Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 30.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Зафира - с какъв мотор?нови  
Автор v5rov (непознат )
Публикувано19.09.10 14:49



Колеги, моля дайте съвет!
Продадох старата астра и сега ми предстои покупка на "нова" кола. Ориентирал съм се към Зафира от последните години на първия модел - 2003 - 2004. Търсех с бензинов мотор 1800 сс ( с идеята да я газифицирам), но няма почти никакъв избор на бензинови. В същото време се предлагат много дизели от тези години. Годишно изминавам 12 - 13 хиляди км на смесен цикъл. Дали да не си взема дизел? Никога не съм карал нафтова кола и не смея. Едни ми казват вземи си дизел и ще рахатясаш, други ми казват в никакъв случай нафта. Изчетох една подобна тема в опелкуб, но не мога да реша. Ако някой кара от споменатите модели нека да сподели мнение.



Тема Re: Зафира - с какъв мотор?нови [re: v5rov]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано19.09.10 17:57



Много добре си се спрял, не се занимавай с дизели, освен ако не ти се зануимава да се учиш как се сменят полеви транзистори на VP44

..
бензинче, ГИ и ще си щастлив и доволен



Тема Re: Зафира - с какъв мотор? [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор v5rov (непознат )
Публикувано19.09.10 20:28



Проблема е, че обиколих В. Търново и Плевен и по-нова от 2001 г. нямаше

. Подобно е положението и в мобиле.бг. За това почнах да се заглеждам по нафтовите.



Тема Re: Зафира - с какъв мотор? [re: v5rov]  
Автор mistri (непознат )
Публикувано19.09.10 21:57



Зимай печка и не се пуаши - тия акъли тука ти ги дават лаици.Аз вече писах колко съм доволен от фиат брава 1.9 тд 100. Те щот са лоши държат цена на бензинова и половина.



Тема Re: Зафира - с какъв мотор? [re: mistri]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.09.10 07:39



И какво общо има фиатския 1.9тд с опелския 2.0 тд?




Тема Re: Зафира - с какъв мотор? [re: v5rov]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано20.09.10 20:57



като гледам колегите с дизелови зафири за какъв разход ми говорят ..особено градско..мога да кажа само............съм ги в дизеловите зафири..честно.
А за фиатите..преди години такива ядове съм брал с едни дизелови типота.не е истина 11градско нафта.въобще.......не е за говорене...
Не го знам това jtd нво ли е старо ли е, но ако е ново ремонта ще му е космически, ако е старо ще харчи в Сф към 8.за фиата говоря!!!
Къде му я кяра на този дизел за 2.30лв?



Тема Re: Зафира - с какъв мотор? [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано20.09.10 21:25



2.0 DTL... salbo miasto kompa na pompata no ako e opraven,motora e beton!!!6 na 100 nafta i mnogo varvi!!!!bomba v kolata mersi,u doma sam na gaz,za kolata da pazi Gospod!!!!



Тема Re: Зафира - с какъв мотор? [re: v5rov]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано20.09.10 21:28



Prednata mi Astra beshe s tozi motor 2.0 DTL,mnogo dovolen,slagat go i na zafirite...Slabo misto kompa na pompata,no moita beshe otremontirana...



Тема Re: Зафира - с какъв мотор? [re: alex one]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.09.10 22:15



DTH да кажеш че много върви - добре, но ДТЛ да върви чак толкова много...




Тема Re: Зафира - с какъв мотор? [re: imitev]  
Автор v5rov (непознат )
Публикувано22.09.10 16:42



Абе ясна е работата, ще се търси бензинова 1,8. За проклетия няма никакъв избор. Просто 2003-2004 ако има бензинови са с двигател 1,6. Но ще чакаме, все от някой храст ще изскочи заекът.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.