Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 28.09.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дебитомер Astra G 1,8нови  
Автор angel_opel (непознат)
Публикувано02.12.10 18:07



Може би ще ми се наложи да сменям дебитомера. В нета попаднах на две марки, алтернативни на скъпите дебитомери. Става дума за Матко и Марсо. Казват, че са немски. Някой чувал ли е отзиви за тях. Още по-добре ще е да сподели мнение, ако ги е ползвал. Възможно е да не съм чул добре по телефона и да става дума за една марка - МаПко.

Редактирано от angel_opel на 02.12.10 18:10.



Тема какви са симптомите [re: angel_opel]  
Авторвeчe (Нерегистриран)
Публикувано02.12.10 23:16



На Х18ХЕ1 преди около 2 месеца ми светна лампата с 2 грешки:
P0100 Mass Air Flow Sensor Voltage High
P0110 Intake Air Temperature Voltage High
Ходих в сервиз, казаха дебитомер. Казах сменяйте с оригинален. 350 лева някъде беше само дебитомера. Смениха го, взеха парите, дадоха си ми стария и фактура за новия, паля колата - още в сервиза, лампата пак свети. А, викам ко става бе, що така? Майстора ми вика: "Абе то му трябва няколко часа да се оправи." Карам аз 20 километра, гася вечерта, паля сутринта лампата свети. Отивам в сервиза, вдигнах скандал, засрамиха се, сложиха си ми стария, взеха си новия, върнаха си ми парите, включително и за труда и си тръгнах. Отивам в следващия сервиз - диагностика, същите грешки, викат ми - дебитомер, дай да слагаме най-добре оригинален. Викам айде няма нужда и си тръгнах. И от тогава 2 месеца се ослушвам за читав сервиз и си карам така. Разходът си е същия, като че ли на студено веднага след палене тягата намаля.
Та кажи колега какви са ти симптомите на теб?



Тема Re: какви са симптомитенови [re: вeчe]  
Авторangel_opel (Нерегистриран)
Публикувано05.12.10 12:52



Симптомите са от най-кофтите. При първоначално палене като отпусна газта след тръгване, светва лампата на двигателя, падат оборотите и колата иска да загасне. Като подам газ лампата загасва. Може да го направи още веднъж и край. След втора-трета минута всичко заспива и колата работи перфектно. Кофтито е, че го прави когато си иска. Може да го направи 2-3 дни подред, а после 3 месеца да не се случи. Три пъти я закачам на компютър. Първия път показа дебитомер, следващите два - нищо. Никакви грешки. Някакви идеи?



Тема Re: Дебитомер Astra G 1,8нови [re: angel_opel]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано15.12.10 11:22



Колата газифицирана ли е? Ако няма механични проблеми с дебитомера (често такива възникват при детонации в смукателния колектор при работа на газ) най честия проблем при дебитомерите е износването на съпротивителния слой на потенциометъра им. Проблемът често понякога се решава или като се почисти потенциометъра или като се огъне плъзгача така че да върви по неизносен участък.



Тема Re: Дебитомер Astra G 1,8нови [re: ecotronic]  
Авторвeчe (Нерегистриран)
Публикувано15.12.10 16:56



На Х18ХЕ1 сименския дебитомер е абсолютно статичен. Няма потенциометър, няма механично движещи се части. Едно зад друго са опънати 2 жички, 1 терморезистор, 1 друг елемент. Излизат 4 извода. Отгоре има една малка кутийка, в която може би има някакво усилвателче. Как това нещо струва 350 лева - пладнешки обир.



Тема Re: Дебитомер Astra G 1,8нови [re: вeчe]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.12.10 23:19



Я виж дебитомерите Hitachi за японските таралясници на какви пари са и после се оплаквай...




Тема Re: Дебитомер Astra G 1,8нови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано16.12.10 00:20



Джаджите при колите освен себестойност и труд калкулират и едно мноо яко търсене щот без въпросната джаджа не върви цялата кола.И се чудиш деа мама му един проЗ потенциометър дет е стотинки изведнъж скочил до няколко десетки лева щом вече е авто-част.Ма така е същия потенциометър в самолет струва десетина пъти повече отколкото в кола наистина няма нужда от оплакване





Тема Re: Дебитомер Astra G 1,8нови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.12.10 08:33



Абе и аз така си взех потенциометър за дроселовата клапа от самара за 10 лв., че оригиналния струва 50 лв. Изкара 2 години и се скапа. Но пак е по-евтино от оригиналния...




Тема Re: какви са симптомитенови [re: вeчe]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано16.12.10 12:48



За това което пишеш:

На Х18ХЕ1 преди около 2 месеца ми светна лампата с 2 грешки:
P0100 Mass Air Flow Sensor Voltage High
P0110 Intake Air Temperature Voltage High

Високо напрежение от сензор (по-високо от нормалното) обикновено се получава когато има прекъсване на веригата на самия сензор. Примерно температурен сензор представлява елемент през който нормално протича някакъв ток и така но изводите му се получава пад на напрежение. С промяна на температурата съпротивлението на въпросния елемент се променя, от там се променя е протичащия през него ток и съответно напрежението върху него. В крайна сметка за стойността на температурата се съди по това напрежение върху въпросния елемент. Сега да допуснем че въпросния елемент прекъсне с други думи съпротивлението му стане безклрайност - тогава и въпросното напрежение на изводите му става много по-високо от работното. Накратко тези съобщения за грешка могат да се дължат на лоша електрическа връзка в куплунг, клема и пр.



Тема затова си китайцитенови [re: Gocho]  
Авторвeчe (Нерегистриран)
Публикувано16.12.10 14:07



Значи сименс слагат 100 грама пласмаса, 5 елемента, труд и го продава примерно за 250 от тях 200 горница. Бай китаец го разнищва въпросното нещо, прави го и той за 50, слага още 50 горница и го продава за 100, без намаление на качеството.
Уж така трябва да е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.