по-малко нито вървят повече.И стига си говорил глупости за тия 4 клапана на цилиндър-не те са причината за мощността на хе-то,а другио работи като валове и степен на сгъстяване.Докато 115 конйовия е правен за бензин 91 октана и разхода му пада доста ако се сгъсти и се ремапне компа.Става си точно колкото умрелия екотек 130 коня мисля,че беше, но за разлика от него не гори масло като ламя.



Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано21.12.10 19:43



Абе, някак си статистиката от разходите на колите не е особено в подкрепа на такива тези за малките и големите "освободени" мотори!!!
Отново казвам, при някакви невероятни условия, еднакви купета голямият мотор може и да хари по-малко..ама това е много на общо основание!!!
Като цяло забрави за тази работа!!!..слушал съм ги разни с хонди 2.0 е им хари 9 бензин в Сф..ама се оказва е не са от Сф и минават по цариградско до студентски град само..
Е питай и Митев какво ще каже по въпроса за разхдите на двигателите..той защо ли не си е купил една 2.0 16кл?



Тема Re: Разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано21.12.10 19:51



Добре бе,огърме ми главата-зимай едно 1.2 и оди у мерудия.На корсата си гори малко-тури го на астра г и се виж у филми с разход,а ся ми се махай от главата,че ми писна от преиначавания на тези!



Тема Re: Разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано21.12.10 20:38



Sega ako moga da si vzema 2.0 16v ili 2.2 vednaga!!!!Ama kakvo da ia pravia tazi ,,ikonomichnata,,1.6 16v deto kato ia karam po magistrala s 180 mi gori nad 8 na 100,i vse iska oborot..180 km nad 5000ob...Ama na vremeto niamashe koi da mi dade akal,vseki vika danaka goliam na baba im hvarchiloto..Poveche nikoga!!Nad 1.8 tova e motora..



Тема Re: Разходнови [re: alex one]  
Автор filidor ()
Публикувано21.12.10 22:29



Айде , холан! При 180 ще ти гори 8. Ми тя при 120 гори 7 , пък при 180 ще гори поне 12. И не си мисли , че с мотор 2.0 или 2.2 ще караш със 180 на 2500об. и ще гори 5.



Тема Re: Разходнови [re: filidor]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано21.12.10 23:22



Аз не мога да разбера тук след като има хора който са пипали по т.нар карти на комповете, определящо кол подавано гориво - е не сте ли забелязвали е при еднакви инжектори при по-големия двигател винаги има по-голямо време на инжекторите..или съответно други инжектори с по-голям дебит..какво повее искате като доказателство!
Тоя двигател 2,2 при 180-200км/чще хари около 20!!!
И в крайна сметка темата е за разход, не за удоволствие от карането на голям двигател, и не за "на кой колко му върви колата"..
Астра Г има и с 1,2 двигател, интересно защо и дават с 1литър по -малък разход от на 1,4!!!
Ако питаш мен още по малко ще хари ако и сложат 0,8л!!!



Тема Re: Разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано21.12.10 23:55



Бодни и едни педали и засечи разход в бири и кебапчета





Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано22.12.10 00:07



Нещо ме бъркаш с някой...ако искаш да спорим за даденат ме все пак ще трябва да се подготвиш с елементарни познания!!!
С бири и кебапета не се занимавам....



Тема Re: Разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано22.12.10 09:42



Съжалявам за правописа, имам проблеми с клавиатурата и ми прескачаше някой букви!!!
Но като цяло се разбира какво съм написал..предполагам!



Тема Re: Разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано22.12.10 10:52



След всичко изприказвано по темата ще си позволя да обобщя:

1 - Големият мотор е способен да извърши повече работа (да придвижи по-голям товар с по-висока скорост) по-ефективно от малкия.

2 - Когато трябва да се извърши по-малка работа презапасяването с мощност води до излишен разход.

3 - Един от факторите, които влияят най-съществено върху разхода е теглото на дясната обувка на шофьора.

3 - Това че така обстойно си говорим за икономии означава, че мизеруваме.


Това е според мен.

Айде сега Гошо пак казвай, че философствам ама това си е истината.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.