Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 01.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чистачки с повреда?  
Автор Kaтaнчo ()
Публикувано15.02.10 13:30



На опел вектра Б имам 3 степени на чистачките. Днеска натрупа сняг и мързеливата пуснах чистачките да изчистят. Всичко точно, само че в долната част на стъклото се насъбра много сняг и чистачките не можеха да го избутат и сега на първата степен не ми работят както трябва (тази дето през няколко секунди чистят) Издигат се до горе и спират (пречат ми да виздам) и после слизат на долу но на 5 сантиметра над нормалното им положение и пак спират и всичко се повтаря. Бушонче ли е изгоряло или трябва да е друг по сериозен проблем? Другите 2 степени си работят без грешка (бързата и най - бързата степен)

Редактирано от Kaтaнчo на 15.02.10 14:06.



Тема Re: Чистачки с повреда?нови [re: Kaтaнчo]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано15.02.10 17:23



Изложил си машинката на голямо натоварвано с толкова сняг, червяка е прескочил зъбен сектор на пластмасовото зъбно колелце, нарушено позициониране на рамената. Разглобявай и намести червяка на най - износения участък от зъби по него, ще се оправи.

При използване пръскалки как е?



Тема Re: Чистачки с повреда?нови [re: Tarbox]  
Автор Kaтaнчo ()
Публикувано15.02.10 18:00



Само на първата степен дето чисти стъклото през няколко секунди не работи както трябва (спрът горе след няколко секунди долу спрът, вместо да се качат до горе и долу да спрът) с една дума е дразнещо защото не виждам от чистачките като спрът горе.

Иначе другите 2 степени бързо и най - бързо си работят, работи и пръскалката.

А това дето ми викаш да го оправя къде се намира точно, лесно ли се разглобява и прави? Да не прецакам системата още толкова сам?

Редактирано от Kaтaнчo на 15.02.10 18:02.



Тема РЗРЕШИХ ПРОБЛЕМАнови [re: Kaтaнчo]  
Автор Kaтaнчo ()
Публикувано16.02.10 17:56



Оказа се, че повредата е била в машинката която задвижва чистачките. Намира се под пласмасовата защита до предновото стъкло точно до филтъра за климатика. Смениха ми я с нова и всичко вече работи. Не бъдете мъзеливи като мен, а си чистете колата от сняг, а не пускайте чистачките направо, защото като разгловиха и пуснаха чистачките задвижващия механизъм до такава степен се беше прецакал, че правяше някакви супер неадекватни движения.

П.П.

Ако сменявате сами внимавайте да не ви друсне напрежението!



Редактирано от Kaтaнчo на 16.02.10 19:35.



Тема Re: РЗРЕШИХ ПРОБЛЕМАнови [re: Kaтaнчo]  
АвторMyyy (Нерегистриран)
Публикувано23.03.10 23:02



Като не отбираш са те друснали майсторите. Супер неадекватен си бил ти, а не моторчето. :-)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.