Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 30.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Разходнови  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано20.07.10 13:08



Реших да пробвам икономично каране в градски условия.
Само ,че не зная колко трябва да са напомпени гумите ми.
Колата е астра комби 1.4 82 коня с обикновенна АГУ Тартарини-1995 година производство.Има и климатик .
Като я карам в Русе ми гори 14 л. газ.Това ме принуди да си правя експерименти.Филтри са нови.
Бензин заредих последно през януари .Ако някой е постигнал някакви резултати моля да сподели.



Тема Re: Разходнови [re: Becko]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.07.10 14:35



Ако я караш студена на къси разстояния е нормално да гори много.

И двете ми коли в Русе горят 12-13 газ. (1.4 моно и 1.6 моно).




Тема Re: Разходнови [re: imitev]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано20.07.10 14:59



Така е но мисля да се повозя в града като народна песен .Без да преча на хората разбира се.



Тема Re: Разходнови [re: Becko]  
Автор alex one (opel fan)
Публикувано07.08.10 00:03



karash na benzin i si reshavash problema..imah sashtata predi vreme i ia prodadoh v Ruse,goreshe 6 izvan 8-9 v grada na klima...tozi motor e mnogo zdrav!!!!!no gazta skapva vsichko kolkoto i da e zdravo



Тема Re: Разходнови [re: alex one]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.08.10 09:32



Кадета ми е над 200000 км при мен на газ. Още не гори масло. Голямо скапване пада от карането на газ... Астрата е вече на 60000 след осн. ремонт (купих я с проблем в мотора, без да е карана на газ) и върви добре да чукна на дърво.

Изказваш се малко неподготвен в случая...




Тема Re: Разходнови [re: Becko]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано07.08.10 12:31



Бахти газката 14 литра газ





Тема Re: Разходнови [re: Becko]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано08.08.10 16:43



Разхода ми стана 12 газ без климатик с плавно каране по същия маршрут.



Тема Re: Разходнови [re: Becko]  
Авторyy (Нерегистриран)
Публикувано09.08.10 19:12



"Само ,че не зная колко трябва да са напомпени гумите ми."
Колкото по-напомпени, колкото по-твърди ( летни ), колкото по-тънки, толкова по-икономично. Това е принципът. Разбира се не очаквай от това разходът да падне от 14 на 7.



Тема Re: Разходнови [re: Becko]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано12.08.10 09:07



Понеже не харесвам газаджийските изпълнения (не и на коли фабрично правени за бензин) само да вметна,че разхода на изправен ц16нз при 120 км в час е около 6 на 100 вчера го засякох понеже с 35 лв минах 300 километра като кефа от изпреварването на обгазените душегубки е несравним. Те са така преебани от газта,че дори на бензин не вървят като хората и редовно си изпреварвам и доста по-мощни коли като 1.8 и 2.0 които след 130 увяхват най-вероятно щото са на газ





Тема Re: Разходнови [re: yy]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано12.08.10 09:33



Ма така е с гуми на 3 бара ще спести 20 стинки на 100 километра и после ще се изръси 200 лева за окачване

А пък "по-тесните" инапомпени могат да го вкарат и във вечен преразход щото това е идеалната комбинация една кола да не може да спира като хората.гуми предни на 1.8-2 бара и задни на 2 за мене са най-доброто компромисно решение предвид реалната ситуация по наще пътища.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.