Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 20.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Температурен датчик за компа  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано21.10.10 23:33



на Астра Ф 1.6 моно.Кви трее са му данните като съпротивление в зависимостъ от температурата,понеже май прай мизерии, а оня спец у магазина не може си го открие по каталозите и ми дава некъв син.Иначе е с два извода и същата резба но мисля да го замеря с мултицета преди да го зимам,че то малко путкина работа с източването на антифриза без пробка дехба и опелски измекяри и на охладителната и на скоростите не са напрайли пробки тия мърлячи!



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.10.10 23:50



Сега не ми е под ръка характеристиката на сензора, но той е само 1 вид. Вземай и слагай.

На по-старите опели на скоростната кутия не се сменя маслото никога - заредено е за целият пробег на колата.




Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.10.10 04:47



Аз пробка на скоростите съм си сложил и маслото съм си сменил.Кво е тва вечно масло бе Митев,то нема ли си молекули дет да се поокъсват и да се амортизира? Както и да е отдавна съм се зарекъл да си направя и пробка на охладителната -дигурно и там е предвидено за целия пробег на тия прословути стари опели.А иначе датчика го зимам само след кат го мерна с мултицет още в магазина и то не щот тия 22 лева са кой знае кво,а щот ако не стане и зарад него трее отточвам антифриз ще му го вкарам на оня тъпак в ченето неандерталско.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.10.10 09:18



Ако не ме домързи мога да ти потърся сервизното ръководство, където пише че не се сменя.




Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано22.10.10 09:26



Гочо, тоя датчик ли е на толкова изчекнато място (не познавам този мотор), или силата ти е повече в устата, отколкото в пръстите?

Щото имам някакви спомени от немалко температурни датчици, дето като ги разхлабиш, а после бързо развиеш стария и още по-бързо навиеш новия - тогава не изтича толкова много охладителна течност. Е, без хич няма да се мине, но определено количеството може да се сведе до накакъв санитраен минимум..



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: VladoR]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано22.10.10 13:20



датчика е на лошо място зад колектора, с два извода е......
този мотор е с два датчика един за таблото и един за компа!



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.10.10 13:45



Е чак на лошо място...

Сменя се за 5 минути.

Развиваш капачката да изпусне налягането. Завиваш я за да не взема въздух и го развиваш. Я изтекат 50 мл антифриз, я не...






Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.10.10 19:35



Утре отивам с мултицета в магазина -значи около 3 килоома на 20 градуса.Между другото днеска си направих пробка за антифриза-парченце тръба 5 санта го пробих и му заварих гайка която се затапва с болтче и медно пръстенче.Сложих я на долния маркуч на водната помпа и утре като пич източвам един-два литра в тубичка,пада нивото под датчика,развивам,слагам новия и си го изсипвам пак в казанчето.Щото тъпата шваба както съветва да се развива долния дебел маркуч на радиатора ако нямах леген днеска щеше да иде половината антифриз на земята.Датчика знам къде е не е проблем да го сменя перилните препарати по-горе да се успокоят.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано22.10.10 19:41



Нещо ме бъркаш с на майка ти PERSIL- a зад шкафчето май


Имам един такъв от астра Г, ако искаш ти го давам!
същия ми се струва

датчик имам предвид

Редактирано от PRlNCEZANDOR на 22.10.10 20:45.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.10.10 19:49



А де го чукаш де се пеняви. Слагам нов аз за тва си я тача тая астра щот са ми по джоба резервните части и консумативите.Даже ще и направя и едно подаръче с ново моторче за празен ход 80 кинта и две чистак нови зимни гуми.Отваря се и слънчево уикенда та съм заредил плеъра и с музичка и ще си почопля с кеф.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.