Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 30.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Капе антифризнови  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано05.07.10 14:19



Започна много да ми капе антифриз от големия маркуч към радиатора отгоре и от маркучите за изпарителя на газовата уредба.Колата у Астра1.4СЕ.Скобите са затегнати докрай.Как да постъпя.Смяна на скоби ,маркучи или нещо друго.



Тема Re: Капе антифриз [re: Becko]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано31.07.10 13:01



Предполагам много високо налягане в охладителната система, смени капачката на разширителния съд, на нея има клапанчета за регулиране на налягането.



Тема Re: Капе антифризнови [re: Astra1.8iGT]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано31.07.10 14:34



Обикновено това е резултат от пробила гарнитура на главата, а капачката си е здрава.

Колегата не пише колко е стара колата. Може маркучите да са се втвърдили порядъчно и да не могат да уплътнят.

Първо да си провери дали се поддържа високо налягане в системата.




Тема Re: Капе антифризнови [re: Astra1.8iGT]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано01.08.10 17:41



На капачката няма клапан системата е херметична.



Тема Re: Капе антифризнови [re: Becko]  
Автор zfen (трудовак)
Публикувано01.08.10 20:04



Да системата е херметична, но на капачката има клапан, който изпуща при повишено налягане.

По-хубавото разваля хубавото


Тема Re: Капе антифризнови [re: Becko]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано02.08.10 10:54



Аз залагам на тръгнала гарнитура на главата понеже имаш проблем не с един ми с повече маркучи.А за капачката -при мене поне клапана е вакумен демек като истине,въздуха и антифриза се свият пуска въздух да изравни налягането, а не когато превиши щото системата бачка под налягане и за да спестят пари не слагат такива клапани за налягане в системата щото това е златна мина за прегряване на мотора и пари за майстори и части





Тема Re: Капе антифризнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.08.10 21:30



Ако предположим че си прав, в капачката ще има 2 клапана - един възвратен и един за изпускане на налягането.

Сещаш ли се че ако теорията ти е вярна ще правят мотори още гаранционно, от което няма особена далавера...




Тема Re: Капе антифризнови [re: Gocho]  
Автор filidor ()
Публикувано02.08.10 23:14



Колега , не задължително по всеки въпрос да имаш мнение .( Демек - кат не разбираш си трай)
Всеки двигател има разширителен съд за охл. течност. Та този съд си има капачка , а пък тази капачка задължително има парен и въздушен( тъй наречения - вакумен) клапани.
Сигурен съм , че и на твоята кола ги има и двата. Ако пък няма , то това ще е най-странната кола на света.





Тема Re: Капе антифризнови [re: filidor]  
Автор zfen (трудовак)
Публикувано03.08.10 22:13



Аз защо си мисля че този гочо се сеща и се подиграва с отговорите ни, или е толкова заблудено-самоуверен.

По-хубавото разваля хубавото


Тема Re: Капе антифризнови [re: filidor]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано04.08.10 11:03



Колега не,че нещо ама от тебе знам повече с пъти. Къде са тия паровъздушни клапани па и 2 на всичкото отгоре? Те на ниския клас манометри за маслото и температурата не слагат вие си въобразявате,че имало некви работещи клапани. Няма такова нещо особенно след по-длъжка експлоатация.Я да ми обясниш ако ти е преебана главата и антифриза заври кво щи помогне разширителния съд като той е толко як,че щи се пръсне радиатора или някой маркуч 200 пъти преди него ако двигателя не е задрал до тогава?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.