Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 12.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Температурен датчик за компа  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано21.10.10 23:33



на Астра Ф 1.6 моно.Кви трее са му данните като съпротивление в зависимостъ от температурата,понеже май прай мизерии, а оня спец у магазина не може си го открие по каталозите и ми дава некъв син.Иначе е с два извода и същата резба но мисля да го замеря с мултицета преди да го зимам,че то малко путкина работа с източването на антифриза без пробка дехба и опелски измекяри и на охладителната и на скоростите не са напрайли пробки тия мърлячи!



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.10.10 23:50



Сега не ми е под ръка характеристиката на сензора, но той е само 1 вид. Вземай и слагай.

На по-старите опели на скоростната кутия не се сменя маслото никога - заредено е за целият пробег на колата.




Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.10.10 04:47



Аз пробка на скоростите съм си сложил и маслото съм си сменил.Кво е тва вечно масло бе Митев,то нема ли си молекули дет да се поокъсват и да се амортизира? Както и да е отдавна съм се зарекъл да си направя и пробка на охладителната -дигурно и там е предвидено за целия пробег на тия прословути стари опели.А иначе датчика го зимам само след кат го мерна с мултицет още в магазина и то не щот тия 22 лева са кой знае кво,а щот ако не стане и зарад него трее отточвам антифриз ще му го вкарам на оня тъпак в ченето неандерталско.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.10.10 09:18



Ако не ме домързи мога да ти потърся сервизното ръководство, където пише че не се сменя.




Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано22.10.10 09:26



Гочо, тоя датчик ли е на толкова изчекнато място (не познавам този мотор), или силата ти е повече в устата, отколкото в пръстите?

Щото имам някакви спомени от немалко температурни датчици, дето като ги разхлабиш, а после бързо развиеш стария и още по-бързо навиеш новия - тогава не изтича толкова много охладителна течност. Е, без хич няма да се мине, но определено количеството може да се сведе до накакъв санитраен минимум..



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: VladoR]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано22.10.10 13:20



датчика е на лошо място зад колектора, с два извода е......
този мотор е с два датчика един за таблото и един за компа!



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.10.10 13:45



Е чак на лошо място...

Сменя се за 5 минути.

Развиваш капачката да изпусне налягането. Завиваш я за да не взема въздух и го развиваш. Я изтекат 50 мл антифриз, я не...






Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.10.10 19:35



Утре отивам с мултицета в магазина -значи около 3 килоома на 20 градуса.Между другото днеска си направих пробка за антифриза-парченце тръба 5 санта го пробих и му заварих гайка която се затапва с болтче и медно пръстенче.Сложих я на долния маркуч на водната помпа и утре като пич източвам един-два литра в тубичка,пада нивото под датчика,развивам,слагам новия и си го изсипвам пак в казанчето.Щото тъпата шваба както съветва да се развива долния дебел маркуч на радиатора ако нямах леген днеска щеше да иде половината антифриз на земята.Датчика знам къде е не е проблем да го сменя перилните препарати по-горе да се успокоят.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано22.10.10 19:41



Нещо ме бъркаш с на майка ти PERSIL- a зад шкафчето май


Имам един такъв от астра Г, ако искаш ти го давам!
същия ми се струва

датчик имам предвид

Редактирано от PRlNCEZANDOR на 22.10.10 20:45.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано22.10.10 19:49



А де го чукаш де се пеняви. Слагам нов аз за тва си я тача тая астра щот са ми по джоба резервните части и консумативите.Даже ще и направя и едно подаръче с ново моторче за празен ход 80 кинта и две чистак нови зимни гуми.Отваря се и слънчево уикенда та съм заредил плеъра и с музичка и ще си почопля с кеф.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано22.10.10 19:51



аз ти казвам ако се колебаеш е е от него!
ако искаш и ще го снимам....
работи си, сменян е ей така..хрумна ми....и го смених без нужда



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.10.10 20:34



Еднакви са всичките.




Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано23.10.10 21:59



Смених датчика и моторчето за празния-мърка котйото като нова. Тръгвам да покарам малко по околовръстното да загрее да видя как е тогава и опааа с мръсна газ и черен пушек ме изпореварва ауди 80 1.9 тди. Ай газ до ламариняка и го отвях ма тоя курник 150 дигна преди да окапе.Та си засякох и макса -малко над 200 по километраж.Всичко е ок,вече не ми държи понякога високи обороти и изчезнаха грешките за темп. датчик и МПХ.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.10.10 22:10








Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор filidor ()
Публикувано23.10.10 22:13



Верно дигна 200?


И по кое околовръсно ?



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: filidor]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.10.10 23:53








Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: imitev]  
Автор filidor ()
Публикувано23.10.10 23:58







Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: filidor]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано24.10.10 00:48



Да,без проблем с вала от 1.3S, бутала от 16 вентилка , степен на сгъстяване около 10.5 и чип. Без да се изхвърлям колата е над 100 коня вече и сериозно се замислям да я турбинирам до 0.4-0.5 бара и да стане едно много приятно зверче около 120-30 коня


Е тука го отнесох:




Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано24.10.10 01:13



Виж щерката как вдига 200:


Малко е притеснена, но това е защото баща и с комбитата не вдига повече от 50-60 и едва изпреварва камиони и автобуси...

Въпросче - колко конски силици са необходими на една кола, за да вдигне 200 км/ч реални, като преодолее силите на триене с въздуха и търкаляне на колелата...

Същата Astra с C20NE колко ще вдигне - 250? А с С20ХЕ - 300? А с С20LET - 400? Сток...




Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано24.10.10 02:21



Мисли си квото искаш,не ти плащам да ми вярваш сток си дигаше 180 с мъка, селд частичния мод и чипа си ги поддържаше стабилно,,,а сега просто споделям след валчето кво става.Не знам колко лъже киломевтража но мина делението на 200,а оборотомера беше малко над 5к на 5-та.Пътя е на око равен, вятър почти нямаше така,че тия данни мога да ти дам за да извлечеш логически как е възможно.



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: Gocho]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано25.10.10 18:30



С какви джанти и гуми си, предполагам че си на 15ски...
на старите ми астри Ф с гуми 175/65/14 даваше доста голямо отклонение в оборотомера...най-високата скорост на която съм го мерил с GPS е някъде 130 - по километраж....GPS-а показваше някъде 115-116!



Тема Re: Температурен датчик за компанови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано25.10.10 22:15



Аз тоя боклук на таблото съм го махнал и съм вкарал цифров оборотомер със сигнал от високоволтовия кабел от бобината към делкото и там грешка не може да има.Гумите са ми 15" 185/55/15 .



Тема то хубу аманови [re: Gocho]  
Авторoдo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.10 22:46



Мериш оборотите. Добре. Но нали пишете за скорост.
Как определяш коя предавка си в момента и как си калибрирал обиколката на гумата?



Тема Re: то хубу аманови [re: oдo]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано26.10.10 00:54



Предавката я измервам ръчно след като я включа на около 2200-2500 при спокойно каране и малко и около 5300-5500 когато се забавлявам така,че тука грешка няма

. Гумите гти написах по-горе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.