Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 19.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ремъкнови  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.10 22:26



Имам Опел астра C14NZ 94г. След като я купих сменихме ангр.ремък+ролка ,масло на ДВГ .......но това беше преди 7 години.
До сега съм изминала 36 000км.Въпроса ми е необходимо ли е смяната на ангр.ремък при условие че се сменя на около 50 000км.или на 5г.Проверен е не се вижда да е износен.





Тема Re: ремък [re: Янa]  
Автор zfen (трудовак)
Публикувано20.06.10 09:26



Ремъка не е скъп, така че ако имаш възможност го смени без ролката. Просто да ти е мирна главата. Когато ремъка стане за смяна трябва да изглежда добре-за да не се скъса. Ако не изглежда добре, значи е много просрочен или има друг проблем. Успех!

По-хубавото разваля хубавото


Тема Re: ремъкнови [re: Янa]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано21.06.10 00:34



Ремъка ти е 10 лв,а ремонта над 100 ако се скъса. А маслото сетихте ли се да смените за тия 7 години?





Тема Re: ремъкнови [re: Gocho]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.10 11:09



7 пъти е сменено маслото.



Тема Re: ремъкнови [re: Янa]  
Авторfar (Нерегистриран)
Публикувано22.06.10 13:07



Браво, защото онзи ден в сервиза едно "момче" на около 40 г. не знаел, че трябва от време на време да сменя масло. Източиха от картера му само 1 литър. Пита ме го - не ти ли свете лампата? Той: кво като свети, то толкова лампи има и си мигат ако взема да им обръщам внимание........
А един друг случай - човека си наливал, ей така профилактично "да има" и то маслото вече прелива......
Разни хора!



Тема Re: ремъкнови [re: Янa]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано23.06.10 02:24



7 пъти за 36 000 км? Тва да не е пистов мотор та сменяте масло на 5000 км?





Тема Re: ремъкнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.06.10 08:42



Маслото се сменя на 1 г. или 10 000 км.




Тема Re: ремъкнови [re: imitev]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.10 10:20



Очаквах мнението на imitev за ангренажния ремъка.Темата не беше за маслото .Знам че се сменя на година и за това е сменяно 7 пъти.



Тема Re: ремъкнови [re: Янa]  
Автор pinto_opel (новак)
Публикувано23.06.10 11:21



Аз също се интересувам от темата. Астрата ми е със същият двигател и е купена преди 4 години, тогава са сменени ремък и ролка. От тогава съм изминал само 25 хкм. Някъде четох, че ремъка се сменя на 50 хкм или 4 години. Точно за този двигател смяната на ремък и ролка излиза над 100 лева. Та и аз да попитам - кога се сменя ремък и ролка, километрите ли се гледат, изминалите години или и двете. Все пак материалът на ремъка старее.



Тема Re: ремъкнови [re: pinto_opel]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.06.10 16:43



Което от двете събития настъпи първо...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.