Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 20.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема c14nz термостатнови  
Автор lonnni (непознат )
Публикувано10.04.10 19:42



Здравейте,есента смених термостата за да имам парно,но сега почна да загрява-понякога стига до червеното и после рязко спада.Но днес си остана в червеното докато се прибера.Изхода на радиатора е студен-работи само малкия кръг.Утре трябва да пътувам и ако пусна парното дали ще издържи.Мога да пусна принудително и перката/едва ли има смисъл/Карам на газ.Възможно ли е клапана на капачката на разш.съд да е проблем/долния маркуч на радиатора беше твърд/



Тема Re: c14nz термостат [re: lonnni]  
АвторИнфo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.10 00:16



При ситуация 1:1 ми се наложи да пътувам заради спешно. После правих глава, ама добре, че в багажника имах туба с вода са доливам в охладителната система да не остана насред път. Вярно, че тогава си беше лятно жега, но парното не можа да свърши работата на големия радиатор.
Съвет от мен - не я карай така! Освен, че изкривих главата от налягането сдаде багажа и радиатора. Смяната на термостата си е кошмар, ама иначе има да вадиш доста пари по ремонти.



Тема Re: c14nz термостатнови [re: lonnni]  
Авторnevel (Нерегистриран)
Публикувано11.04.10 09:57



При така описаните симптоми мисля че термостата е за смяна. Щом при загрял двигател изхода от радиатора е студен друг вариант няма. Нормално е при първоначално загряване на двигателя температурата да се вдигне до над 90 градуса и след това да спадне и да стои около 90. Смени първо термостата и после ако при загрял двигател имаш твърди и парещи маркучи се сменя гарнитура на главата. И двата ремонта са много по-нискостойностни от последствията които могат да причинят.



Тема Re: c14nz термостатнови [re: lonnni]  
Авторoпeлджия (Нерегистриран)
Публикувано11.04.10 13:24



Явно термостата не отваря.Ако ще пътуваш на дълго утре и днес нямя от къде да вземеш нов термосат изкорми стария.Работата ще стане с две отваряния.А на опелите термостата е на криво място.



Тема Re: c14nz термостатнови [re: oпeлджия]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.04.10 13:32



Не на всички, но на този специално наистина е на кофти място, не че е голям проблем...




Тема Re: c14nz термостатнови [re: imitev]  
Авторoпeлджия (Нерегистриран)
Публикувано11.04.10 14:10



Вярно не е голям проблем но си е играчка при това два пъти.зависи от зора.



Тема Re: c14nz термостатнови [re: lonnni]  
Автор.lonni (Нерегистриран)
Публикувано11.04.10 21:15



Здравейте,днес карах над 200км със стрелка в началото на червеното-няма градуси на скалата/Корса А/.Там смених термостата с нов-около полвин час работа.На връщане температурата заспа и мотора работеше нормално.Дано да няма последствия.Гарнитура съм сменял преди 2 год./20 х.км./



Тема Re: c14nz термостатнови [re: .lonni]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.04.10 00:57



А дано, ама надали...




Тема Re: c14nz термостатнови [re: lonnni]  
Автор vectra_c16nz (непознат)
Публикувано12.04.10 02:02



термостата ти е здал багажа,ако че си го сменил има много ментета.но не е зле да провериш капачката за охладителната течност.



Тема Re: c14nz термостатнови [re: vectra_c16nz]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.04.10 08:25



Досега неработеща капачка не съм виждал...

Обикновено става на кайма гарнитурата на главата. Особено на този мотор...

Моята съм я сменял 4-5 пъти...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.