Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 30.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Маркучи  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано25.11.10 18:02



Маркучите с антифриз на газовата ми уредба капят от доста време.
Смених скобите но ефекта е слаб.
Затова реших да сменя маркучите.
Като ги сваля ще им видя диаметъра, но не знам какви маркучи да си купя в смисъл маслоустойчиви или нещо такова.
Маркучите които ми сложиха на газовата при монтожа изкараха 2.5 години.



Тема Re: Маркучинови [re: Becko]  
Автор filidor ()
Публикувано25.11.10 21:04



Маслоустойчивите са за масло. Най-добре , ако има от къде да вземеш , такива водни съединения , който са за автомобили. Обикновените са по-евтини , ама не карат дълго. Друг вариант са моргите,



Тема Re: Маркучинови [re: Becko]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано26.11.10 00:45



Начи градински няма да стане щото има топло и налягане.Да каже някой по-запознат.Аз патих с бензинови - зимах некви тънкостенни и караха месеци до година макс.Докато не си намерих качествен дебелостенен бензиноустойчив маркуч който кара години вече.Ако държи на масло и налягане гаранция ще е по-добре,но имаше едни които се втвърдяваха от температура.



Тема Re: Маркучинови [re: filidor]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано26.11.10 09:33



"Маслоустойчиви" в случая е жаргон за устойчиви на петролни продукти, каквито са и маслото и горивото. Те в общия случай би трбвало да са усойчиви и на антифриз. Друг е въпросът, какъв стандарт е "спазвал" производителя, особено ако е някой по-незнаен.

Отдавна не съм пазарувал точно такива карантии, но поне преди кризата даже и в почти всяко затънтено магазичне имаше и ефтини и по-скъпи маркучи. Разликата в цената има значение.

За последно съм пазарувал хубави горивопроводи в магазин на ... Лада

. Ама търговецът ми вика: имаме ефтини и скъпи, от кои искаш? Скъпите се оказаха по 5лв/м, ефтините - даже и не пожелах да ми казва цената. "Скъпите" между другото бяха немски и не са мръднали до ден днешен.



Тема Re: Маркучинови [re: Becko]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано26.11.10 12:44



В магазините където продават газови уредби обикновено продават и такива маркучи. Със сигурност трябва да са маслоустойчиви.



Тема Re: Маркучинови [re: Becko]  
Автор Явор (ентусиаст)
Публикувано27.11.10 00:13



Евтините карат по 4-5 години и след това се почват да се поодървят и напукват. Последно взимах едни за около 4.50 лв метъра и съм доволен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.