Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 27.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Каране на къси разтояния  
АвторMинka cвиpчoka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.10 12:56



Здравейте,
Предварително се извинявам за глупавия въпрос, но ме мъчи от известно време:
Вярно ли е, че карането на къси разтояния скапва колата и кое по-точно?
Аз шофирам до работата ми всеки ден и километрите са около 5. Трябва ли да търся по-заобиколни маршрути?
Благодаря.



Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: Mинka cвиpчoka]  
Автор zfen (трудовак)
Публикувано10.07.10 21:09



Варно е. Когато колата е студена износването е многократно по-голямо, отколкото при нормално загрят двигател Минке.За това на Шишо колата би трябвало да изкара повече километри понеже е все загрята но за сметка на това бакшишовците правят евтина поддръжка и пак ги скапват бърже. Все-пак износването не е толкова голямо, че да го усетиш, ако даваш повече пари за гориво за обиколки то така или иначе си направила вече студеното каране , а на всичкото отгоре да въртиш и километри.Карай колкото си искаш.



По-хубавото разваля хубавото

Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: zfen]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.07.10 21:11



Като я караш малко надали ще ти пука че износваш мотора... По 10000 на година за 10 години са 100000 - нямаш грижи...




Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано12.07.10 02:43



Вижте кво аз у спорове не искам да влизам понеже съм прав но твърдя,че един мотор на 40 градуса ще изкара един път и половина повече от такъв на 90. Правят ги на 90 не щото това е най-добро за мотора,а понеже:
1. Зимата трябва да има и парно
2. Една охладителна система на 40 е много по-скъпа и голяма от една на 90.
Тва е като тока. Ако в къши всичко беше на 12 или 36 волта никой нямаше да умира ако бръкне в контакта. Но жиците на енергото за такова напрежение биха излизали прекалено скъпи понеже щяха да са 8-20 пъти по-дебели.



Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.07.10 08:45



Един мотор разчетен да работи на 40 градуса може да изкара по-дълго от такъв разчетен да работи на 90.

Само че моторът на колата е разчетен да работи на 90 градуса. Хлабините на всички движещи се части вътре са разчетени за работа на 90-100 градуса (топлинно разширение и др. теоретични глупости) и при работа при 40 градуса са прекалено големи.

Сега да спорим ли или си си прав по принцип?

ПП: 220 волта също трудно убива - трябва да се постараеш - сешоар във вана примерно... От бъркането в контакта не се умира така лесно...




Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: imitev]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.07.10 09:03



А за да не е самотна тезата за хлабините, може да добавим до нея и тази за смазването





Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: Mинka cвиpчoka]  
Автор13 (Нерегистриран)
Публикувано12.07.10 11:10



не я мисли чак толкоз,каркай си и да не ти пука колко се износвало еди що си-ми то хората като остаряваме от живеене ,трябва ли да спрем да си гледаме кефа ,щото от това по бързо се похабяваме?





Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано12.07.10 16:20



Ако мотора не е турбо или специално предназначение масления клин обира всички тия хлабини и това го казвам от опит 3 год каране с отворен термостат при което мотора нито се е износил нито е горил масло нито е чукал нито е трескал.Напротив добре му беше особенно в жегите на 60 градуса макс

Относно смазването -ако маслото не е някво рейсингово разчетено да смазва при ултра-натоварване и ръчка при всички случаи смазва по-добре на 40 вместо на 90 градуса и кара по-дълго -пак справка мене един път го смених на 15 000



Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: Gocho]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.07.10 16:44



Е на това място май всякакви аргументи стават излишни





Тема Re: Каране на къси разтояниянови [re: Gocho]  
Авторбoчo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.10 18:39



Дори и с напълно отворен термостат, температурата на двигателя е доста над 40 градуса, особено лятото. А 15000 километра за маслото не е някакъв извънредно голям пробег. Ако имаш кола със система за мерене на качеството на маслото, имам взимане даване с такава на Мерцедес Вито, това си е стандартният пробег.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.