Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 11.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема помощ за щета от ГО и гаранционнен фонднови  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано22.06.10 19:59



Здравейте ,
преди 20 дена бях участник в птп с 3 коли и с един виновник .
Идва кат пише протокол , и в протокола пише виновния не е представил полица за гражданска отговорност .
След което питах там на място инспекторите и те ми казаха , че са му казали в 3 дневен срок да си представи влидана полица .
След което един познат ми каза да проверя в сайта на гаранционния фонд дали има валидна застраховка и да ходя при неговите застрахователи да заведът щетата . Съответно излиза на сайта , че има валидна застраховка в Бил Инс . На другия ден тичам да ми заведът щетата . И след 20 дена се обаждам да проверя дали щетата е излязла да ходя да си взема обезщетението .
Да ама не иска ми е отхвърлен защото виновника не си е плащал вноските .
Утре ще ходя при бул инс да ми дадат документите (протокола , снимките на щетата и писменото уведомление защо ми е отхвърлено искането ) .
Да се надявам ли на гаранционния фонд . Дали ще ме бавят много . Или направо да го съдя .
Щетите ми не са много , но все пак трябва да си извада пари от джоба да си ги покрия . А живееме в демократична държава и се пак съм от малко оптимист .



Тема Re: помощ за щета от ГО и гаранционнен фонднови [re: cjboland]  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано22.06.10 21:04



Погледнах пак в гаранционния фонд и се оказва май , че е сключил нова гражданска отговорност но с задна дата към лев инс .
Май няма да стане нищо и с гаранционния фонд .
А и са минали 20 дена та няма как да стане да ида и да заведа щетата и в лев инс .



Тема Re: помощ за щета от ГО и гаранционнен фонднови [re: cjboland]  
Автор filidor ()
Публикувано22.06.10 22:24



Колега , няма лошо да го съдиш , ама по-скоро Литекс ще стане еврошампион , отколкото ти да видиш пари от тоя ахмак. Ако имаш възможност организирай му един здрав пердах и пий една студена вода.
Успех!



Тема Re: помощ за щета от ГО и гаранционнен фонд [re: cjboland]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано22.06.10 22:52



Ако пред контрольолите на КАТ, виновния за ПТП не е представил полица за ГО, КАТАДЖИИТЕ трябваше на момента да му връчат фиш за глоба - от порядъка на 400-500 лева.



Тема Re: помощ за щета от ГО и гаранционнен фонднови [re: cjboland]  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано23.06.10 09:28



На място е трябвало да му състават акт , но не знам по каква причина не са му съставили . Той веднага след това е отишъл и си е направил с задна дата . Но все пак е карал 2 месеца без гражданска .И когато стана птп е нямъл гражданска .
Да не ми се обидите , ако има хора от от София окръг и 89 набор .
Тоя беше с извинение жив селио и пикллио още сигурно пикае в гащите от Сливница 89 набор .
от начало си мислех дали да не идеме да му направиме с едно приятелче золум .
Но не ми дава сърцето не съм такъв човек .



Тема Re: помощ за щета от ГО и гаранционнен фонднови [re: cjboland]  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано23.06.10 13:45



Днес ходих първо в Бул Инс . Взех си протокола и писмото . Обаче не можаха да ми открият снимките , а даже не знаят и в кой фотоапарат са .
После ходих в гаранционния фонд и си подадох там документите .
От гаранционния фонд ми казаха , че ако наистина си е направил нова застраховка с задна дата , те няма да могат да направят нищо . Но ако наистина има нова застраховка ще е по добре за мене защото ще изпратят всички документи към лев инс сргашния му застраховател . И така ще стане по бързо . Ако пък няма нова застраховка и има акт за застраховката и акт за нарушението ще трябва да чакам докато излезнат наказателните постановления .



Тема Re: помощ за щета от ГО и гаранционнен фонднови [re: cjboland]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано25.06.10 16:50



Ами ти с тоя констативен проткол от КАТ може да осъдиш ЛЕВ инс за това че са му направили застраховка със задна дата..защото имаш доказателство че въсщност той застраховка е нямал и това се води измама............ебаси.....
така че с две думи ако тия от лев инс се правят нещо на интересни защото те имат този навик......заяждай се......



Тема Re: помощ за щета от ГО и гаранционнен фонднови [re: cjboland]  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано25.06.10 20:56



От гаранционния фонд казаха , че ще всезират и КАТ защо не са му написали акт на място за това , че не си носи валидна полица и зелен талон .
Та да се надявам , че най вероятно няма да му се размине на селтака .
За мойте щети ако дадът нещо дадът , ако пък не здраве да е . Важното е еда си плати за ПТП - то , измамата с гражданската отговорност , и за това , че тогава не е имал гражданска застраховка .
Да му е за урок на тарикатчето мамино и татино селско .
А казаха също , че задължително ще получа пари за щетите , независимо дали от лев инс . бул инс или гаранционния фонд .
А стане ли така , че да ми платят гаранционния фонд значи ще си го осъдат , а присъдата била много солена и включвала и лишаване от свобода и парична глоба .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.