Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 19.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Вериги  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.02.10 19:48



Споделете мнения за марки...

Аз момента съм с някакви Polar от Кауфланд за 20 кинта на примоция.

В Русе положението е offside.

До 1 часа на обяд карах само по гуми, но много идиоти се навъдили и сложих веригите за спокойствие, а и утре ще карам малката кокона на ясла сутринта.

А под снега какво има - лед






Тема Re: Веригинови [re: imitev]  
Автор zfen (трудовак)
Публикувано08.02.10 22:06



И аз съм с евтини и не виждам смисъл от по-скъпи особенно за къси разстояния. Евнтуално може да си купиш още едни за резерва

. И умната!

По-хубавото разваля хубавото

Редактирано от zfen на 08.02.10 22:07.



Тема Re: Веригинови [re: zfen]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.02.10 22:18



Абе за по-здрави - няма лошо, ама аз за 15 години шофиране днес за пръв път слагам вериги на кола...






Тема Re: Веригинови [re: imitev]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано09.02.10 01:14



И в Шумен положението е същото, стана невъзможно да се кара, охакваш се в непочистена пресечка и дори вериги не помагат да продължиш.
За 32 години шофиране нито веднъж не съм слагал вериги, само зимни гуми,
видях разпран преден калник от скъсана верига и се зарекох - като не тръгва със зимни гуми - в гаража, докато не спре снеговалежа, не се утъпче и замърси снега. Иначе, можем да загубим колите само за ден, понякога скритият под снега лед освен поразиите по купето и ходовата част пробива и картера.



Тема Re: Веригинови [re: Tarbox]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.02.10 19:59



Трябва и да се работи, освен това карам и малката на ясла.

Калници да са проблема...

А веригите не се късат толкова лесно - трябва да внимаваш, да не караш с висока скорост, да не въртиш гумите като невидял....




Тема Re: Веригинови [re: imitev]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано10.02.10 14:18



Имаше реклами на едни текстилни норвежки, но бяха към 150лв комплекта. Слагат се за 2 мин. Дебело идват, но който не е спагал класически вериги в 40см сняг на -15' трубно би оценил разликата.

Има и вариант с течни такива, но ефективността им е 10-20 мин.

Като цяло класиката са добър вариант, особено ако колата се "скатава" някъде през нощта.



Тема Re: Веригинови [re: A4o]  
Авторб.м (Нерегистриран)
Публикувано11.02.10 16:34



текстилните (ако се вярва на рекламите) са доста добри. имам приятел, живее в германия, който си ги взе същите - тук са 150 там са 35 евро.



Тема Re: Веригинови [re: imitev]  
Автор filidor ()
Публикувано11.02.10 19:40



Абе вие в Русе почти всяка зима закъсвате в снега. Преди 2г. за нова година бях в Русе - ужас. Не мога да си тръгна. Никой не чисти малките улички между блоковете . Не че и големите бяха много чисти.
По темата - имам вериги с обръчи. От доста години . Средна хубост към 70лв. Всяка зима ги слагам в багажника и като видя зор ги ползвам. Обаче не съм много доволен защото се налага да вдигам колата на крик. Веднъж видях на една линейка Ситроен - веригите се разстилат колата се качва върху тях и се закопчават. Проста работа , ама линейкаджията тъпо парче не може да ги сложи и искаше да кара 2км на задна.



Тема Re: Веригинови [re: filidor]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.02.10 22:02



Тези които съм си купил аз се слагат изключително лесно след 1-2 тренировки.




Тема Re: Веригинови [re: imitev]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано11.02.10 23:39



Ами че те всички се слагат лесно - лятото!!! И ако може да е на резервната гума.


За мен по-добрият вариант е две какви да е гуми с джанти в багажника, обути с вериги.Иначе веригите прецакват новите гуми - проверено!!!Понякога късат цели парчета от новия ви протектор.Като се наложи сменяш цялата гума с джантата.Имаси и недостатък - заемат място.Но от опит знам. че имаш ли хубави гуми не ти се налага да слагаш вериги.
За сведение - от няколко години пътувам целогодишно през прохода Шипка поне два пъти седмично.Само веднъж ми се наложи да слагам вериги, и то не там!
Успех с ОКОВИТЕ !!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.