Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 28.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема голям проблем имамнови  
Авторцyцko (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 10:24



имам опел астра 1.6 моно инжекция 1994г. тъ проблема ми е ........ доста странен за мен :) миналият месец сядам да паля да ....... и никакъв звук да върти на стартер.Отидох на майстор тои сменил четките и хубаво взе ми 120лв.Работеше три дни и друг проблем въртя на стартер но няма палене пак на майстор....бензинова помпа ...... смених я с bosh 95лв.Пак 3 дни и пак неискаше направих я на гас,сутрин докът е студена няма палене на бензин само на газ,но всичко хубаво до време сега вече и на газ неиска.Искам малко помощ ако може

че ми писна



Тема Re: голям проблем имамнови [re: цyцko]  
Авторцyцko (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 11:08



забравих да кажа че смених последно ангренажният ремък





Тема Re: голям проблем имамнови [re: цyцko]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.02.10 11:40



последното "няма палене" каво означава:

1. стартерът върти, ама не пали (ни на газ, ни на бензин), или
2. стартерът пасува?



Тема Re: голям проблем имамнови [re: VladoR]  
Авторцyцko (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 11:45



върти но няма палене





Тема Re: голям проблем имамнови [re: цyцko]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.02.10 12:42



Ами тогава започваш да проверяваш, имаш ли искра на свещите.

1. Ако ДА, то правиш проверка на зацепването на ангренажа
2. Ако НЕ, търсиш къде се губи по веригата назад тока.

3-ти вариант ... май няма.



Тема Re: голям проблем имамнови [re: VladoR]  
Авторцyцko (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 12:56



ток на свещите-да.Как да проверя

не съм много на вътре с автомобилите.и да кажа че като въртя на стартер за части от секундата припалва но само толкова и на газ и на бензин



Тема Re: голям проблем имамнови [re: цyцko]  
Авторцyцko (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 12:57



как да проверя ангренажния ремък????



Тема Re: голям проблем имамнови [re: цyцko]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.02.10 13:11



При така зададени въпроси отговорът може да бъде само:
1. Беж на сервиз Справянето с подобен проблем изисква известна теоретическа подготока и практически опит, които в случая явно липсват.

По друг начин щеше да стои въпросът, ако след описаните ремонти колата не палеше, защото стартерът не въртеше. Тогава вероятно работата щеше да е дребна и да стане дори и само с ентусиазъм.



Тема Re: голям проблем имамнови [re: VladoR]  
Авторцyцko (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 13:14



брат аз от сервизи.......стигнах до тук те тея майстори само искат са ми вземат парите

но щом казваш.Само да те питам може ли да са ми се запушили някакви дюзи или да е от изгоряла гарнитура на смукателните колектори?



Тема Re: голям проблем имамнови [re: цyцko]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.02.10 13:24



Проблемът ти щом е и на двете горива, значи априори изключваме да е в горивоподаваща система. Остава да е в запалителна, т.е. изключваме дюзи.

От изгоряла гарнитура не че не може да е, ама в случая нещо не ми се връзва (по-скоро интиутивно, отколкото с обяснение от типа "от 1 следва 2").

Как се проверява искрата (щото все пак явно си мераклия): като извадиш една свещ, постарай се при включен към нея кабел да я закрепиш някъде така, че корпусът на свещта да има стабилна връзка към маса (желателно е да не се държи с ръка кабела към свещта). След това ти трбва някой да върти на стартер, а ти да гледаш има ли искра. По принцип ако има искра, тя даже се чува достатъчно ясно, та има начин да минеш и без 2-ри човек.

Ако на свещте няма искра, после би трбвало да провериш кабели и лули - това ще го прескоча.

Предполагам говорим си за кола с капачка и палец - ТОВА СА едни от основните заподозрени. Оглеждаш ги, може палецът видимо да е прогорял.

Ако обаче имаш искра на свещите, с тая подготовка няма как да провериш, дали искрата я има ВЪВ ВЕРНИЯ МОМЕНТ - това зависи от зацепването на ангренажа.

Айде стига толкова, все нещичко има, дето още можеш да си го провериш сам. Ако това не помогне, ти остава да питаш за свестен майстор някъде в оклността, където живееш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.