Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 01.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема тапа на блокнови  
Авторkaddi (Нерегистриран)
Публикувано19.07.10 00:05



Здарвейте, въпросът ми следният. протече антифриз от тапата на блока на моя кадет а ми се налага дапътувам тези дни и нямам време да ходя по сервизи. може ли да се залепи с нещо. предварително благодаря.



Тема Re: тапа на блокнови [re: kaddi]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.07.10 08:59



Махаш я и слагаш нова.




Тема Re: тапа на блокнови [re: imitev]  
Автор ecotronic (новак)
Публикувано19.08.10 17:51



Най добре е да се смени тапата. Но ако е на недостъпно място за да се извърши манипулацията, добър изпитан вариант е употребата на ALUMINASEL, или подобно нещо за запушване на течове по охладителната система. С такова нещо съм запушвал дори пробив в гарнитурата.



Тема Re: тапа на блокнови [re: kaddi]  
Автор filidor ()
Публикувано19.08.10 21:06



Знам ,че Вюрт продават разни химии за запушване на течове по охл. с-ма. Сипва се в системата и където има контакт с въздуха се втвърдява.
По-добрия вариант е да смениш тапата. Продават се готови.



Тема Re: тапа на блокнови [re: ecotronic]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.08.10 21:18



Всички добавки в охладителната система се отлагат и на неподходящи места (радиаторче на парното, главен радиатор, малки отвори).

Гарнитура на главата се запушва само с нова гарнитура.




Тема Re: тапа на блокнови [re: imitev]  
Автор ecotronic (новак)
Публикувано20.08.10 15:29



Още по-добре се запушва пробив във гарнитурата като смениш автомобила.

Това в сферата на шегата...........

А сега сериозно...........Смятам, че като споделям своя скромен опит може и да помогна на хора в неволя (примерно хора насред път на които им се сдуха гарнитурата). Това с въпросния препарат при мен реши напълно проблема при такъв един пробив на гарнитурата и ми позволи да се прибера на 300 км на самоход. Нещо повече - впоследствие минах още около 20000 км преди да направя ремонта както трябва. При това не съм установил никакви поражения от препарата върху охладителната система.

Смятам, че целта на този форум е да си споделяме различни решения на проблеми а не да се правим на велики.



Тема Re: тапа на блокнови [re: ecotronic]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.08.10 15:41



Ако гарнитурата е течала навън по блока - може и да се запуши. Но ако имаш пробив в цилиндъра - няма начин да се запуши. Добре е да се уточняват нещата...




Тема Re: тапа на блокнови [re: imitev]  
Автор ecotronic (новак)
Публикувано23.08.10 15:39



Пробивът беше между 4-ти цилиндър и най близкия отвор за охлаждането.
Когато впоследствие сменях гарнитурата видях че материалът се беше сплавил все едно че не е имало пробив.
Странно ми стана и това че там би трябвало налягането да действа в посока от работния обем към водната риза, но въпреки това пробивът се беше запушил добре.



Тема Re: тапа на блок [re: ecotronic]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.08.10 21:09



Нейсе...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.