Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 17.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ангренажен ремък смяна и кога  
Авторacтpaлeн (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 21:52



здравейте на всички,
имам едно питане за ангренажния ремък, имам някакви смътни спомени че го сменях преди 3 години или демек съм навъртял между 50 и 60 хиляди км. Можете ли да ми кажете колко е лимита за смяната му. колата е астра 1.7ТД 95г. четох някъде че е на 100хиляди , вярно ли е това или да сбирам пари за смяната му
благодаря предварително за отговорите



Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: acтpaлeн]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.02.10 21:52



50-60 хил. км е добър период за смяна.




Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: imitev]  
Авторaтpaлeн (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 02:26



много рисковано ли става ако карам примерно още 10-15 хиляди, а има ли признаци по които да се познае че му е дошло времето без да се налага да му гледам на кафе





Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: aтpaлeн]  
Автор filidor ()
Публикувано17.02.10 21:24



По-добре не рискувай , за да не береш ядове в един момент.В краен случай пробвай с кафето. Колата си е твоя.



Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: aтpaлeн]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.02.10 21:59



Не мисля че ако караш още 10000 км ще му стане нещо, но разбира се нямам никаква идея какво си сложил предния път...




Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: aтpaлeн]  
Авторeдин oт фopyмa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 23:27



Давай смело. Няма страшно. Още 100000 километра ще издържи. Карай спокойно. Аз гарантирам. Пълна гаранция давам.
Ако се скъса, викаш пътна помощ, казваш, че аз те пращам, няма проблеми. Карат те в сервиза, проблеми няма, спокойно. Само казваш на управителя, че аз те пращам, пари няма да ти вземат. Кажи, че аз те пращам.



Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: eдин oт фopyмa]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано18.02.10 07:29



По книжка го дават че се проверява за износване на 60хил.км, а то зависи от правилното му обтягане, стила на каране, качеството на ремъка и т.н. доколкото знам максималния живот на качествен ремък е 100-120хил.км, но има много "ако" за да стигне до там. Примерно не трябва да е заливан с антифриз или моторно масло, защото не влияят добре на гумата. Та от гледна точка на безопастност се сменя на 60хил.км, а на 120хил.км се сменя и водната помпа заедно с него.



Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: Astra1.8iGT]  
Авторacтpaлeн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 16:49



мерси много за мненията, особенно за последното
и последно тези двигатели имат ли някаква защита при скъсване. питам понеже,не че не ми се дават пари за поправка, а не съм в БГ, искам да си я оправя на наша земя. каквото съм поправил в германия после трябва да го сменям отново в бг , щото си оставят пръстите тука и става често по-зле.



Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: acтpaлeн]  
Автор zfen (трудовак)
Публикувано18.02.10 20:24



Защита няма!

По-хубавото разваля хубавото


Тема Re: ангренажен ремък смяна и коганови [re: zfen]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано18.02.10 20:57



аз съм го казвал, ремък не се къса от ремък...къса се от ролка....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.