Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.08.10 15:16



Не виждам защо трябва да обобщаваш нещата по този начин и то неправилно...

Кадета ми е минал над 220000 км само при мен без основен ремонт на газ и още не гори масло.

Астрата ми си беше за ремонт още като я взех. Просто не бях сигурен дали е клапан или буталната група. В момента е над 65000 от ремонта.

Газта е доказано по-екологично гориво от бензина и нафтата. Освен това е отпадъчен продукт при крекинга на петрола.

При нискооборотни мотори не е проблем да караш и без ТАР.




Тема Re: Разходнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано20.08.10 15:23



Кадета ти е 60 коньово маломощно комби което си карал като бабичка и не се е "проявил" ефекта на прегряването с пълна сила. колко пъти си сменял гарнитура на главата?Аз-0 а ударих 300 к





Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.08.10 15:24



Нали бяха 130 000?


Редактирано от imitev на 20.08.10 15:25.



Тема Re: Разходнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано20.08.10 15:26



И престани с екологичните аргументи. Газовата с ПЛОЧКА е доказано по вредна защото е един ОБИКНОВЕН КАРБУРАТОР и смесите не ИЗГАРЯТ НАПЪЛНО и ламбда сондата ти НЕ РЕГУЛИРА НИЩО.





Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.08.10 15:40



Къде е доказано вредна? Кой го доказа - ти ли?




Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.08.10 16:18



аве, братчед, що се напиняш като Тодор Батков след мач с АИК?

първо, никакви твои аргументи не могат да променят обективните факти, които вече са се проявили през изминалите пет години откак карам на газ. А аз нищо друго не споделям.

второ, един мотор на над 15 годишен таралясник може от поне сто неща да се скапе, включително от рацерски стил на каране, какъвто разбирам, че е твоят.

трето, не разбирам какво се опитваш да ме убедиш, след като аз сам си признах без бой, че не виждам смисъл да се кара на газ за 5 лева на сто икономия.

четвърто, не знам каква ти е колата, ама 6/100 при положение, че е абитурент и я настъпваш яко? дори и пет годишният ми син няма да се върже на тия приказки за лека нощ.

и накрая - грънците ги смених 5 хил. километра преди да сложа газовата. Досега не се е наложило да ги сменям. Ти ще кажеш това по-често ли е или по-рядко отколкото ти се струва нормално.



Тема Re: Разходнови [re: f(x)dx]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано20.08.10 16:32



Не знам защо говориш глупости като Тодор Батков но явно толкова си можеш.
Един мотор когато е обслужен и си пасва на купето (не му е тежко като талигата на митев) се скапва само поради 2 неща -високи обороти и прегряване. Моите скорости са дълги и дори при "рацерския" според тебе стил съм на 3000 оборота при 120. Знам си възможностите на мотора и си позволявам да го настъпвам повече само за кратко и още не съм му чул прекъсвача.
Докато ти си почти скапал твоя и то от карането за 2-3 лева по малко на газ -обясних вече на 4-5 места защо твоя се износва с пъти по-бързо ама да ти припомня -нямаш регулиране нито на смесите нито на ъгъла на запалване ако си с обикновена газова.
Така,че не ми се пъни да ми обясняваш нещата ако обичаш





Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.08.10 16:43



Кое ти е по-екологично бе?Газова с плочка доказано замърсява повече от бензин без катализатор.Причината е непълното изгаряне на газта

може ли да посочиш някакъв източник за това твърдение. Наистина ми стана любопитно



Тема Re: Разходнови [re: Gocho]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.08.10 16:48



Признавам си - не разбирам нищо. само карам и споделям опита си. Не убеждавам никого в нищо.

Но продължавам да се чудя какво се опитваш ти да ми обясниш?

м/у другото аз още като взех колата бях планирал, че ще я карам 5 години.
Тя си ги издържа геройски.
От там нататък пука ми, че ми дреме след колко километра ще се скапе.

П.П. Не разбрах 5 години много ли е или малко за грънците?

Редактирано от f(x)dx на 20.08.10 16:49.



Тема Re: Разходнови [re: f(x)dx]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано20.08.10 16:54



Източника ти се намира под капака. Нямаш ламбда-контрол т.е. смесите ти при каране на газ не се регулират, ъглите ти са сметнати за бензин, нямаш пълно изгаряне на горивото - бъкан си освен с неизгорял пропан-бутан през аспуха (много е екологичен няма що) и с разните окиси при недоброто изгаряне на пропан -бутана. И е крайно време газифицираните с обикновенна газова да си избият от главата екологичното успокоение. Него го има само при добре програмиран газов инжекцион.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.