Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 24.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Много почна да пуши!нови  
АвторK.Koлeв (Нерегистриран)
Публикувано23.10.10 17:33



Здравейте! Преди 3 години си взех Опел Калибра 96 г. с всички екстри за модела. От както я имам не ми е създавала никакви проблеми и съм си я карал с кев като почти не съм я вкарвал в над 3000 оборота. В смисъл гонки дърпаници пилене на гуми и всякакви простотии от подобен тип тази кола не е виждала. В Италия не е ясно какво и се е случвало аз съм и втори собственник. На 228000 км. е в момента. Двигатела е X20XEV и от няколко месеца насам почна много да пуши от аспуха и да мирише на масло.Погледнах си свещите керемидено червени и чисти. Сложих манометър и на всеки цилиндър премерих 13,8-14 атмосфери.(колко е верен не е ясно). От какво може да пуши толкова? Двигатела не е виждал тормоз както казах и много ме е яд като питам някой "майстор" и следва задължително един и същи отговор "Охо Калибра.... Това е карано на умиране. За нов двигател е.Не си струва да го правиш" Само един до сега разсъждаваше нормално и каза или имаш счупен сегмент или са ти изгорели гумичките наклапаните и маслото се пали в изпускателните колектири.(за това свещите са чисти). Дайте и вие някакво мнение.Че ще се разглобява е ясноно да знам за какво да се подготвя.
Благодаря предварително



Тема Re: Много почна да пуши!нови [re: K.Koлeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.10.10 17:50



А колко масло ти отива на 10000 км?




Тема Re: Много почна да пуши!нови [re: imitev]  
АвторK.Koлeв (Нерегистриран)
Публикувано23.10.10 18:15



Ами като сложим и теча от гарнитурата на картера околко малко над литър. Смених я миналата година тези гарнитура и пак капе. А пушенето започна изведнъж. До преди 3-4 масеца (абе пролетта) аспуха си беше чист а сега почерня много. И пропуснах да спомена че се кара само на бензин. Не съм привърженик на газовите историй.



Тема Re: Много почна да пуши!нови [re: K.Koлeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.10.10 18:21



Да е стояла колата 1-2 месеца без да се кара?




Тема Re: Много почна да пуши!нови [re: imitev]  
АвторK.Koлeв (Нерегистриран)
Публикувано23.10.10 18:55



Не! кара се ако не ежедневно то през ден. Най най много до 1 седмица да и се случи да не се движи ама това в много редки случаи.Само в зимно време когато има много сняг а тя си е нисичка тогава почива за по дълго но пак 1 месец на място не може да събере



Тема Re: Много почна да пуши!нови [re: K.Koлeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.10.10 19:29



Питам те защото като стои могат да и залепнат маслените сегменти.

Така както си ти в момента никой не може да ти направи 100% диагноза без да отвори двигателя.




Тема Re: Много почна да пуши!нови [re: K.Koлeв]  
Автор filidor ()
Публикувано23.10.10 20:47



Според мен , твърде вероятно "мислещия" майстор да е прав. Отвори двигателя и ще се разбере какво му има.
А някакви промени в поведението на двигателя , чукане или друго да си забелязал?



Тема Re: Много почна да пуши!нови [re: K.Koлeв]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано23.10.10 21:49



Ако са гумички като изфорсираш и задържиш ще спре да пуши.Ако са сегменти ще пуши без да спира. Пробай следното нещо - източи маслото ,отвий свещите и със спринцовка през дупките вкарай светилен газ докато прелее през дупката.После так като се оттече на няколко допълни няколко пъти през час два.На другия ден източи газта,сипи си маслото и пали,покарай няколко километра докато загрее добре и смени маслото -добре е процедурата да се прави преди смяна на масло.Ако има спечени сегменти е голяма вероятността да се оправят.Гарнитурите за да ти не текаат почваш да ствгаш от средата на кръст към края и за застраховка тънко с червен силикон.



Тема Re: Много почна да пуши!нови [re: K.Koлeв]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано26.10.10 16:24



Съдейки по компресията изглежда нямаш сериозно износване на бутала и сегменти. За да определиш дали са причината гумичките или сегменти пробвай следното: на студен двигател мериш компресията на даден цилиндър и непосредствено след това сипваш по около 10 гр масло във въпросния цилиндър и пак мериш компресията. Ако установиш съществено нарастване на компресията при второто мерене, вероятно става въпрос за сегмент. Ако няма съществена разлика, ориентирай се към смяна на гумичките.



Тема Re: Много почна да пуши! [re: K.Koлeв]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано27.10.10 10:50



При 228 хил. км и втори собственик една смяна на гумикчи е кажи-речи смяна на консуматив (не че не могат да изкарат и повече, ама и тия 228 хил км дали са наистина толкова?). А ако минеш само с това - даже ще имаш и да почерпиш.

Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.